Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha én mondok fel a munkáltatóm...

Ha én mondok fel a munkáltatómnak, akkor is le kell töltenem a felmondási időm?

Figyelt kérdés
30 nap a felmondási idő?
2013. jún. 20. 20:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Igen. Ha te mondasz fel akkor az is lehet hogy a főnök ragaszkodni fog a 30 naphoz. Közös megegyezésnél szokott lenni hogy a főnök ha jóindulatú akkor csak 15 napot kér ledolgozásra, a másik 15 napot is kifizeti de nem kéri hogy dolgozd le.
2013. jún. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
a felmondási idő fele alól kötelező felmenteni a dolgozót.
2013. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséged!

Nem tudom, hogy abban az esetben ha azonnali hatállyal felmondok, akkor is le kell dolgoznom?

Azért kérdezem, mert lehet hogy összejön egy másik állás, ahol azonnal tudnék kezdeni....

2013. jún. 20. 20:38
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondhatsz fel azonnali hatállyal, kizárólag akkor, ha erre nyomós okod van. Az pedig nem nyomós ok, hogy mást találtál...

Ebben az esetben egyedül a közös megegyezés jöhet szóba, ha a főnököd belemegy, hogy azonnal elengedjen, akkor siker. Ha nem, akkor bizony a felmondási időd ketyeg.

2013. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

azért az a tapasztalat, hogy fel szokták menteni azt a munkáltatók, aki felmond, mert nem akarják, hogy bosszúból esetleg kárt okozzon, vagy egáyltalán, ott rontsa a levegőt.

de azt is megteheted, hogy a felmondási idő első felében kiveszed az összes szabid, ami jár, utána ketyeg kötelező felmentési idő.

2013. jún. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Munkavállalói rendes felmondás esetén a munkáltatónak 1 napig sem kell felmentenie a munkavégzés alól a munkavállalót, mondhatja hogy mind a 30 napot dolgozza le.


Munkáltatói rendes felmondás esetén van, hogy a munkáltatónak a felmondási idő minimum felében fel kell mentenie a munkavállalót a munkavégzés alól, hogy az tudjon új munkahelyet keresni.


Célszerű törekedni valamilyen közös megegyezésre.

2013. jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ, és a segítségeteket!!
2013. jún. 20. 21:23
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A 6. válaszoló tudja jól.

Ha Te mondasz fel, akkor a felmondási idő alatt nincs felmentési idő! Csak akkor, ha a munkáltató mond fel Neked.

És ha a munkáltató a felmondási idő alatt nem enged el szabadságra, akkor nem enged el szabadságra...


Azonnali hatállyal csak alapos indok esetén mondhatsz fel. Ilyesmi lehet, ha bűncselekményre akarnak rávenni, vagy nem fizetik ki a béred többszöri felszólítás után sem, vagy nem biztosítanak munkavédelmi eszközt, stb.

2013. jún. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Lehetne még egy kérdésem? Ha közös megegyezéssel jönnék el, akkor hány hónap lehet a maximum felmondási idő, melyet "elvárhatnak" tőlem? Tudom, hogy közösen egyezünk meg,de nem tudom pontosan, csak sejtem, hogy talán 6 hónap is lehet?

2013. jún. 29. 07:25
 10/16 anonim ***** válasza:

Munkavállalói rendes felmondás eseténis csak 30 naptári nap a felmondási idő, hacsak a felek a munkaszerződésben másképpen nem egyeztek meg.


Így ha a munkaviszony a munkavállaló részéről kezdeményezett közös megegyezéssel szűnik meg, semmi nem kötelezi, hogy 6 hónapot lehúzzon, hacsak nem a munkaszerződésben ennél hosszabb felmondási időt határoztak meg és egy részétől a munkáltató eltekint.


Olvasd el a munkaszerződésed, hogy van-e valami erre vonatkozó kiegészítés, vagy csak a hatályos munka törvénykönyv vonatkozik rá.

2013. jún. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!