Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen Angliában dolgozni?

Milyen Angliában dolgozni?

Figyelt kérdés

Jövőre párommal ki szeretnénk menni, 1-2 évre dolgozni Angliába. Számomra először, hogy megtanuljak perfect angolul másodszor világot szeretnénk látni, és pénzt gyűjteni.

Milyen tapasztalatok vannak?!


2013. máj. 19. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van jó munkád akkor jó, ha nincs akkor nem jó.
2013. máj. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó dolgozni, ha olyan munkád van, amit szeretsz. Minimálbéresként tengődni itt sem egy nagy leányálom. Személyes véleményem szerint 1-2 évre nem éri meg kijönni, egyszerűen mondva azért, mert ennyi idő alatt nem lehet annyi pénzt megtakarítani hogy abból otthon lehessen bármit is csinálni. Szakmával és nyelvtudással kb. 2-3 év alatt lehet elérni egy olyan életszínvonalat, amire lehet építeni, továbbfejlődni. Másik dolog hogy szintén szerintem, magabiztos nyelvtudással, jó szakmai tudással, végzettséggel érdemes nekivágni, mert minimálbér vagy a körüli fizetésből itt sem lehet sokra menni. Megélni minimálbérből is meg lehet, de félretenni már nem nagyon.
2013. máj. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
kint mennyi a minimálbér?
2013. máj. 19. 17:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"kint mennyi a minimálbér?"


A minimálbér kizárólag órabérben van megadva, ami jelenleg bruttó 6,19/óra. A munkaidő lehet heti 40 óra, de minimálbéres állásoknál sokszor csak 35-37,5 órát számolnak el, mert a kaja időért nem fizetnek. Nagyjából nettó 850-950 font körül lehet keresni minimálbéres állással, ennyiből vidéken még nagyjából el lehet éldegélni egy alacsony színvonalon, de Londonban ennyiből csak tömegszállás jut, és félretenni semmit sem tudsz. Vagy ha tudsz is, akkor olyan áron hogy pl. mindenből a legolcsóbb kész vackokat eszed, ami hosszútávon egészségtelen. Londonban a relatív normális megélhetéshez kell legalább 1200 font nettó, vidéken pedig legalább 1000 font.

2013. máj. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy erős angol alapfokom van, de ezt fel akarom tornázni egy erős középre. Találtam szállodai munkákat, Wales, Írország, Skóciában, ahol a fizetés 800-1200 Font, + az étkeztetést állja az adott szálloda. Nem hangzik rossznak, az interjú pedig telefonon vagy skype-n keresztül van.
2013. máj. 20. 19:51
 6/6 hana :) válasza:
Hát,jobban döntenél,ha nem jönnél vissza,de azt is megértem,ha vissza akarsz jönni Magyarországra.Kint szerintem jobbak a körülmények,de komolyan!Még a festékes doboz pakolásért is 1200 fontot keresel!!
2013. máj. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!