Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha állásinterjún megkérdezik,...

Ha állásinterjún megkérdezik, hogy mennyit akarok keresni, akkor mit kell válaszolni?

Figyelt kérdés

#állás #Állásinterjú.
2013. ápr. 9. 21:54
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
100%
Jaa ez engem is érdekelne...mondjuk gondolom állásfüggő, mert pl. egy eladói munka esetében nyilván nem kérhetsz annyit mint egy titkárnő mondjuk...
2013. ápr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Előtte tájékozódni kellene, hogy az adott munkakörben nagyjából mennyit fizetnek az adott helyen, vagy máshol.

Aztán mondani egy konkrét összeget, hogy ennyit gondoltál. Azt semmiképpen ne mondd, hogy "mindegy", vagy "nem is tudom".

2013. ápr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen néz körül máshol mennyit fizetnek.
2013. ápr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondtam, hogy függ attól, hogy milyen egyéb juttatásokat ad még a cég, milyen lehetőségeik vannak az alkalmazottaknak. Egy médiacégnél ingyen koncertbelépők lettek volna, máshol uszodahasználatot fizetnek, ahol elhelyezkedtem végül ott ingyen állatkerti belépő meg uszoda lehetőség volt, plusz cafeteria. Régen szállodában is dolgoztam, ott ingyen kaja volt, máshol cégesautót/mobilt adnak.

Szóval nagyon nem mindegy, hogy az egyik helyen kapsz 10 ezerrel kevesebbet, de egy csomó különjuttatás miatt jobban jársz.


Az a lényeg, hogy ne mondj pontos összeget - egyszer mondtam, rá is fáztam, mert kiderült hogy akár plusz 50 ezret is megadtak volna.

Úgyhogy én azt szoktam mondani, hogy a fizetési igényem attól függ, hogy mellette tud-e még ajánlani valamit a cég. Addig tekerem, míg én nem mondom az összeget, de ők előrukkolnak egy tól-ig számmal plusz az egyéb dolgokkal.

2013. ápr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%

Na de honnan lehet tudni máshol mennyit fizetnek,amikor a legtöbb cégnél az alkalmazottaknak tilos beszélni a fizetésükről,meg alapból se illik megkérdezni...?

Hát,azért állatkerti ingyenjegy mint juttatás...Azért lehet felröhögnék...Még gyerekeseknek csak-csak de gondolom ők is kb évente egyszer mennek...

2013. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%

5: Nekem meg az ingyen belépők ide-oda nem volt érdekes, mivel kisgyerekes szülő vagyok marhára nem érdekel, hogy elmehetnék DJ majom ugribugri műsorára és ott találkozhatok VV Ribivel és VV Vakerosszal. Az állatkerti belépő meg egy nagyobb csomag része volt, bárki kikérhette a cégtől, nem kisgyerekesek, hanem a fiatal párok is kikérték.

De mindenkinek más a fontos. A lényeg az, hogy a legtöbb cégnél más-más lehetőségek vannak, az állásinterjún meg ki lehetett kerülni azt, hogy ne kelljen pontos összeget nekem kimondani hogy mennyit kérek.

2013. ápr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet maradi vagyok,de juttatáskén csak ilyenek keltenék fel a figyelmem,mit kajajegy,BKV bérlet,esetleg céges telefon,vagy mondjuk egészségbiztosítási kártya...Nade olyanok,hogy elmehetek állatkertbe,vagy Pityipalkó koncertjére...Nem igazán,Bár lehet én vagyok begyepesedett,de amikor megélhetési gondok vannak ez nem segít,az,ha fizetik a pl BKV-t inkább...
2013. ápr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

7: Ez a szokásos cafeterián (kajajegy, egészségpénztár, BKV - mindenki magénak határozta meg, hogy a keretösszegből mit akar és mennyiért) túl volt, szóval a pluszplusz. :-)

És igen, az uszodabelépőkkel, focipályabérlettel lehet már überelni egy másik céget, amelyik csak kajajegyet ad, és ha pl. a dolgozó rendszeresen jár úszni, akkor még uszodabelépőn is spórol, és ha kisgyerekes, akkor az évi két állatkerten meg akár 10 ezret is...

2013. ápr. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
22:54! Azért ha szétnézel a neten, két óra alatt összeszeded, hogy a szektorban mennyi a fizetés, és mennyi a te régiódban. Ez alapján meg eldöntheted, hogy mennyire akarsz fölé lőni, mennyire alá, stb...
2013. ápr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
46%
1 millió ft mondok akkor. Csak néz a buta liba ekkor.
2013. ápr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!