Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hová fektessem vagy kössem le...

Hová fektessem vagy kössem le a pénzem azután, hogy ilyen nevetséges a banki kamat?

Figyelt kérdés
Augusztus 1-jétől a bankom a megtakarított pénzemre, nevetséges évi 3,5%-os kamatot fog adni. (5,5%-ról indultunk februárban)

2013. jún. 23. 10:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%
Ez az összes banknál így van. Ha meg is hirdetnek valami új konstrukciót magasabb kamatra, teljesen feleslegesen viszed át a pénzed, mert 1-2 hónap alatt leesik a kamat minimálisra. Én már beletörődtem, hogy a banknak az egyedüli használható funkciója a vagyonvédelem. Legalább a betörőktől biztonságban van ott a pénzem.
2013. jún. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%

Mivel az augusztus 1-én érvényes kamatokat nem ismerjük, illetve, hogy a kamatadó 6%-os emelése mely megtakarítási formákat fogja érinteni, ezt ma nehéz megmondani.


Ha kockázatmentes befeketésben gondolkodsz, a hírek szerint az állampapírokat nem fogja érinteni a kamatadóemelés, így célszerű lehet akár hosszabb, akár rövidebb lejáratú államkötvénybe fektetni. Az államkincstárnál nyitott számla vezetése díjmentes, költsége a tőke és a hozamok átvezetésének van a bankszámlára, mely előreláthatólag 0,3% lesz a tranzakciós adó emelésével. Állampapírt internetes bankkártyás vásárlással tudsz vásárolni, amire nagy valószínűség szerint nem kell tranzakciós adót fizetned, így a pénz átvitele ingyenes lehet.


[link]

2013. jún. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

# 1:


A Gránit Bank jelenleg is kimagasló kamatot kínál - a többi bankhoz képest - a bankbetétekre feltételek nélkül.


[link]


Ha nem akarod a számlavezetésed átvinni bankkártya nélkül érdemes számlát nyitni, ilyenkor csak a tranzakciós adót kell megfizetni.


[link]

2013. jún. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.


Kisvárosban élek, és csak olyan bankban szeretem tartani a pénzem, aminek van itt is fiókja.

2013. jún. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Ja igen, a kamatadó emelést nem is említettem. Szóval meg lehet azt oldani, hogy a banknál vezetett megtakarításomat neten átvezessem a Kincstárhoz?


Melyik állampapírt érdemes választani?

2013. jún. 23. 10:58
 6/26 anonim ***** válasza:
Allampapirokra most 16%SZJA kotelezetseg van de mar elokeszuletben van a rendelet, hogy ezt is megtoldjak meg 6% vagyis 22% lesz ez is...
2013. jún. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

# 5:


Ez az, amit még én sem tudok. A hétfői bejelentés és a keddi kiegészítés után kezdtem nézegetni az állampapírban történő megtakarításokat, mivel a lekötött betétem csak október végén jár le, különösebben még nem jártam utána.


A Kincstár honlapján szereplő leírás szerint, a náluk nyitott számla kezelhető webkincstáron keresztül, melynek leírása megtalálható itt => [link]


Az értékpapír számla kondíció itt a 2. sz. Függelékben => [link]


A vásárolható államkötvények és leírása pedig, amit korábban belinkeltem.

2013. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

# 6:


A hírek szerint az állampapírokra, a TBSZ-re és a nyugdíjelőtakarékossági számlákra nem fog vonatkozni a 6%-os EHO.


[link]

2013. jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Már jópárszor bizonyított a királysági kormány, hogy amit állítanak az nem mindig lesz úgyis mikor megszavaznak valamit.... Vagy netán visszamenőleg is...
2013. jún. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Fektesd földbe - bár most szavazták meg a föld eladhatóságát külföldieknek. Vagy fektesd ingatlanba, most olcsó. Még...
2013. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!