Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondolsz az ilyen emberről...

Mit gondolsz az ilyen emberről, felháborít?

Figyelt kérdés
Mennyire durva az, ha valaki egyetemet végzett, nettó 1,2 millió körül keres egy hónapban, de olyan alapműveket sosem olvasott, mint a Bánk bán, A kőszívű ember fiai vagy Az ember tragédiája. Magyar és külföldi szinten sem. És még sok ilyen dolog, ami hiányzik az alapműveltségből. Megérdemli az ilyen a fizetését?
2013. máj. 18. 23:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Miért, a Bánk Bán ismerete része a munkájának?
2013. máj. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Sosem turkáltam mások pénztárcájában.
2013. máj. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
Miért háborítana fel?Nem éreztem szükségét elolvasni a Bánk Bánt,ki nem állhatom,hogy Jókai egy porszemet a könyvespolcon 60 oldalban ír körül,Madáchot meg egyenesen tehetségtelennek tartom,nem olvasom a műveiket,és nem is ez alapján ítélem meg az embert.Köze nincs a fizetésének az olvasmányaihoz.
2013. máj. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%

A Bánk bánt én sem olvastam soha, pedig egyetemet végeztem. Valójában büntetném azt, aki kötelezővé tette. A Kőszívű ember fiait se abban a korban kéne olvastatni, amelyikben kötelező.


A fizetést viszont nem az alapján adják, hogy ki mit olvasott, hanem hogy mit tesz le a társadalom asztalára. Lehet, hogy te sok mindent olvastál, de semmi olyat nem tudsz nyújtani, ami a társadalomnak értékes, ő meg igen.

2013. máj. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

A kettőnek semmi köze egymáshoz, anyám például egy nagyon művelt asszony ezernyi könyvet olvasott el, de tényleg évi 150-200 könyvet, és 6 évvel ezelőttig mindenhol szarba nézték.


Amúgy Jókai szerintem is unalmas, és általánosban a legnagyobb szemtség volt, adni ilyen könyvet a kezünkbe. Mert a felét nem is értettük. Ettől függetlenül elolvastam, de mára talán egy szereplőt tudnék megnevezni belőle. Viszont más témájú könyvekből olvastam sokat. Fantasy és Sci-fi.

A legtöbben a Bibliát vagy a GYűrűk Urát se olvasták, pedig ez a két legolvasottabb könyv a világon, meg a Harry Potter, mégis élnek, és sok pénzt keresnek.

2013. máj. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem a kettő között mi az összefüggés.

A szakmájában biztos kiváló, az meg, hogy mit olvasott meg mit sem teljesen lényegtelen.

Én olvastam mindkettőt de a fizetésért lemondanék róla.

Miért ne érdemelné meg?

2013. máj. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Valaki menjen le a boltba, hozzon nekem egy kiló banánt. Szerinted melyik jelentkezőt válasszam? Aki elindul és már hozza is, vagy aki indulás helyett először elszavalja nekem a walesi bárdokat?


Persze, örülök, hogy művelt vagy, fiam, de a pénzemért én elsősorban a munkát szeretném elvégezve látni.

2013. máj. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%
A klasszikus értelemben vett humán alapműveltségnek (irodalom, történelem, zene stb.) semmi gyakorlati haszna nincs, éppen ezért nem ezt, hanem a szaktudást fizetik meg egy munkahelyen.
2013. máj. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a kérdést a műveltség foszló leplébe burkolt, csaknem pőre irigység szülte.
2013. máj. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek megy a zöld kéz.

És nagyon nagy lol a pőre irigységnek.

Amúgy rólam van szó (nem, nem vagyok büszke rá, hogy az alapműveltségem, illetve amit annak veszünk, roppant hiányos), de ha így teszem fel a kérdést, akkor csak olyan válaszokat kapok, hogy rohadjak meg és szemét "gazdagok" (idézőjelbe tettem, mert nem tartom magam annak) így meg úgy. Persze lehet, hogy nem, de valljuk be, itt elég nagy esélye volt ennek+mindenki eleve másképp is áll hozzá.


És azért tettem fel a kérdést, mert ezt megkaptam az arcomba, hogy az ilyennek mire fel fizetnek és elég rosszul érintett (érzékeny egy lélek vagyok:) ). Szóval tényleg nagyon köszönöm a válaszokat.:)

2013. máj. 19. 01:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!