Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vegyészként mekkora esélyeim...

Vegyészként mekkora esélyeim lennének Angliában?

Figyelt kérdés
Osztatlan képzéses (5 év egyetem) diplomám van és középfokon beszélem az angolt. A szakmai angollal elég jól tájékozódom, a gyengeségem inkább a "hétköznapi" angol. Szakmailag elég jónak és felkészültnek tartom magam.

2013. jún. 23. 02:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Dolgoztál már valahol, van olyan munkakör amiben önálló tudsz lenni?
2013. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen. az egyetem alatt önszorgalomból 3 évig kutatómunkát csináltam (de sajnos TDK-pályázatot nem adtam le), valamint van 1 év versenyszférában eltöltött munkatapasztalatom is.
2013. jún. 23. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Oké, de mihez értesz konkrétan, mit lehetne rádbízni odakinn? Azt tapasztaltam, hogy az nagyon fontos külföldi külföldi mérnököknél és általában munkaerőnél hogy ne kelljen az illetőt betanítani önálló tudjon lenni lehetőleg "azonnal".

Nekem épp most lép le egy "partnerem" külföldre, 5-6 éve analitikus és kinn is szinte ugyanezt fogja csinálni ugyanolyan műszerekkel, a kisujjában van az egész.

Ilyesmire gondolok, ha nagyon értesz valamihez ebben a szakmában, úgy hogy azt külföndön is nyugodtan mernéd csinálni akkor előbb utóbb sztem menni fog.


Ha pl 3 évig TDK-n szerves prepiket termeltél, szerves reakciókat fejlesztettek utána pedig egy éve dolgozol versenyszférában egy komolyabb szerves szintetikus laborban akkor azért bőven van esélye szerintem hogy egy külföldi szerves laborban is találj munkát.

Persze azért a reakciók tervezésébe nem hinném hoyg lesz egy darabig beleszólásod, de ennyi tapasztalat után ez nagyjából reális is.

Illetőleg a minimum hogy az angol (vagy más nyelv amilyet épp használnak) menjen úgy hogy nyugodtan le merj ülni egy ilyen helyen egy tárgyalásra.


Pl Így azért van esély bőven szerintem

2013. jún. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha hozzám jönnél dolgozni itt Magyarországon még nekem is az lenne az első kérdésem hyog mihez értesz, nemhoyg külföldön...
2013. jún. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A preparativ szerves kémiában pont otthon vagyok. Sajnos azt tapasztaltam, hogy itthon inkább analitikusokat keresnek (ami szintén érdekel, de közel sincs benne akkora tapasztalatom), viszont ha beraknának engem egy szerves laborba, simán tudnék akár önállóan is dolgozni. Épp ilyen jellegű munka érdekelne. Csak nem tudom, hogy hol keressek vagy ha találok is, itthonról hogyan jelentkezhetnék rá esélyesen.
2013. jún. 23. 21:48
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazság szerint én imádom a szerves kémiát. Ez az a terület, amihez igazán értek is, szeretem is csinálni, és életem végéig eldolgoznék egy olyan munkahelyen, ahol ezzel foglalkozhatnék. Érdekel az analitika is, és persze szívesen elhelyezkednék olyan szakterületen is, de a preparatív szerves kémia az, ami miatt vegyésznek tanultam.
2013. jún. 23. 22:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Most is szerves laborban dolgozol?

Ha igen, akkor hol? és mi a feladatod ott konkrétan?

2013. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!