Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Túl részletes vagy, nem...

"Túl részletes vagy, nem tudnálak irányítani. " Ezzel a szöveggel közölték hogy nem vesznek fel. Ez most jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

2013. jún. 22. 11:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem rossz, hogy valaki aki ilyen hülyén fogalmaz, felelős döntési pozícióban van.


Mit jelent, hogy egy ember túl részletes?

2013. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%
Atyaég, így megmondta? Lefordítom: nem veszlek fel, mert később veszélyes leszel rám és kitúrhatsz. Kaptam már én is hasonlót,de nem így kimondva. Állítom nem normális az ilyen.Egyébként a kérdésedre válaszolva a mai helyzetben bizony hátrányban van az ilyen álláskereső.
2013. jún. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%
álláskeresési szempontból valószínűleg nem túl jó, de mint tulajdonság, én értékelném. egyébként miután tuti lett, hogy nem vesznek fel, talán odamondtam volna, hogy jó, akkor majd irányítalak én, cseréljünk helyet. azért ritka hülye az, aki beismeri, hogy tulajdonképpen ki kéne rúgni, mert alkalmatlan a vezetői feladatra.:)
2013. jún. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Szó szerint ezeket a szavakat használta.


Egy hamarosan nyíló sportszeráruházról van szó, ahol több részlegvezető és egy áruházigazgató van. Eladói munkakörbe jelentkeztem.


A személyes elbeszélgetés előtt egy félórás prezentációt tartottak a megjelent 10 embernek. Volt egy csapatfeladat, ez alapján már elküldtek 6 embert, maradt 4. A személyes elbeszélgetés alatt, amit a leendő részlegvezető tartott, említettem meg segítő szándékkal, hogy volt egy elírás a prezentációban. Soha nem gondoltam volna, hogy ez hátrányomra fog válni, de az igazi probléma talán nem is ez volt.


A harmadik körben már a leendő áruházigazgatóval beszélgettem, de bent volt a részlegvezető is. Az áruházigazgató egy nagyon rendes srác, kérdezett karriercélokról és mondtam, hogy idővel szeretnék előrelépni cégen belül, akár részlegvezetőnek is. A beszélgetés közben néha oldalra néztem és láttam, hogy a mostani leendő részlegvezető srác eléggé "csúnyán" néz rám.


Minden nagyon jól ment, biztos vagyok benne hogy ő zöldutat adott nekem. Kimentem, 10 perc múlva behívott a részlegvezető és némi felvezetés után közelte velem a fentébbi szavakat.


Nem akarok személyeskedésbe belemenni, de az volt az érzésem, hogy a részlegvezető srácnak valamilyen pszichológiai problémája van. Vagy tudatalatt elfolytott szexuális vágyak, vagy gyerekként nem foglalkoztak vele eleget, nem kapott elég szeretetet és elismerést, ezért "irányítani" akar embereket, ő akar a nagyfőnök lenni, hogy megmutassa "én is vagyok valaki."


És ennek érdekében olyan embereket vesz fel, aki soha nem kérdőjelezi meg az ő munkáját? Kevésbé gondolkozik önállóan, hanem csak azt csinálja amit mondanak neki? Így jól fog működni a részleg? Mennyire lesznek elégedett a vásárlók? Na persze, ezek csak költői kérdések.

2013. jún. 22. 12:09
 5/23 A kérdező kommentje:

Na igen, ezen én is mosolygok utólag, hogy lényegében a saját gyengeségei miatt nem vett fel. A srác teljesen zöldfülű és úgy gondolja, hogy embereket irányítani kell a tankönyvi példák alapján. (Az egész interjúsorozat is egy mesterséges, kreált környezetben folyt vele.)


Szerintem az az elképzelése, hogy ha nincs forgalom, akkor elég lesz ordibálni az eladókkal és azok buzgón fognak szorgoskodni az értékesítésen, a grafikonok rakétaként fognak felfelé ívelni.


Az áruházigazgató srác maga is 3 évig volt eladó elmondása szerint, és látszott is rajta hogy át tudja érezni az eladók munkáját. Ennek a srácnak viszont irreális elképzelései vannak a "főnökösködésről" és erőszakkal kivánja majd irányítani az embereket.


Kiváncsi vagyok mi fog ebből kisülni, mert a sportszerkereskedelem már így is telített a városban, nulla helyismerettel jöttek ide, egy ilyen srác személyisége meg ugyancsak nem fogja segíteni az áruházat.

2013. jún. 22. 12:16
 6/23 A kérdező kommentje:

Hátha más is tud ebből okulni, ezért leírom hogy nekem az egészből számomra az a tanulság, hogy nem arra kiváncsiak hogyan tudnád ellátni a munkakört és milyen képességeid vannak hozzá, hanem arra hogyan tudna veled együtt dolgozni.


Belelátni viszont még mindig nem lehet az interjúztató fejébe, nem lehet eldönteni hogy ő egy "én-a-főnök-te-meg-a-semmi-kis-beosztott" típusú munkakapcsolatot keres, vagy egy "ugyan-én-vagyok-a-főnök-a-te-munkád-is-van-olyan-fontos" nézetet vall.

2013. jún. 22. 12:24
 7/23 anonim ***** válasza:
65%

Ha í leendő részlegvezető interjúztat, akkor ő már fel van véve.

Az, hogy te "segítő szándékkal" megemlítesz neki egy elírást, könnyen úgy jön le, hogy okoskodó és kukacoskodó vagy.

Amikor a leendő áruházigazgatóval beszéltél, néha oldalra néztél a részlegvezetőre.

Ez sem túl jó pont. Akivel beszélek, arra nézek és nem tekingetek oldalra (főleg nem olyanra, akinek épp az előbb hívtam fel a figyelmét egy hibájára)


Ha zöld utat kaptál volna az áruházvezetőnél, felvett volna, nem pedig kirúgat a részlegvezetővel.


Olyan munkahelyen, ahol többen is dolgoznak, nemcsak az a fontos, hogy tudnád ellátni a munkaköröd, hanem az is, hogy hogy jössz ki a többi dolgozóval, különösen a főnökeiddel.


"Túl részletes vagy, nem tudnálak irányítani. "

Ebben az esetben: Kukacoskodó vagy, olyan dolgokba kötsz bele, amik nem rád tartoznak; nem hiányzik, hogy nap mint nap harcolnom kelljen azért, hogy okoskodás nélkül megcsinálj valamit amire utasítalak.


"Ez most jó vagy rossz?"

Ők ott fognak dolgozni, te nem.

Szerinted?

2013. jún. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
57%

Kizárt dolog, hogy én alkalmaztalak volna (100 fős céget irányítok)!


Nekem is teljesen az jön le belőled mint előző válaszolónak!


"Kukacoskodó vagy, olyan dolgokba kötsz bele, amik nem rád tartoznak; nem hiányzik, hogy nap mint nap harcolnom kelljen azért, hogy okoskodás nélkül megcsinálj valamit amire utasítalak."

2013. jún. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

De szeretem amikor valaki úgy filózgat a történtekről, hogy nem volt ott :)


Az áruházvezetőval való beszélgetés a következőképpen zajlott. Egy asztalnál hárman ültek, az áruházigazgató jobb szélen, középen egy csaj, balszélen pedig a részlegvezető. Mind a hárman beszélgettek velem, közös beszélgetés volt. Közel ültek egymáshoz, majdnem hogy a székek is összeértek, ezért alig kellett elfordítani a fejemet, hogy bármelyikükre is ránézzek. Tehát abszolút nem arról van szó, hogy én nekem leskelődni kellett volna, hogy milyen arcot vág valamelyikük.


Azt mondod, hogy rossz, mert nem vettek fel. Szerinted ilyen főnökkel meddig maradtam volna ott? Akár egy hét múlva otthagytam volna a helyet.

2013. jún. 22. 12:55
 10/23 A kérdező kommentje:
Vártam már egy ilyen választ is: itt az emberek nagyrésze milliomos vállalkozó, rocksztár, gyakorlott politikai elemző, vagy mindhárom egyszerre.
2013. jún. 22. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!