Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri közgazdásznak tanulni?...

Megéri közgazdásznak tanulni? A munkalehetőség és a fizetés itthon milyen?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne tanulj közgazdásznak. Túl sok van belőlük és nincs ennyi munkalehetőség, én ugyan nem az vagyok de 4 barátnőm is azt végzett, mindannyian 100 alatt keresnek. Egyikük egy kis cégnél titkárnő, egy az adóhivatalban van, egy iskolatitkár, egy pedig mérlegképes könyvelőnek tanul. Nekik legalább van állásuk.
2013. ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg igenis megéri annak tanulni, mert sok területen el tudsz vele helyezkedni, jobban mint pl biológia szakkal, ami nagyon specifikus.

Én is az vagyok, az állami szférában dolgozom korrekt fizetésért.

A csoporttársaim nagyon vegyesen helyezkedtek el vele:

logisztikus, hr, marketing, üzletvezető, banki szféra, pályázatíró, bíróság, önkormányzatok, stb....

2013. ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is a második válaszolóval értek egyet, azért még mindig elég jól el lehet helyezkedni ebben a szakmában, ami valóban elég szerteágazó.
2013. ápr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy ideje már telített a piac közgazdászokkal, de ha valaki a megfelelő szakirányon tanul tovább, és tényleg jól meg is tanulja a "szakmát", akkor még mindig jó esélye van. A hibát sokan ott követik el, hogy már rögtön pályakezdőként milliókat akarnak keresni, és meglepi őket, hogy a kezdőfizetés csak 120.000 Ft, és emiatt máshol próbálnak szerencsét. A tanulópénzt meg kell fizetni, a tudást fel kell szedni, a gyakorlatot meg kell szerezni, ez évek kemény munkája. És utána, ha valaki mindezek mellett még elég talpraesett is, meg fogja találni a számításait.

A nyelvtudás elengedhetetlen, jó, ha legalább két idegen nyelven beszélsz, amelyek közül az egyik az angol.


Nekem 9 év kellett ahhoz, hogy beérjen a gyümölcs. 1999-ben kezdtem a munkát, szinte évente, két évente váltottam, mert nem találtam a helyem. Akkor még volt lehetőség bőven. 2007 óta dolgozom egy helyen, végre megtaláltam a számításaimat, a fizetésem 435.000 Ft. De ismerek olyan közgazdászokat, akik ennél sokkal többet keresnek. A céges kontroller 1 millió körül.


Szóval megéri, de csak akkor, ha jól tanulsz, és jó tudsz lenni a szakmában. Ha csak elvégzed, akkor biztosan nem!

2013. ápr. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg b@szki, már elnézést, nem csak önmagában közgazdásznak kell lenni.


Az egyetem 5 éve alatt még szereztem 1 nyelvből felsőfokú és 3 nyelvből középfokú nyelvvizsgát.

Letettem egy tőzsdei szakvizsgát (egyéves tanfolyam, 250 ezerbe kerül, OKJ-s szintű, ezzel lehet brókerkedni), aminek a tanfolyamaira hétvégente jártam.

Letettem egy VAP vizsgát (féléves; vagyon, alap, portfóliókezelői, ez is OKJ-s szintű, ezzel lehet alapkezelőknél már egy jobb helyen dolgozni).


Na ezekkel pluszban a zsebemben már nem 120 ezer volt a kezdőfizetésem.

2013. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!