Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeptemberben Angliába szeretn...

Szeptemberben Angliába szeretnék költözni. Mennyi pénzel kell elindulni? Illetve milyen okmányok szükségesek hozzá?

Figyelt kérdés

2013. máj. 18. 20:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez változó én mikor kimenetem 1 millió volt a zsebemben. Útlevél, esetleg bizonyítványok lefordítva. Egy otthoni bankszámla, kártyafüggetlen teló, vagy vodás, ott van Vodafone.

Kint feltöltő kártya legyen az első, amit veszel O2 vagy Voda, bár O2-nek nagyon jó a nemzetközi hívópercei.

2013. máj. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Legalább 1200-1500 font kell kezdőtőke gyanánt. Útlevél kell hozzá.(Utazáshoz elég lenne a személyi, de a gyorsabb, gördülékenyebb ügyintézés érdekében érdemesebb útlevelet hozni.)
2013. máj. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
kb 150-170 ezerből tudnék elindulni, viszont lenne hová mennem ha minden igaz, ismerősékhez beköltözni.Tré-mobilos számom akkor bukta.Igen hallottam hogy ottani bankszámlaszámot kéne csináltatni először is.Annak mennyi lenne a költsége kb? Bizonyítványt nem tudom, hogy érdemes-e lefordítatnom mert egy érettségim van meg egy fos okj-m ami semmit se ér.
2013. máj. 18. 20:36
 4/15 anonim ***** válasza:
érettségit nem érdemes fordítgatni, ha van használható szakmád, egyéb képesítésed, azt viszont érdemes. bankszámlák havidíja, a legtöbb helyen ingyenes, de a HSBC banknál van olyan amelyiknek havi díja 8 font.
2013. máj. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én 1 milliónál kevesebbet tuti nem indulnék el...


A legkisebb 1 szobás stúdiólakás is heti 80 font körül kezdődik, erre azért 300 font kauciót simán szoktak kérni + 4-6 hét munkakereséssel számolva az további 480 + rezsi 100. Tehát csak a lakhatásra rossz esetben érdemes félretenni 880 fontot.


Erre jön rá a kaja + utazás, ami ugye elengedhetetlen, ez erősen régiófüggő.

2013. máj. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Esküszöm nem cikizésből, hanem puszta jószándékból írom, hogy ne indulj el sehova. Pláne ne 150-170 ezerből.

Ha ezeket az infókat nem tudod összeszedni a neten (pl. bankszámlanyitás ilyesmi), akkor egyelőre nem érdemes elindulni a nagyvilágban. Nagyon csúnyán pórul járhatsz sok szinten. Értem, hogy van amikor nincs más választás és ebben az esetben sok szerencsét kívánok (rengetegre lesz szükséged), de ha egy mód van rá, még ne tegyél ilyen komoly lépést.

2013. máj. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
170 ezer nem lesz elég, ha van kint ismerős, akkor esetleg segíthet a munkaszerzésben...de gondolom a nyelvvel sem állsz túl jól...
2013. máj. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 goaus ***** válasza:
Én rendszerint biztatok mindenkit, de 170 ezerből ide kijönni ma már nem lehet szerintem sem. Eleve első 3-4 hét rámegy az NI számra - mi 4 hétre kaptunk időpontot -, munkakeresésre, az ügynökségek sem egy nap alatt jeleznek vissza. Csak jelzek, a HSBC nem csinál már bankszámlát csak úgy útlevélre, mi is oda mentünk először, de mondták lakcím - apartman vagy szálloda nem elég nekik - és meló nélkül nem nyithatok számlát. Hozzáteszem, nem is kellett a melóhoz, cég intézi, szóval a számla a legkisebb para. Sajnos ennyi pénzből nem sokra jutsz még jó szakmával sem. Én senkinek sem ajánlom 1500 font alatt kijönni. Gyüjtsél hozzá, és nem tudom milyen az angolod, mert jó angol nélkül - és nem a magyaros angolról beszélek, mert itt nem azt beszélik amit otthon tanítanak - ma már csak aljamunkát lehet kapni úgy látom sok embernél.
2013. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
hataratkelo.blog.hu- egy csomó angliás sztori van fent, ezekből minden árat ki lehet bogarászni.
2013. máj. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.az a helyzet, hogy mindenképp menni akarok ki.23éves vagyok nem származom gazdag családból sajnos egyetemet félbehagytam mert rengeteg pénzt elvitt.. nem látok semmiféle alternatívát hogy itt maradjak a 65 nettós jelenlegi fizetésemért.soha a büdös életbe nem lesz semmi saját tulajdonom ha itt maradok.próbálok mindenképp minél többet gyűjteni természetesen de ennyi fizetésből nehéz spórolni.az nagolom nem olyan rossz egyébként és komolyan mondom még a legalpáribb szeméttelepen is laknék nem érdekelne mert bármi jobb lenne mint itt nagyképű semmirekellő arrogáns újgazdagok szolgájának lenni, nulla jövőképpel
2013. máj. 20. 03:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!