Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyenkor kihez fordulhatok?...

Ilyenkor kihez fordulhatok? (munka, vagy modern rabszolgatartás)

Figyelt kérdés

Egy multinál dolgozom, napi 10-12 órát, természetesen csak 8 órára vagyok bejelentve... ráadásul az utóbbi hónapokban a szabadnapjaimat is ledolgoztatják. Természetesen a túlóráért és a ledolgozott szabadnapokért nem jár fizetés, hiszen papíron csak hetente 5x dolgozok napi 8 órát...

Már voltak kint a munkaügyiek, de:

1,Ha kijönnek a munkaügyiek, azt az üzletvezető farzsebből kifizeti és "nem láttak semmit",

2, vagy olyan minimális összegre büntetik a boltot, hogy megéri nekik így dolgoztatni.

Mivel 3 gyereket nevelek egyedül, nem engedhetem meg magamnak azt a "luxust", hogy felmondjak és új munkahely után nézzek.

Ilyenkor kihez fordulhatok? Az állam végképp cserben hagyott és nem segít?


2009. szept. 29. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
A munkádat elveszíteni nem akarod (ami érthető), akkor valószínűleg tanuskodni sem akarsz a munkáltató ellen. Így mit csináljon érted az állam?
2009. szept. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha megtenném mit érnék el vele? Szerinted nem folytatnák ugyanezt a kollégákkal?
2009. szept. 29. 10:02
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Akkor mi a probléma, ha a probléma ellen teszel? Ebben az esetben nincs mit tenni. Te kiszolgáltatott helyzetben érzed magad, és nem vagy hajlandó lépni. Rendkívüli felmondás, munkaügyi per, kártérítés. Ez a sztenderd útja. Meg is nyernéd, ha elindítanád. De ezt te nem akarod bevállalni. Akkor mit szeretnél?
2009. szept. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Én a helyedben nem ugrálnék, kint voltak, lefizették őket, ennyit tudtál tenni. Amíg annak is örülni kell, hogy van munkád, addig inkább ne lépj, de azért kereshetsz folyamatosan másik helyet, és ha már van és biztos is, akkor válts, aztán hagyd őket.
2009. szept. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Látjátok, mégiscsak jó lenne bevezetni az alapjövedelmet!

[link]


Amúgy én ebben az esetben többiekkel összefogva munkaügyi bíróságra mennék, és sztrájkba fognék. Szakszervezetet kell alapítani.

2018. jún. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
vagy meglévőhöz csatlakozni.
2018. jún. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!