Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként elvállalnátok...

Diplomásként elvállalnátok itthon szállodai takarítói állást? Miért igen/nem?

Figyelt kérdés
2013. máj. 9. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Takarítónőként belekerülhetsz egy olyan mókuskerékbe, ahonnan nehéz lenne kimászni. Pl. lehet, elmennél interjúra, de nem engednek el korábban, vagy túlóráztatnak, esetleg nem lesz pénzed bérletre, ilyesmikre gondolok.


Ha 1-2 évig takarítónőként dolgozol, az önéletrajzodba nem lesz értelme beleírni, mert diplomás állásokhoz ez nem releváns tapasztalat. 2 év múlva viszont már 'lyukas' lesz az önéletrajzod, emiatt hátránnyal indulhatsz, azokkal szemben, akiknek ténylegesen van 2 év szakmai tapasztalatuk.


Ha mégis elvállalod a takarítói állást, mellette tanulj, képezd magad. Még most keresd meg azt az álláshirdetést, ami 100%-ban passzol az elképzeléseidhez és munkaidőn túl szedd fel azt a tudást, ami ott kellhet, de most még nincs meg.

2013. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Én elvállalnám. De nem vesznek fel. Ha kihagynám az önéletrajzból a diplomát, akkor ki kell hagynom a diplomát igénylő munkákat is, ahol eddig dolgoztam, így lenne 6 év lyuk az önéletrajzban és 1,5 év munkaviszonyom 2 helyen 30 évesen:)
2013. máj. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én igen. Sajnos diplomásként is nehéz elhelyezkedni, és még az is jobb mint a semmi.
2013. máj. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy csak szezonális munka, szóval csak nyáron lenne.

Nálam az a helyzet, hogy több mint egy éve nem találok munkát pályakezdőként, ezért ha felvesznek valószínűleg elvállalom. Persze nem örvendezek neki, de nincs más. Még többet fizetnek, mint amennyit barátnőim keresnek recepciósként meg adminisztrátorként. Már legalább 150 helyre jelentkeztem, 8-9 helyre hívtak be interjúra, de egyikre sem vettek fel.

Perfekt beszélek angolul, ez konkrétan senkit nem érdekel. Németül is tudok, de sajnos nem felsőfokon, ez nagy hátrány, úgyhogy most ezt tanulom, és ahogy lehetőségem lesz nekiállok egy harmadik nyelvnek. A nyelveket leszámítva nem tudom sajnos magam képezni, mert nincs munkám, ergo nincs pénzem tanulni sem.

2013. máj. 9. 18:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Ment mindenkinek a zöld amúgy, és köszi a válaszokat! :)
2013. máj. 9. 18:40
 6/7 Bence87 ***** válasza:

Nem akarlak elszomorítani, de már a takarító OKJ is van. Tehát ha melletted olyan jelentkezik, akinek van takarító OKJ-je, akkor inkább őt fogják felvenni.


Ahhoz is érteni kell, pl. hogy milyen felületet milyen tisztítószerrel kell takarítani.

2013. máj. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tájékoztatásúl..már a takarítónak is kell iskola. Tisztítószerek egyéb fertőtlenítők alkalmazása stb. Tehát hiába vagy háziasszony, ha papír kell akkor az kell.


Diplomásként el lehet helyezkedni, kivéve ha büfészakos, de erre inkább nem írok semmit.

Nem hiszem hogy nincs egy Tesco vagy bármi kicsit "minőségibb" munka a környéken.


Csak azért mondom mert a szállodában a takarítók szpnak a legjobban. Semmibe nem néznek, kutyával jobb hangnemben beszélnek, mert a munkahelyi hierarchia alján vagy.


Persze vannak kivételek, de én egy vidéki 4 csillag superiornál tapasztaltam ezt. Hiába a nemzetközi szállodalánc, elég ha kifogsz egy sz.r főnököt azt annyi.

2013. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!