Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam a munkahelyemen!...

Felmondtam a munkahelyemen! Nem akarnak azonnal elengedni, ki akarják húzatni a 45 napot velem. Mit tehetek, hogy ne kelljen ledolgoznom? Jár végkielégítés?

Figyelt kérdés
2013. máj. 1. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Ha te mondtál fel, nincs végkielégítés és van felmondási idő amit le kell tölteni. Jó nagy butaságot csináltál, hogy hirtelen haragból elsietted a felmondást hasznos tanács nélkül egy jogásztól.
2013. máj. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Végkielégítés??? Mire? Hogy te felmondtál? Az akkor szokott járni, ha ők tesznek ki, vagy legalább közös megegyezésről van szó. Szóval nem jár.

A felmondási idő meg teljesen normális dolog, gondolom tudtál róla, mielőtt felmondtál. Meg lehet beszélni esetleg, hogy ne dolgozd le, de ez már az ő hozzáállásukon múlik. Ha ők követelik, hogy ledolgozd, akkor nem nagyon tudod kihúzni magad a dolog alól.

2013. máj. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
senki nem mondta, hogy hirtelen haragból.....átalakult a cég, és 3x annyit kell dolgozni kevesebb fizetésért...nem gondolom,hogy mindenki jogászhoz rohangászik amikor felmond...de köszi...okosabbat te sem tudtál mondani,mint hogy le kell dolgozni...semmi többet....
2013. máj. 1. 21:19
 4/13 A kérdező kommentje:
a végkielégítést azért kérdeztem,mert olvasgattam az itteni többi hasonló kérdést és valaki azt írta ebben az esetben is jár....ezért kérdeztem rá...nekem is fura volt,hogy ilyen esetben járna....de egy kérdést megért...
2013. máj. 1. 21:22
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Ha lebetegszel és betegállományba kerülsz, akkor az az időszak beleszámít a felmondási időbe. Mióta dolgozol a cégnél? A felmondási idő 30 napról indul.
2013. máj. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem jogászhoz rohangászik amikor felmond, hanem mindenki tisztában van vele előre, hogy mi vár rá, amikor felmond, nem akkor kezd el utána nézni.
2013. máj. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Akkor kezdjük ott, hogy a felmondási idő 30 nap, és nem több! Akkor növekszik a munkáltatónál eltöltött idővel arányosan a felmondási idő, ha a munkáltató mond fel a dolgozónak!

A felmondási időt nem hoszabbítja meg, ha esetleg alatta betegállományba kerülsz (ugye ilyenkor nem kell dolgozni):):)

A felmondási időt "le kell tölteni", ha Te mondtál fel, maximum akkor nem, ha eltekint attól a munkáltatód.

Ha Te mondtál fel, akkor nem jár végkielégítés.

2013. máj. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

Vedd elő a munkaszerződésed és nézd meg, mit írnak benne a felmondási időről. Ha semmit akkor 30 napot vagy köteles még ledolgozni.


Persze ha ilyenkor lekapsz egy makacs náthát és a háziorvos kiír egy hónapra... ;)


Végkielégítés nem jár, ha te mondasz fel.

2013. máj. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a betegállományos ötletet,lehet bevetjük...:-)
2013. máj. 6. 19:13
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
bevetheted, de akkor plusz egy hónap,mivel ugye betegállományban vagy és nem dolgozol.
2013. júl. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!