Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresés munka mellett....

Álláskeresés munka mellett. Mire számíthatok? Mennyire kockázatos?

Figyelt kérdés

Közel négy éve dolgozom egy multinacionális vállalatnál, jó pozícióban, magas fizetéssel. Két diplomám van, egy mérnöki és egy közgazdász, valamint két nyelven, németül és angolul is kiválóan, felső fokon beszélek. A munkaköröm változatos, ugyanakkor több ember munkáját kell elvégeznem, és mostanában esély sincsen arra, hogy felvegyenek valakit mellém. A feladataim egy része sajnos távol áll tőlem, és megítélésem szerint nem tudom úgy végezni, ahogyan szeretném. Ugyanakkor a főnökeim nagyon meg vannak velem elégedve, és minden évben dicséretet kaptam. Talán hozzászoktak ahhoz, hogy mindent megcsinálok, és lelkesen állok hozzá minden témához. Már egy éve jeleztem a vezetőségnek, hogy így nem fog működni a dolog. Úgy érzem, hogy ennél a vállalatnál egyik irányban sem tudok elmozdulni, sem másik területre, sem pedig felfelé. Ezért gondoltam arra, hogy minden sietség nélkül, pusztán tájékozódásképpen felteszem az önéletrajzomat álláskereső oldalakra, hogy képet kapjak arról, hogy ezzel a végzettséggel, nyelvtudással, háttérrel, tapasztalattal hol és milyen munkakörben tudnék elhelyezkedni, milyen feltételek mellett. Ezzel kapcsolatban viszont számos kérdés merült fel bennem:


- a személyügyi osztályunk ugyan meglehetően kezdetleges (az alkalmazottakat passzívan keresik, tehát hirdetéseket adnak fel, és a beérkező jelentkezéseket dolgozzák fel, de önéletrajzok közt nem böngésznek), de ha mégis rábukkannak az önéletrajzomra valamelyik oldalon, az számukra is egyértelmű üzenet a szándékaimat illetően. Álnéven pedig nem kívánok keresgélni, mivel pont a személyemet kívánom ajánlani. Mi erről a véleményetek?


- mivel nem azonnal akarok váltani, sokkal inkább tájékozódni szeretnék -tehát lehet, hogy csak január 1-től. vagy februártól mennék át-, nem akarok a cégeknél sem csalódást okozni, vagy komolytalannak tűnni. Hogyan tudom egyértelműen jelezni, hogy nem sietek? Ha viszont jelzem ezt, akkor nem fogják átugrani a jelentkezésemet? Hiszen nekik éppen olyan emberekre van szükségük, akiket lehetőleg azonnal fel tudnak venni.


Szeretném a véleményeteket, tapasztalataitokat, tanácsaitokat kérni ebben a kérdésben. Személyügyesek véleménye is nagyon érdekelne. Köszönök minden választ előre is!



2013. jún. 9. 12:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nem nagyon fordul elő, hogy egy cég elkezd szörfözni a fejvadászok honlapján, nekik kellő embert keresve. Inkább jelzik a fejvadásznak, hogy kit keresnek, és ő fogja majd küldeni nekik az embereket, megfelelő előszűrés után. A fejvadászok pedig meg szokták kérdezni, hogy melyik cégnek ne ajánljanak ki téged.

A másik aggályod viszont reálisabb, ha egy cégnek kell valaki, annak most kell. Legtöbbször inkább a munkanélkülit választják, aki azonnal tud kezdeni, mint azt, akire hónapokat várni kell. Pláne, februárig, az még elég messze van. De hát ha kapsz egy jobb ajánlatot, miért várnál? Töltsd ki a felmondási idődet, és ennyi.

Viszont azért én annyit zárójelben megjegyeznék, hogy ne legyenek túl nagy elvárásaid. Elég kevés a vezetői állás, és azt legtöbbször belsőssel töltik be. Évekbe is telhet, mire találsz egy jobb helyet.

Az emberek legtöbbje még ennyi pozitívumot sem mondhat el a munkahelyéről. Alapvetően az csak a mesében van így, hogy szereted a munkád, megfizetnek, szakmailag is fejlődsz, és haladsz felfelé a ranglétrán. Ez sajnos elég keveseknek adatik meg.

2013. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!