Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha én mondok fel a munkáltatóm...

Ha én mondok fel a munkáltatómnak, akkor is le kell töltenem a felmondási időm?

Figyelt kérdés
30 nap a felmondási idő?
2013. jún. 20. 20:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves utolsó neked is a válaszod!

Eszembe sem jutott, hogy megnézzem a szerződésem....köszönöm!!

2013. jún. 29. 13:47
 12/16 A kérdező kommentje:

Láttam, hogy valaki lefelé pontoz, csak nem tudom, hogy mire jó!?

Nem én voltam,nekem minden válasz a segítségemre szolgál!

2013. jún. 29. 13:49
 13/16 anonim ***** válasza:
67%

Valószínűleg azért pontozták le, mert hülyeséget beszél.

A közös megegyezésnél a legkisebb mértékben sem számít, hogy milyen felmondási idők vannak kikötve a munkaszerződésben.

Mivel a közös megegyezéssel való munkaviszony-megszüntetés NEM felmondás.

A közös megegyezésben BÁRHOGY megegyezhettek - amelyet törvény lehetővé tesz -, ez a két fél a törvényes kereteken belüli szabad akaratától függ. Akár 6 hónap is lehet az az idő, amit a közös megegyezést követően letölt a munkavállaló.

2013. jún. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

# 13:


"Valószínűleg azért pontozták le, mert hülyeséget beszél. "


Az, hogy Neked nem megy a szövegértelmezés, még nem jelenti azt, hogy hülyeséget írtam. Arra akartam célozni, hogy közös megegyezésnél is érdemes figyelembe vennie a kérdezőnek, hogy rendes felmondás esetén 1 hónap a felmondási idő, így ha közös megegyezéssel távozik a munkahelyéről sem kötelezheti a munkáltató ennél hosszabb ideig maradni, hacsak a munkaszerződésében korábban nem határoztak meg speciális szabályokat erre.

2013. jún. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kérlek szépen benneteket, ne kössünk bele egymásba, itt mindenki segíteni próbál egymásnak,illetve most nekem!:-)

Teljes mértékben értettem a 10-es válaszoló logikus magyarázatát!!

Kedves 10-es! Megtaláltam a cégre vonatkozó kollektív szerződést, melyben nem tér ki tüzetesen, hogy hány hónap a felmondási idő... így akkor marad a munkatörvény szerinti akár 6 hónap. Holnap adom be, nagyon remélem, hogy sikerül 3 hónapban megegyeznünk...

2013. jún. 30. 14:25
 16/16 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb megbeszélni. Általában ilyen esetben igyekeznek minél hamarabb megszabadulni az embertől, csak rontja a levegőt.
2013. júl. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!