Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elvállalom a így munkát,...

Ha elvállalom a így munkát, lehet ebből valami bajom?

Figyelt kérdés

Ajánlottak egy értékesítői munkát, de csak jutalékot akarnak adni, azt is megbízási szerződéssel, amit pedig egy szövetkezeten keresztül fizetnének ki. Be kell lépnem a szövetkezetbe (csak pár ezer forintos részjeggyel, szóval nem a lehúzásra megy ki a dolog), és a teljesítményem utáni pénzt elviekben utalvány formájában kapnám meg, de azt visszavásárolják tőlem azonnal, így gyakorlatilag pénzt kapok.


Sajnos ezen kívül nincs más lehetőségem, így vagy elvállalom, vagy munkanélküli maradok. Számomra könnyen eladható szolgáltatást kéne értékesítenem, azt már előre látom, hogy menne az értékesítése, de tuti havi 150-200-nál nem tudnék több jutalékot kitermelni. Ez az összeg meg ugye nem elegendő egy egyéni vállalkozás működtetéséhez, ha csak a saját fizetésem akarnám belőle megoldani (nem termelem ki a minimálbért és a hozzá tartozó bérköltségeimet sem). Mert azt szerintem meg lehetne beszélni az ügyvezetővel, hogy számlázzad, de ilyen összegnél nem tudok... Szerintetek később megüthetem a bokám, ha belemegyek ebbe a szövetkezetes kifizetésbe?



2013. máj. 30. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit kellene eladnod, de ez a szövetkezetesdi már alapból furcsán hangzik. Olyan MLM-jellegű valaminak.


"de tuti havi 150-200-nál nem tudnék több jutalékot kitermelni" - vagy a harmadát ha nem jön ki a lépés, de ne legyen igazam.

2013. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Agent K: Köszönöm a válaszod! Nem MLM, azt én is messziről kerülöm, de ez a szövetkezetesdi tényleg ott szokott lenni. De itt a cégvezető mindenkinek így ad fizetést, 3 alkalmazottja és 2 értékesítője van jelenleg, de mindegyikük szövetkezeten keresztül kapja a fizetését. Az egyik alkalmazottja a haverom, tőle tudom az infókat.
2013. máj. 30. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Aha. Az értékesítés érdekes üzlet - engem is próbáltak ilyen értékesítő-ügynök jellegű munkákra rávenni. Ugye ilyenkor elhangzanak mindenféle számok, hogy mennyi is lehet a jutalék. Én közvetlenül ezután szoktam megnézni az értékesítőket, hogy milyen autóval, milyen felszereléssel és milyen ruhában dolgoznak.


Ha nincs más és nagyon kell a pénz, akkor megpróbálhatod - de a saját pénzedből ne nagyon tegyél bele a dologba ha nem feltétlenül muszáj.


Mégis, mit értékesít a cég? Elég vázlatosan, pl. bank, biztosítás, mezőgazdaság, ilyenek...

Azt már meg sem kérdezem, hogy milyen éves volumenben. .)

2013. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez felejtős, a kétségbeesett munkanélkülieket minden formában megpróbálják lehúzni... Soha ne fizess ki előre semmit
2013. máj. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát csak tágabban tudod leírni, vállalati tanácsadás értékesítéséről van szó.
2013. máj. 30. 22:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem kell előre befizetni semmi különösebb összeget, csak egy szövetkezeti részjegy árát, ami nem tétel. Mint írtam, a barátom már ott van jó ideje, így kapja a fizetését. Nem a lehúzás lehetősége miatt aggódom, csak adózási szempontból! Mert akárhogy is nézzük, így töredékét fordítja adóra a cég, mint elviekben kellene.
2013. máj. 30. 22:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyfelől ahhoz, hogy megbízási szerződéssel munkát vállalj, nem kell egyéni vállalkozónak lenned.

Másfelől ha le van papírozva, az már szerintem nem a te problémád, ha ők lebuknak, hogy nem igazán fizetnek utánad semmit (mert ezzel az utalványozással gondolom az adózást és járulékfizetést akarják megkerülni, de kizártnak tartom, hogy ez így szabályos).

2013. máj. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hágzi válasza:
Szia! Érdekelne, hogy elvállaltad-e a munkát? Milyenek a tapasztalataid? Mi a neve a szövetkezetnek, ahova mondták, hogy lépj be?
2015. febr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!