Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri kimenni Angliába...

Megéri kimenni Angliába dolgozni így?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek van egy nagyon jó barátom aki a biztos elég jól fizető állását itt akarja hagyni kiakar menni dolgozni angliába azt mondja hogy ott minden nagyon olcsó étel ruha kocsik, ház bérlés és hogy egy milliót ketten a barátnőjével majd minden hónapba félretesznek így pár év alatt gazdagok lesznek.Az ismerősöm tud angolul de nem anyanyelvi szinten a barátnője nem annyira ő még kezdő valami kis városba mennének és ő ott biztonsági őr akar lenni. tényleg olyan sokat keresne ezzel ha biztonsági őr lenne?Meg aki kint él tényleg fél milliókat félre lehet tenni egy hónapba és alig kell költeni?Ez valóban így van?Írjon már aki kinnt él tapasztalatokat, mert kicsit féltem őket, mert itt egy biztos állásuk van mindakettőjüknek és elég jól keresnek,de ha ott így meglehet gazdagodni akkor nem tudom.pl azt mondta az ismerősöm hogy egy 2-3 milliós kocsit megvesz egy két három havi fizetéséből majd
2013. máj. 30. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:

"ott minden nagyon olcsó étel ruha kocsik ház"


És természetesen a kerítés is kóbászkából készült.


Közöld a nagyon jó barátoddal, hogy háttal ül a lovon.

2013. máj. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

A mindennapi bevásárlás (kaja, ruha, stb..) kb. ugyan annyi, mint itthon.


Az ingatlanbérlés SOKKAL drágább, mint itthon. Egy 50 nm-es lakás még vidéken is min. 800-1000 font havonta + rezsi.


A minimálbér 6,31Ł. Egy biztonsági őr max. 7-8 fontos órabért kap, ami havonta ami olyan 900 font nettót jelent havonta.


Vagyis, ha a barátnője nem talál melót és nem munkásszállón akarnak lakni akkor még éhen is halnak...

2013. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Megéri kijönni, de a barátod sztorija abszolút nem hihető! Az árak drágábbak, igaz a fizetés is több, de akkor sem olcsó ország Anglia. Itt élek már lassan 5 éve, látom azt, hogy valóban jól keresni csak nagyon jó angol nyelvtudással és szakmai végzettséggel, szaktudással lehet. Az ilyen "milliókat lehet félrerakni dumák" csak szövegelések, semmi több. Ha valaki beszél angolul, szakmájában helyezkedik el, akkor is kell legalább 1-2 év mire elér egy olyan életszínvonalat, amire már azt lehet mondani hogy megérte neki. A ruhák valóban nem olyan drágák, de a minőséget itt is meg kell fizetni. A lakhatás messze a legnagyobb költség idekinn, általában a fizetés 40-45%-át simán elviszi. Közlekedés sem olcsó, autót olcsón lehet venni, fenntartani azonban drága. Csak a biztosítás átszámítva 300.000-400.000 Ft körül van évente.


Reálisan gondolkodva rá lehet jönni arra, hogy megélni sokkal jobban, nyugodtabban meg lehet, de milliókat nem lehet azért félretenni. Illetve félrelehet, de nem fél meg 1 év alatt. Én mint írtam, már 5 éve élek itt, de igazából az első 1 év nehéz volt, utána már könnyebb.

2013. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Melyik hulye pontozza le a valaszokat?
2013. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a részletes választ. megkerdezhetem te mit dolgozol és mennyi a fizetésed így öt év után? Mennyit lehet akkor valójában félrerakni ha egy olyan közepes színvonalon azért akarsz lni
2013. máj. 30. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:
az hogy ki mennyit rak félre, az egyénen múlik. azonban ha a fizetésed 15-20%-át meg tudod takarítani, az már jó. Magam az informatikai szektorban dolgozom, átlag feletti fizetésért. A fizetésem 35%-a megy el lakhatásra, ami nem rossz, ismerve az itteni magas lakás árakat. Egy viszonylag kellemes életszínvonal fenntartásához szerintem kell Londonban 1250 font, vidéken 1100 font. A minimálbér ezek alatt van, nem véletlen mondom, hogy szakma és nyelv nélkül itt sem élsz jobban. Többet keresel, viszont 6-10 emberrel osztozkodsz a lakáson, ami kezdetben elfogadható lehet(én is így kezdtem), de előbb utóbb igényed lesz a saját magad által bérelt lakásra is, amit minimálbérből nem tehetsz meg.
2013. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Szia jojjenek ki mert megeri telleg minden olcso en egy eve vagyok kint es nagyon jo negyon sokat lehet keresni es a kocsirol csak annyit hogy mi 2 het alatt megkerestuk a kocsira valo penzt a haz berles viszont nem olcso az ossze kell dobni
2013. jún. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!