Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudnátok tanácsot adni h. mit...

Tudnátok tanácsot adni h. mit csináljak? Fodrásznak tanultam, infó lentebb

Figyelt kérdés
z a helyzet h elvégeztem egy 2 éves fodrászsulit még tavaly, már 1 éve nincs munkám. Nem bizti h maradok a szakmámban, bár maradnék, de nem tanultam meg rendesen vendégköröm sincs még privátban sem, plusz hajfesték, vegyszerallergiám van (ez nemrég derült ki). :S arról nem is beszélve h Szegeden végeztem el a sulit, gyakorlatot is, de váltanom kellett oktatót , mert az 1. oktatómnak hiába volt "neve" meg versenyekre járt de sose foglalkozott velem, meg volt még 7 tanulója rajtam kivül, max csak leszidott vendég előtt valami apróság miatt elég csúnyán, vagy csak takarítottam , aztán 1.-ben az 1. félévbe meg is buktam, az alatt a fél év alatt még emberi hajhoz se nyulhattam hozzá mig a többi osztálytársam már festett hajat meg mosott... Aztán elmentem onnét, de a másik gyakszihelyen se foglalkoztak velem többet ott is 7 tanuló volt... Elvégeztem, de egy 2essel mentem át, max csak bizonyos dolgokat tudok jól, pl. festeni, szárítani, kontyozni, ilyesmik, a férfihajvágás pl. egyáltalán nem megy. Én sokszor mondtam anyáéknak h olyan helyre szeretnék menni ahol csak velem foglalkozik az oktató meg egyedül vagyok mint tanuló, de nem hallgattak rám. Néha folytatnám is a szakmámat, néha meg ugyérzem h a kedvem is elment tőle...... a sima érettségimmel szeretnék most munkát találni, mert a másodszakma fizetős már, meg már tanulni se szeretnék. Szerintetek? Én pl. érettségi után szerettem volna dolgozni, de itthon max a veszekedés ment h tanuljak még... csak ő mondták h kell szakma, közbe már akinek szakmái vannak az se talál semmit... Mondjuk ők próbáltak lebeszélni h ne ezt tanuljam, de akkoriban még ez érdekelt tiniként.... L/23

2013. jún. 19. 12:29
 1/2 anonim válasza:
Te mondtad, hogy nem akarsz már tanulni, de a képzettséged sem megfelelő és inkább dolgoznál. Akkor mi a kérdés? Menj. Egyébként fodrászként is lehet jól keresni/dolgozni ha bekerülsz komolyabb helyre, de ahogy elnézem te nem úgy állsz hozzá, az meg, hogy valaki csak veled foglalkozzon... ha sok pénzed van biztos felbérelhetsz egy magánoktatót, de ez ritkán működik így és nem csak fodrász-oktatásnál. Akkor legyél műkörmös, arra sok álláshirdetést szoktam látni.
2013. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia én elsőéves fodrásztanuló vagyok én is oktatót cseréltem már ez a második de hogy lázsd az akarattól hova jutottam el leirom neked :D

Én az első félévem egy pesti kis noname szalonban kezdtem egy senki fodrásznál rajtam kivül mg volt 6 tanuló majd jött +2 én pedig nonstopp melette áltam nyuztam hogy had csináljam szabadidőmben pedig magam képeztem pl szín elméleteztem hogy értsem mert az oktató se hajat festeni se kontyozni nem tudott... a lényeg hogy 6 hónap alat odáig eljutottam hogy a vendég tölem akart időpontot kérni nem tőle.. ez után elmentem egy versenyre ahol 4. helyezést értem el önerből

majd ott kaptam egy jobb lehetöséget és azóta mégtöbbet tudok rem ennél sokkal több lesz a tudásom mint most csak lázsd ha akarod ugyis menni fog ^^ szerintem érdemes tovább fejlesztened magad :) probálkozz TÁNOKY FODRÁSZISKOLÁBAN nagyon jók :)

2013. jún. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!