Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Helyesen cselekedtem (próbanap)?

Helyesen cselekedtem (próbanap)?

Figyelt kérdés

Behívtak egy állásinterjúra, ruhaüzleti eladónak. Ezután egy próbanapra. Amikor odaértem, kérdeztem a főnököt, hogy hol a papír amit alá kell írni, hogy itt voltam. Azt mondta, ilyen nincs, akkor mondtam hogy a fele összeget adja ide előlegbe a napi munkámért, az legyen a biztosíték hogy nem ingyen fogok aznap dolgozni, ez így korrekt. Csak nézett ki a fejéből...Úgyhogy megköszöntem a lehetőséget és leléptem.

A felmenőit dolgoztassa ingyen...



2013. jún. 18. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

ezt a próbanapozást én büntetném!!!! Igazad van, a sok tetves vállalkozó sz*rházi meg így biztosítja magának az ingyen munkásokat!!! Minden nap más próbanapozik. Rohadjanak meg, olyan pipa vagyok amikor ilyet olvasok.

Te meg nagyon is jól tetted, tuti nem kaptál volna se melót, se pénzt! A helyedben jól felnyomnám a NAVnál ezt a szemétládát!

2013. jún. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Én tuti nem mentem volna addig, amíg nem írjuk alá a mszerződést. Ott nem csak próbanap, de 3 próbahónap is lesz. Jelentsd fel szerintem is!
2013. jún. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok helyen eljátsszák ezt. Ha mindenki azt tenné,amit te, akkor talán leszoknának róla.
2013. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Antimod ***** válasza:
90%
Mind addig tehetik meg, amíg hagyják őket. És sokan hagyják sajnos.
2013. jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Igen, jól tetted. Valószínű, hogy eszük ágában nem volt fizetni a próbanapért, pedig tilos ingyen dolgoztatni még próbanap keretében is! Sajnos sok helyen csinálják ezt, főleg így az eladói szakmában, hogy behívogatnak embereket próbanapra, és nincs sok gondjuk a bérköltséggel.

Az a baj, hogy sok a naív ember, illetve nem ismerik a törvényi kereteket, mert ha mindenki így cselekedne, mint most te, akkor nem is lenne ez már olyan elterjedt dolog.

2013. jún. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Akkor mégis ingyen dolgoztál neki egy napot? Jól eltoltad. Ő meg elérte a célját.
2013. jún. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem dolgoztam neki, csak bementem a próbanapra. Nem volt papír, helyette mondtam hogy akkor kézbe a felét mielőtt egy szalmaszálat is keresztbe tennék. Ez így korrekt. Nem tetszett neki, csomagoltam. Ennyi a sztori.
2013. jún. 18. 15:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám (tisztességes) vállalkozó és soha nem csinál ilyesmit (inkább az fordul elő, hogy a jelöltek egyszerűen nem jelennek meg a próbanapon), de rengeteg helyről hallani, hogy ingyen próbanapoztatnak embereket, ez elég gusztustalan dolog. Annyira örülök és így ismeretlenül is szinte büszke vagyok rád, hogy nem álltál be a sorba (és a mai gazdasági helyzetben bevállaltad, hogy itt nem lesz munkahelyed - bár mondjuk milyen munkahely lett volna, ha már az első napot így kezdik) és bemutattál annak, aki csak kihasználni akart. Bár mindenkinek meglenne ehhez a bátorsága, talán tényleg leszoknának erről bizonyos munkaadók. Sajnos ehhez egy ember kevés, de legalább emelt fővel távozhattál. Gratulálok és sok sikert a további álláskereséshez.
2013. jún. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!