Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 évesek az ikreim, jelenleg...

3 évesek az ikreim, jelenleg gyest kapok és gyesen is maradok velük (oviba szeptemberben mennek), ki rughatnak a munkahelyemről?

Figyelt kérdés
Nem fogok tudni visszamenni dolgozni bizonyos okok miatt..arra vagyok kíváncsi hogy ki tudnak -e rugni a munkahelyemről(nem fogom írásban bejelenteni nekik, hogy vissza szeretnék menni dolgozni, ugyanis bizonyos okok miatt nem tudok, tehát fizetés nélküli szabadságon vagyok jelenleg vagyis gyesen). Szeptemberbe mennek oviba a kicsik, addig itthon vagyok velük. Rám vonatkozik a felmondási védelem(tudom hogy a gyermek 3 éves koráig tart, viszont olyat is hallottam, hogy amig gyesen van az ikrekkel az anyuka(ergó amíg nem mennek oviba?) vagy utána is mert ugye addig jár a gyes amig nem mennek iskolába, vagyis az éáv végéig. Bevallom ez a törvény kicsit ködös nekem...hogy védett vagyok -e vagy sem. Remélem tud valaki valami okosat mondani.Köszönöm a segítségeteket!
2012. febr. 26. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
csak a gyerekek 3 éves koráig illet meg a felmondási védelem, utána kirúgnak, ha nem mész dolgozni
2012. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ikrekkel nem a gyermek 6 éves koráig maradhatsz otthon?
2012. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De igen, viszont a törvény szerint 3 éves korukig állok felmondási védelem alatt és akár gyesen vagyok velük akár nem...
2012. febr. 27. 09:11
 4/4 anonim válasza:
szeritem 3 éves korukig vigyázz rájuk, aztán menny vissza dolgozni.Kérd meg egy rokonodat hogy amíg te dolgozol addig vigyázzon rájuk,vagy keress bébiszittert. Amíg gyesenn vagy bisztossan nem runak ki! EZ AVESZÉLY CSAK AKKOR ÁLL FENN HA BEVESZNEK HELYETTED EGY IDEIGLENES MUNKÁST, ÉS Ő JOBBAN TELJESÍT!!!!!!!!!!
2012. márc. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!