Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért nem kell...

Magyarországon miért nem kell a képzett munkaerő, a hozzáértő emberek?

Figyelt kérdés

Szellemi tevékenységet, irodai munkát végzek. Otthon kb. másfél évig kerestem munkát sikertelenül, egyetlen helyre hívtak be, pedig sok helyen szinte rám volt írva az álláshirdetés. Két diplomám, 4 felsőfokú és 2 középfokú nyelvvizsgám van. Kénytelen voltam otthagyni az országot és most Németországban találtam azonnal egy nagyon jól fizető állást, effektíve azt mondták, hogy örülnek, hogy jöttem.


Nem a magam fényezésére írtam ki a kérdést, tudom, hogy hasonló képzéssel nem vagyok egyedül, csak a helyzet illusztrációja a rövid történetem. A kérdés, hogy Magyarországnak miért nem kellenek a jól képzett emberek se állami, se magánszférában és miért kényszerítik az embereket arra, hogy elhagyják a hazájukat, kinek jó ez, pláne hosszú távon?


2013. jún. 10. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Honnan tudhatnánk, miért nem vettek fel? Nem tudunk rólad semmit azon kívül, amit leírtál. Lehet, hogy túlképzett vagy. Azt sem szeretik.
2013. jún. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Ezt én is tapasztaltam. Otthon nagy nehézségek árán találtam csak állást, kijöttem Angliába, itt pedig 2,5 hét alatt szakmai munkát kaptam. Nem értem, miért megy ez otthon.
2013. jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
nyílván mert a magyar termékek nem annyira keresettek mint a német márkájúak,a tíz diplomával rendelkező szakemberek meg egy kicsit olyanok mint a reneszánsz kori emberek,mindenhez konyítanak de nem nagyon értenek semmihez,tisztelet a kivételnek
2013. jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Azért mert ma már csak olyan emberek kellenek akik átlagon aluliak (kinek nem inge ne vegye magára) és szó szerint át tudnak b***ni ! Aki egy kicsit okosabb azt nem tudják manipulálni és azt csinálni vele amit ők szeretnének. Ezért van az hogy egyes emberek reggeltől estig dolgoznak majdnem éhbérért, mindent megtesznek azért hogy azt a kevés pénzt megkapják!Ha pedig szóvá teszik a dolgokat akkor max kirúgják és felvesznek helyébe egy újabb manipulálható embert.Szomorú az, hogy sokaknak el kell hagyniuk a hazájukat a megélhetőségért viszont azok akik megtehetik hát tegyék is meg, kint jobban megbecsülik az embert mint itthon!
2013. jún. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok az álláskereső, kevés a hely.

A már ott dolgozóknak, polgármestereknek, kiskirályoknak is akad munkanélküli ismerőse, ők pedig akkor is elsőbbséget élveznek a diplomással szemben, ha nekik nincs.


Mellesleg szerintem írd le mi az a 2 diplomád, mert mindjárt megjelennek a pampogók, hogy biztos kommunikáció, andragógia, vagy egyéb büfédiplomák, esetleg tengerbiológus ami Mo.-n nem kell, vagy környezetmérnök ami "csak" egy interdiszciplináris tudomány, plusz eszperantóból és lováriból nyelvvizsgáztál, persze, hogy nem találsz munkát.

2013. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

"Magyarországon miért nem kell a képzett munkaerő, a hozzáértő emberek?"


Mert nektek elvárásaitok vannak! Bejelentett munkát, normális munkaidőt, emberi körülményeket, anyagi és szakmai megbecsülést akartok! Erre Magyarországon kevés helyen van igény. Jobban szeretik a tanulatlan, mindent elvállaló, semmiért sem visszaszóló, alacsony fizetéséért reszkető rabszolgákat, akik nem gondolkodnak, csak csinálják, amit mondanak nekik..!

2013. jún. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert nincsenek kapcsolataid. Mo-on mindegy mihez értesz, mit tudsz, mindenkit oda vesznek fel, ahova épp protekciója van. Mo-on én se kellettem (2 diploma, 2 ffok-angol, német), 1 évig kerestem, be se nagyon hívtak interjúra, ha behívtak, hamar kiderült, h megvan már a nyerő ember, csak falból hirdették az állást, vagy mlm, zepter és társaira hívtak be, ami persze nem így volt meghirdetve.
2013. jún. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Magasak az adók, emiatt meg van lőve a foglalkoztatás. Az, hogy x Forint nettó fizetést kézhez kapj, a munkáltatónak 2x Forintjába kerül. Ezen csak és kizárólag a politika tudna változtatni, de nincsenek kapitalista pártok, ezért nem valószínű, hogy változás lesz.


Gratulálok az állásodhoz, sok sikert!

2013. jún. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, te 2 diplomával és 6 nyelvvizsgával képtelen vagy állást "csinálni". Ha még te sem vagy képes rá, akkor mástól hogy várhatod el?


Tudod, az állások nem a fán nőnek. Ha van igény azt ki kell elégíteni, erre vannak a a vállalkozások amik foglalkoztatják az embert. Ha van olyan igény, amit a te 2 diploma/6 nyelvtudással ki tudsz elégíteni, akkor bizony azt neked kellett volna létrehozni (ha meg nem tudod mi az, ahol hasznosítani tudnád ezt, akkor ne csodálkozz..).

2013. jún. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert EZ MAGYARORSZÁG a putri.

Kell a munkaerő de nagy multiknál leginkább,ha itthon vagy csak oda érdemes menni,mert ott megfizetik a képzett embereket.

Amúgy igen kint két kézzel kapkodnak az emberek után,meg is lehet nézni németben az életet,ott ALAP a Bömös,a Merci,ilyen iPhone olyan 3D TV,évente 2 nyaralás minimum és nem Kishutára,jah és ez az átlagos színvonal.

Meg ott megbecsülik a dolgozót,sőt ha túl sokat hajt még ,,le is b@sszák" :) komolyan mondom.

Nekem szerencsém van az IT-val,de én is elmegyek innen,éljen itt akinek 6 anyja van.Plusz utazgatni szeretek ezért akarok váltani.

2013. jún. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!