Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában mennyi a felmondás...

Ausztriában mennyi a felmondási idő 3 hét munka után?

Figyelt kérdés
Munkahelyet szeretnék váltani.A próbaidőm már letelt(2 hét volt), de nem tudom pontosan mennyi a felmondási idő! Neten 4-6 hetet találtam, de három hét munka után is ennyi? Munkaszerződést nem írtunk alá, csak szóban egyeztünk meg(tudom fura, de itt ez is elfogadott). Illetve a szabadságomat is ki kell fizetnie a munkáltatómnak?
2013. máj. 19. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

"Munkaszerződést nem írtunk alá, csak szóban egyeztünk meg(tudom fura, de itt ez is elfogadott). "


ILYEN nincs, szerzödés nélkül feketén dolgozol.

2013. máj. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pedig van, ez nem Magyarország:

[link]

2013. máj. 19. 14:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"ILYEN nincs, szerzödés nélkül feketén dolgozol."


Pedig valóban van ilyen Ausztriában, a szóbeli megállapodás is szerződésnek minősül, azonban jobb helyeken írásban is rögzítik a dolgokat. Magyarországon ez persze elképzelhetetlen, de idekinn működik. Persze ahol kelet-európai a főnök, ott ragaszkodni kell az írásbeli szerződéshez.

2013. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

Én NEM keleten élek, hanem éppen Nyugat-Európában, és szerzödés NÉLKÜL fekete munkának minösitik, amit csinálsz.


Ha netán baleset ér, akkor hogy bizonyitod be, hogy volt szerzödésed? Mert éppen nemrég volt a családban ilyen, hogy a "szóbeli" szerzödést a fönök "elfelejtette", a dolgozó meg annyira megrokkant, hogy önállóan élni sem képes, de mivel nincs semmiröl papirja, ezért még büntetést is fizethet a fekete munka miatt.

2013. máj. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De most "netán" abba ne menjünk már bele ,hogy mi lenne ha! Én kérdeztem valamit és arra szeretnék választ kapni. Engem nem érdekel hol élsz, mint ahogyan téged sem az Oszrták munkajog. Mi olyan furcsa ebben ??? Ez itt elfogadott dolog!
2013. máj. 19. 15:32
 6/11 anonim ***** válasza:

"Én NEM keleten élek, hanem éppen Nyugat-Európában, és szerzödés NÉLKÜL fekete munkának minösitik, amit csinálsz. "


Az lehet hogy te is Nyugaton élsz, de nem Ausztriában. Ausztriában bizony, a szóbeli egyezség is szerződésnek minősül, ha elhiszed, ha nem. Nem minden országban van így, de Ausztriában igen.

2013. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy Ausztriában a szóbeli szerzödés is érvényes, az egyetlen gond, hogy ha szükséges, nem lehet bizonyitani.


A kérdésre meg: a legokosabb, ha megkérdezed a munkaadót.

Elvileg ha lejárt a próbaidö, akkor az utána következö napon már a törvényes felmondási idö az érvényes.

2013. máj. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A "ráutaló magatartás", mint olyan amúgy nem csak ausztriában hanem magyarországon is érvényes.


Első munkahelyemen nekem sem volt papír alapú munkaszerződésem és mikor eljöttem nem akartak kifizetni. De mivel a saját nevű bankszámlámra érkezett utalás a munkahelyemtől "munkabér" megjegyzéssel egy éven át ezt mindenhol elfogadták és ki tudtam sajtolni a jussom a cégből.


A baj akkor van ha nincs munkaszerződés ÉS mondjuk zsebbe adják a lóvét. Az már problémás lenne.

2013. máj. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves hozzäszolo aki bizonygatod h nem letezik szobeli szerzödes, nem ertesz hozza. Az adohivatalnal, a tarsadalombiztositonal egyarant latszik a munkaviszonyod, hiszen tb-t es adot is vonnak. Ja es berpapirt is ad a munkaltato minden honapban, csak eppen Arbeitsvertrag nincs. Es kepzeld nekem sincs, es tavaj sem volt, megis munkanelkülin voltam a telen, es adovisszateritest kaptam:)
2013. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De lehet bizonyítani, mert attól, hogy nem kaptam munkaszerződést a tb-hez le vagyok jelentve, és a Zmr-em is megvan amit a munkáltatónak is alá kell írnia és csak utána kapom meg...... Már több helyen is dolgoztam Ausztriában és sehol sem kötöttünk szerződést írásban. Mikor letelt a szezonom akkor kaptam meg a végén.....
2013. máj. 19. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!