Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szégyen munkanélkülinek lenni?

Szégyen munkanélkülinek lenni?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgoztam, lassan 3 éve munkanélküli vagyok. Nem vagyok milliárdos, van megtakarított pénzem, hitelem nincs, semmilyen támogatást nem kapok, saját lakásom van, nem élősködöm másokon.

Az emberekbe valahogy azt sulykolják, hogy szégyellje magát, aki nem dolgozik. Nos, amíg megtehetem miért ne? A legtöbb ember a saját- vagy a családja megélhetéséért dolgozik, nem azért, hogy a polgártársainak jó legyen. Vélemény?



2013. máj. 4. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Végtére is a munkát is a fizetségért (pénzért) végezted, nem pedig magáért a munkáért, vagy egyéb okok miatt, úgyhogy elsősorban a pénz a fontos nem pedig a munka.

Bár egy rendszeres elfoglaltság se rossz, ha nem kín bejárni/csinálni...

2013. máj. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt csinál az életével amit akar. Ha neked jó és nem ártasz vele senkinek, akkor senkit nem érdekel.
2013. máj. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Te szabad vagy, nem munkanélküli ;) Élvezd ki, amíg lehet ;)
2013. máj. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem zavarna, hogy a megtakarít pénzemet felélem. Nem szégyen munkanélkülinek lenni ha keres munkát, vagy mint nálad van miből élnie.
2013. máj. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bár megint tervezem, hogy külföldre megyek és önéletrajzban nem mutatnak túl jól a kihagyott évek...
2013. máj. 4. 18:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a te helyzetedet nem munkanélkülinek nevezném. Munkanélküli az, akinek nincs munkája, de szeretne, mert jövedelem híján anyagi gondjai vannak. Ennyivel az összes arisztokrata munkanélküli volt.
2013. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rákérdeznek, mondhatod azt, hogy nyelvet tanultál. Gondolom beszéled az ország nyelvét, ahol dolgoztál.
2013. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!