Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy nem mehet...

Miért van az, hogy nem mehet el az ember olyan területre dolgozni, mint aminek tanult? Szállítmányozást tanultam, egy éve végeztem el, de a cégek csak több éves tapasztalattal rendelkező embert vesznek fel. BETANÍTOTT MUNKA KÖNYÖRGÖM!

Figyelt kérdés
vagy csak havernak, rokonnak kéne lenni?
2009. okt. 12. 00:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

"vagy csak havernak, rokonnak kéne lenni?"


Igen.

Nem komálom a ruszkikat, de maradhattak volna még pár évtizedig. Annál, ami most van, az is jobb lenne. Nem voltak HR-libák, volt munka.

2009. okt. 12. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha betanított munka, akkor minek tanultad évekig? Miért lenne irreális elvárás a tapasztalat. Én sem szeretek tök kezdőkkel dolgozni. Akkor sem, ha betanított munka...
2009. okt. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez mindenhol így van. Ha egy mérnök, vagy ügyvéd kijöb az egyetemről és elmegy dolgozni, akkor először nem fog házat tervezni, pert vinni, hanem javítgatja a "nagyok" rajzait, papírmunkát csinál, vagy irnokként rengeteg papírt fogalmaz. Csak kb. 3 év után bíznak rá rendes munkát, akkor kezdheti csinálni amit tanult amikor már van gyakorlata. Addig keresni sem keres annyit. Ez így természetes.
2009. okt. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
bocsi, hogy belekérdezek, de mi az a HR-libák??gondolom valami csajokra gondolsz, de mi az a HR??
2009. okt. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Human resources
2009. okt. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
jaaahh...hát erre nem gondoltam!köszi...
2009. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az a személyzetis a HR, aki eldönti, hogy felvesznek-e. Illetve elvileg nem ő dönt, csak tanácsokat ad a leendő főnöködnek, de a gyakorlatban igen nagy befolyása szokott lenni. Mindenféle hülye kérdéseket szoktak kitalálni, pl. "milyen tárgy lennél a legszívesebben?", és ebből döntik el, hogy alkalmas vagy-e. Ilyet én még személy szerint nem kaptam, de múltkori interjúmon kaptam vagy 10 kérdést, aminek köze nem volt a szakmához, csak általánosságok, és ebből válogattak... nevetséges az egész, kamu szakma és sehol nem tanítják, minden HR-es azt csinál amit akar.

A kérdezőnek meg szerintem nem azzal van baja, hogy kezdetben alja munkát kell végeznie, hanem azzal, hogy egyszerűen szóba se állnak pályakezdőkkel. Mindenhol többéves gyakorlatot várnak el, meg se adják az esélyt, hogy valahol elkezdhesd, hacsak nem vagy rokon/haver. Ez is a HResek bűne. De teljesen hülye indokok alapján is kiszórják az önéletrajzokat, pl. a fénykép nem tetszik, nem az ő szájuk íze szerint van formázva, nem látják benne a HR-közmegegyezés szerinti hívószavakat, stb.

2009. okt. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

HR

Nem kamu szakma, egyemen tanítják, diplomát szerezhetsz belőle.

Elvileg pszichológusok által kidolgozott teszteket irathatnak, amiből kiderül a team alkalmasság, kreativitás, magabiztosság, kommunikációs készség...stb.


Maga a szakma nem lenne kamu, ha jól csinálják.

Az már más kérdés, hogy szerintem ma Magyarországon összesen talán 10 képzett és rátermett HR-es van, aki ért is a szakmájához.

2009. okt. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Voltam már olyan hr teszten, ahol kértem utána kiértékelést és annyira fals eredményt mutatott rólam, hogy megkérdeztem, hogy biztosan rólam beszél-e, nem keveri-e a papírokat össze valaki máséval....

De igen, sajnos a kapcsolatok számítanak.

Hiába lennél te szakmailag alkalmasabb, ha Jancsinak vagy Juliskának van segítője....

2009. okt. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy jogász, orvos illetve más felelősségteljes szakmák gyakorlói nem végezhetik a tevékenységüket kamarai tagság nélkül, nem véletlenül, a kamara ugyanis felügyel a szakmaiságra. HR területén semmi ilyesmi nincs. Lehet, hogy van HR-szak is, de pl. ebben a cikkben is azt írják, hogy inkább az az előny, ha nem olyat végeztél:


[link]


Gyakorlatilag annyi kell a HR-hez, hogy legyen valami felsőfokú végzettséged (szociológus, bölcsész, hasonló karok is jók), és azt állítsd magadról, hogy szeretsz foglalkozni az emberekkel. Aztán úgyis pofára megy. Nem véletlen, hogy mindenki utálja őket. Ha kamarába kényszerítenék őket is, vagy csak kifejezetten HR végzettséggel lehetne működni (ahol nem marhaságokat tanítanak), nyilván más lenne a megítélésük.

2009. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!