Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik azok a szakmák, amikkel...

Mik azok a szakmák, amikkel nem dolgozik olyan nagy nyomás alatt az ember?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen tudom viselni a stresszes helyzeteket, vagy amikor szűk határidővel kell valamit megcsinálni, mindig minden elvárásnak meg akarok felelni, csak közben végig nagyon ideges vagyok, nagyon még enni sem tudok. Ezért érdekelne valami nyugisabb szakma, mint pl asztalos, fodrász, stb, de ezekkel sajnos nem lehet jól keresni. Jelenleg mérnöknek tanulok, de ez úgy érzem nem a nekem való munka, ugyanis nagyon stresszesnek tűnik előreláthatólag. Sajnos nincs mérnök ismerősöm, aki tudna véleményt mondani valójában milyen is mérnöknek dolgozni. Olyan munkát szeretnék, amire van igény is, el tudok vele helyezkedni majd, és nem olyan nagyon stresszes, és jól fizet. Tudom hogy mindenki ilyet keres, de mégis mik ezek a szakmák?

2013. jún. 9. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Kis cégeknél családi vállalkozásoknál is meglehet kapni a nettó 100 on felüli összeget, mondjuk asztalosként, festőként, autószerelőként, cnc gépkezelőként, hegesztőként

Ez mind olyan szakma amiben általában alig dolgozik pár fő, bemész a telephelyre, nyugisan csinálgatod amit kell nem b*szogatnak hogy gyerünk hol van már a termék, igyekezzetek

Nagy vállalatoknál sajnos mindenkit szekálnak láttam is hallottam is már nem egy irodából hogy a termelési igazgatóra ordibált a gyár igazgató mert kiesés volt

Annyi előnyöd van hogy jó eszű lehetsz ha mérnökként tanulsz még, de végülis ilyen szakmunkák biztos nem fognának ki rajtad

20/F

2013. jún. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Erősen főnökfüggő, nagyrészt rajta múlik, hogy milyen a légkör egy munkahelyen. Egyrészt ő válogatja össze a munkavállalókat és jó esetben figyel arra, hogy ne bomlassz a morált senki, másrészt nem csak ostoros hajcsárként lehet jó munkára bírni valakit.

Ideális esetben dicsérettel és állandó, következetes visszajelzéssel is elérheti ezt.

2013. jún. 10. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól is függ hogy milyen mérnök vagy ,sima vagy -fő !

A sima nem vészes kicsit sem de a főmérnők nagyon stresszes! És az előzőnek van a legnagyobb igaza ,ez szinte csak főnök függő!

2013. jún. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

" És az előzőnek van a legnagyobb igaza"


A főmérnöknek van a legnagyobb igaza, aztán a mezei mérnöknek már csak normál méretű igaza van, az almérnökök pedig icipici igazzal mászkálnak. Ezt vésd az eszedbe!

2013. jún. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Gépészmérnök alapképzésen tanulok jelenleg, ezzel gondolom főmérnökként nem lehet elhelyezkedni, bár ez nem probléma számomra, ha az nagyon stresszes munka. Eredményeimet tekintve jól tanulok, úgy érzem a tudásommal nem lenne probléma ezen a szakterületen, egyedül kizáró oknak a stresszt találtam, ugyanis úgy gondolom nem kis felelősséggel járó szakma. Bár ahogy írtátok, hogy főnök függő, és talán kis cégeknél jobb a légkör, lehet ennél a szakmánál kellene maradnom, kicsit megnyugodtam, hogy azt írtátok nem olyan stresszes. Azért a további munka ötleteket örömmel fogadom.
2013. jún. 10. 13:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Kis cégnél sem jobb a légkör ha "rossz" a főnök ;) Tapasztalat! Amúgy meg ne azt nézd hogy neked alap van és akkor már nem leehtnél főmérnök!Akit én ismerek neki is csak alap van!
2013. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!