Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért lustaság, ha nem alkalma...

Miért lustaság, ha nem alkalmazottként akarok dolgozni, hanem saját vállalkozásban?

Figyelt kérdés

Van egy kedves ismerősöm, aki állandóan oltogat és lehord mindenféle elkényeztetett ficsúrnak és LUSTÁnak(!!!), mert kifejtettem neki, hogy bár döglődik kissé a családi vállalkozásunk, de nem lennék előrébb azzal, ha egy mai átlagos magyar fizetésért elmennék doldozni idegen helyre, napi 8 óra, plusz a bejárási idő, ezek költsége, mert akár benzin, akár vonat+bkv bérlet, ezek többtízezrek, lejönnek a fizuból, amennyi meg megmarad, annyit így is kihozok itthon, lényegesen kényelmesebben és kevesebb energiával.

Namost azóta én vagyok a lusta. Lusta, mert inkább saját vállalkozásban dolgozom, amikor lehetőség van, mellette mást is csinálok (szinte mindig volt mellette valami plusz tevékenység), de szerinte meg az az élet rendje, hogy az ember kidolgozza a belét másnak, aki úgymond "kizsákmányol" és hullafárdatan essen be este az ágyba.

Szerintem, ha nem keresnék ezzel többet, akkor nem lustaság az itthon dolgozást választani.

Persze, ha több lenne a pénzem úgy és csak úgy sorban állnának a jobbnál-jobb munkalehetőségek, de ehelyett én itthon vakarnám a tökömet, az persze, hogy könnyelműség lenne. De így ma, ez egy racionálisabb választás. Valamiért irritálja őt, hogy 20 éve nem idegen főnökös munkahelyeken "melózok" hanem a sajátban. Az való igaz, hogy ez a saját is rendkívül szerény megélhetést biztosít mostanság, de nem lenne jobb a munkahely sem anyagilag.

De hogy ezen mit nem lehet megérteni, miért lustaság ez? Nem értem.



2013. máj. 3. 07:03
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Irigykedik. Nem lusta vagy, és jól teszed, hogy a magad ura vagy, én 15 évig alkalmazott voltam,és idiótábbnál idiótább főnökeim voltak.Ráadásul állandó rettegés, h mikor rúgnak ki. Ha lenne pénzem én is vállalkoznék.
2013. máj. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Én is inkább irigységet érzek benne, hogy neki a robot jutott, másnak se legyen már jobb. Egyébként meg sokmindentől függ, de egy saját vállalkozás is rengeteg munkával tud járni, meg persze "fejfájással" is járhat ha éppen nem úgy mennek a dolgok. Kötetlenebb, és nem kell a főnök nyűgjeit elviselni, de attól ez még ugyanúgy munka, és ugyanúgy dolgozni kell azért, hogy megéljen belőle az ember. Úgyhogy nem nevezném ezt lustaságnak.
2013. máj. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Irigy,tipikus MAGYAR.

Fogalma sincs az életről dunsztja se,egy megkeseredett,pesszimista keserű alak,aki ki van az élettől,és ebben éli ki magát,célja semmi maximum bekapcsolni a Maunikát saut és nézni sörrel a kezében vagy a híradót.

Ne foglalkozz vele,olyan emberek véleményére adj aki ott tart ahol te akarsz tartani minimum 5 év múlva.

2013. máj. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Inkább ezt csináld,mint hogy idióta főnökökkel legyél körülvéve.Az sem utolsó szempont,hogy ha szabadság kell sűrűbben,azt nem nagyon díjazzák,így meg a magad ura vagy.

Teljesen jól teszed.Bár ha máshol többet keresnél akkor érdemes elgondolkodni rajta,mert azért az kicsit túlzás,hogy több tízezrek a bejárási költségek.

2013. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A többtízezres bejárás nem túlzás sajnos. Egy agglomerációs településen lakom, innen a vonat+bkv egy harmincas, napi pestezés autóval szintén. Tán még több is kicsivel.
2013. máj. 5. 21:39
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is volt pár ismerősöm, akik furcsán néztek rám, mikor vállalkozó voltam, hogy nekem milyen könnyű, mert egész nap azt csinálom, amit akarok, stb. stb. Eszük ágában sem volt belegondolni, hogy ugyanúgy dolgozom, mint ők annyi kivétellel, hogy azt csináltam, amihez ténylegesen értek, és amit szeretek. Amit ők úgy láttak, hogy "csak pihengetek", azok sajnos a holtpontok voltak, amikor kevesebb volt a munka, de ez gyáraknál ugyanígy van, csak nekem akkor is megmaradt a munkám, nem rúgott ki senki. Tény, hogy sokkal könnyebb beosztanom az időmet, viszont volt, hogy akkor is dolgoztam, mikor mások rég otthon pihentek. Amint tudok újra vállalkozásba kezdek, mert szerettem nagyon még úgy is, hogy néha többet fizettem adóba, mint amennyit félre tudtam tenni, de ez sem tántorít el.
2013. máj. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, véletlen nyomtam rá a kiemelésre, de ha már így alakult, akkor szívesen veszek még hozzászólásokat.
2013. máj. 29. 19:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen vállalkozásod van?


A bejárás tényleg drága enyém pl. 19 000Ft/hó ami szépen lejön a masszív 99 000-es fizumból. Nem nagyon költekezek így 3m-ot félre tudtam tenni 5 év alatt.


Ebből környezetemben mindenkinek csak annyi jön le van 3m biztos iszonyat jól kereshetek. Vicces mikor olyan akar kölcsönkérni akiről tudom havi 450e-t kap kézhez és fűnek fának adósa

2013. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!