Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnökök mit csináltok?

Gépészmérnökök mit csináltok?

Figyelt kérdés
Jövőre kell jelentkeznem, és nem tudom mennyire lenne nekem való ez a szak. A tantervet már megnéztem, de arra lennék kíváncsi mit csináltok a való életben? Milyen a munka, mennyi a fizetés, könnyű volt e elhelyezkedni, hol végeztetek? Megbánta e valaki, hogy ezt a pályát választotta? Debrecenbe szeretnék menni, ha valakinek arról van tapasztalata azt is szivesen várom.

2013. máj. 15. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Gépészmérnöke választja. Amúgy elég beszélő név: gépekkel foglalkozunk: tervezzük, gyártjuk, karban tartjuk és üzemeltetjük őket. Itt lehet gondolni az unalmas gyártósoroktól kezdve a dögös sportautókon át az óriási tengerjárókig akármire. Persze a sokféle specializálódás miatt ma már rengeteg szakág van, egy alap BSc-s gépészmérnök még nem egy nagy durranás a mai világban. 180-240 között keres friss diplomával.
2013. máj. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
...azt viszont nem tudtam, hogy Debrecenben is van gépészmérnök képzés :D
2013. máj. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezeket már hallottam, nagy általánosságban tudom mit csinál. Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, mik a napi feladatok stb. És ha lehet gépészmérnökök válaszoljanak egy nekik feltett kérdésre.
2013. máj. 15. 16:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Most mivel bizonyítsam, hogy gépész vagyok? Énekeljem el a gépészindulót vagy olvassak fel a gépészbibliából?

Nem tudom mire vagy kiváncsi napi feladatok alatt, ez a munkahely jellegéből fakadóan változhat. Olyan munkaökör, hogy "gépészmérnök" ugyanis nincsen, csak a képzést hívják így - vannak gyártástechnológiával, autógépészettel, hajógépészettel, repülőgépészettel, fémtechnológiával, szimulációval, épületgépészettel, alternatív energiákkal foglalkozik. Meg van kb. még ezer másik szakirány, Mo.-n is olyan 20-30-at biztos oktatnak. Írhatnék olyan badarságokat, hogy bemegy a munkahelyére a Boschba, köszön a portásnak, leül az asztalához, megnyitja a szupertitkos alkatrész modelljét, stb., de úgy látom neked nem igazán jött még át, mi az, hogy munka.

2013. máj. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most felesleges volt leírni ugyanazt még egyszer, szerintem érthető a kérdés.
2013. máj. 15. 18:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Én tervezek (Inventorban) és designolok - de ezzel a tudással te egy fokkal nem vagy beljebb, mert a gépészmérnökség úgy sem itt fog kezdődni az egyetemen.
2013. máj. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gépészmérnöként mit csinálok? Kérlek szépen bemegyek reggel 6-ra, megiszom a kávémat az automatából, eszek még egy szendvicset, köszönök a kollégáknak majd eldumálok velük és ezzel elmegy kb 40 perc. Majd utána beülök az irodába, ahol rajtam kívül vannak még 6-n és elkezdem nézni az emailekben a megrendeléseket. Ezeket kinyomtatom, felveszem velük a kapcsolatot telefonon, leegyeztettem a fontos dolgokat. 8 fele beszokott jönni a főnökség, azokkal is eldumálok, hogy milyen fontos alkatrészek kellenek, illetve mi hiányoznak, meg eldumálgatunk a napi hírekről. Továbbá megnézem azt, hogy kell e a cégnek valami szerszámot rendelni, illetve, milyen alkatrészek vannak legyártva és miket kell legyártani. Majd kinyomtatom a beérkezett műszaki rajzokat mert ezeket a külföldi cégek elküldik, nagyjából átnézem, hogy minden stimmel e és ezt oda adom a szakmunkásnak , hogy gyártsa le. Ezek közben netezek, meg hallgatom a zenét, majd ha bejön egy szakmunkás ,hogy valamit nem ért a gyártással kapcsolatban, akkor elmagyarázom neki. Olyan is szokott lenni, hogy nekem kell leprogramoznom az alkatrészt, mert a forgácsoló nem képes rá. Csak akkor tudnám minek alkalmazzuk, na de mind1. Ezeket csinálom este 6-ig. Közben van 30 perces ebédszünet, amit általában 1 órára kitolok, mert megtehetem. Ahogy láthatod, munkám nagy részét, az emailek olvasása és megválaszolása illetve kapcsolattartás megy, meg a szakmunkásnak a feladat kiosztása. Lényegében ezt csinálom már 4 éve, nettó 280.000 forintért.
2013. máj. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! MEgkérdezhetem hol végeztél milyen szakiránnyal? Illetve angolra vagy németre van inkább szükséged? Én angolos vagyok, de mindenki azt mondja a mérnököknek inkább német kell.
2013. máj. 16. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!