Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyit érne egy gépészmérnök...

Ennyit érne egy gépészmérnök képzés?

Figyelt kérdés

kb 5 éves ipari taasztalatom van. Most 28 évesen lett meg gépészmérnöki diplomám, 23 éves koromban kezdtem a sulit azóta folyamatosan dolgozok.

Sajnos most nem a szakmámban dolgozom, semmi köze nincs ahhoz amit tanultam.


Eddig technikusként dolgoztam műszaki területeken, több nagyobb multinál is.

Középszinten tudok angolul. Németül csak kicsit. Közben csinálok egy képzést most.


Jelentkezek egy csomo állásra de soha semmi. Még elején visszahivtak egy két állásra, de azóta szinte semmi. Nincs túl sok kapcsolatom. Mindenki mondja milyen jó a gépészmérnököknek mert azokat keresik mint allat.


Én technikus pozicíot is elvállalnák, szívesen mennék Pestre, Győrbe bárhova. De semmi visszajelzés.


Eliveleg jó a szakmám, gyakorlatilag tapasztalat nélkül úgy látom semmit se ér a mérnöki diploma.


Nem is értem ezt a egészet. Nem BME-s diploma, tudom h attól mindenhol hasra esnek, annak ellenére h eléggé el van tulozva az értékük...mindenhol meg kell szenvedni, nem csak BME-n. Ennek ellenére BME-nek lett egy nagyon jó hírneve.....ami azoknak jó akik ott végeztek BME-n...:)



2013. máj. 18. 22:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
34%

Sajnos már gépészmérnök se kell. Ami még kell az orvos, diplomás ápolónő, villamosmérnök, szoftverfejlesztő...kb ennyi..

Meg ha 2-3 nyelven ffokon beszélsz és 35 alatti vagy, akkor lehetsz callcanteres. A többi diploma kb. kuka vagy kapcsolatok kellenek.Én is ezt látom.

2013. máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
81%

igazából valóban sok gépészmérnök van, de nagyon sok a betöltetlen állás is. Viszont JÓ gépészmérnök még mindig kevés van, azokat diploma előtt elkapkodják.

Ha vki gépész diplomával és 5 éves tapasztalattal nem talál állást ott vmi nem stimmel. (nyelvtudás hiányzik, rossz állásra jelentkezik, keveset jelentkezik, túl magas igények, csak a lakókörnyezetében keres vagy csak egyszerűen rosszul szerepel az interjúkon stb stb)


én az egyik legnagyobb hazai fejlesztőcég egyik vezető mérnökével beszéltem, aki beleszól az interjúztatásba is. ő a következőket jelölte meg, mint fontos szempontokat:

-intézmény azt mondta, azért számít valamennyit

-tanulmányi eredmény (jó v kiváló)

-diplomamunka téma

-nyelvtudás (jó ha az elvárton felül még egy nyelv megy)

-szoftver ismeretek (tervező, VEM, mathematica, maple stb)

-valamilyen programozási nyelv ismerete

-iskolán kivüli tanulmányok (TDK, szakmai gyak, szakkörök, versenyek stb)

-és természetesen a szakirány sem mind1


náluk ezek sokat számítanak, biztos h munkahelye válogatja, de ez azért egy jó alap minden munkakereső mérnöknek szerintem.

2013. máj. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!