Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék esküvőszervezőként...

Szeretnék esküvőszervezőként dolgozni. Szerintetek mik az esélyeim?

Figyelt kérdés
jövőre szeretnék egyetemre menni és mellette dolgozni is szeretnék, most náyron tervezek elvégezni egy esküvőszervező tanfolyamot, az is érdekelne hogy ez szükséges e vagy az h találok e munkát az nem ezen fog múlni, nagyon régóta tudom h szeretnék ebben a szakmában elhelyezkedni, szerintetek van valamennyi esélyem munkát kapni? van aki volt az én helyzetemben? annak szivesen meghallgatnám a tapasztalatait. köszi:)

2013. máj. 15. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát laikusként azt mondom, a fővárosban, vagy nagyobb városok környékén talán lenne vele esélyed.

Nem tudom, mennyire van erre igény hazánkban. Úgy gondolom, a gazdagabbak tehetik meg, hogy esküvőszervezőt fogadnak, általában inkább a menyasszony és az ismerősei együtt hozzák össze.

Amerikában persze nagy divatja van ennek, de utána kéne nézni, itt mennyire van elterjedőben. Így is költséges egy esküvő, hát még ha külön embert szerződtet rá, aki lebonyolítja.

2013. máj. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen egyetemre mész, de arra készülj fel, hogy az esküvők csúcsszezonja épp április körül kezdődik, amikor a házik leadása és a vizsgák zajlanak.
2013. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem nyári diákmunka hanem felelősségteljes feladatkör ráadásul a piac telített és nagyon sok az esküvőszervező. Nem látok túl sok esélyt erre.
2013. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Ha nagyon vonz a dolog, keress meg egy szervezőt, akinek besegíthetsz ebbe-abba ingyen egy ideig, aztán meglátod, a valóságban is tetszik-e a dolog. Arra számíts, hogy nem olyan, mint a filmekben, hanem egy nagyon is stresszes munkáról van szó, főszezonban minimális alvással és sok tennivalóval.
2013. máj. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én rendezvényszervezőnek tanulok épp, szóval tudok erről ezt-azt. Felesleges egyetemre menned, ha ezt akarod csinálni. Egy magad viszont nem fogsz tudni elindulni, ez csak úgy működik, ha az embernek rengeteg kapcsolata van. Kapcsolatok, ismeretségek nélkül nem sokat tudsz csinálni. Évekbe telik mire kialakítasz egy megfelelő ismeretségi kört. Az működhetne, hogy valaki mellett dolgozol, de őszintén szerintem nem sok ilyen szabad állás van.
2013. máj. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem is ez a vágyálmom, hogy esküvőszervező / rendezvényszervező lehessek... :( de sajnos én is úgy látom, hogy itthon nem nagyon lesz esélyem a dologra :(
2013. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam rendezvényszervezőként... nem egy leányálom, nagyon kemény dolog...

Egy esküvő hatványozottan. Azt hozzátenném, hogy protekció nélkül kb. 1% esély van rá, hogy dolgozhass. Végzettség és gyakorlat nélkül ráadásul valószínűleg ingyen.

Nem kell róla lemondanod, csak készülj fel, hogy nem lesz egyszerű...

2013. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. máj. 22. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!