Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha lenne 100 millió forint...

Ha lenne 100 millió forint készpénzed, te mit kezdenél vele?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy az emberek mit kezdenének 100 millióval ha lenne nekik.


Elmondom én mit kezdenék vele:

Építtetnék egy jó környéken, egy számomra lehetőleg minden igényemnek megfelelő PASSZÍVHÁZAT, melynek az egész évre jutó rezsiköltsége max 100 ezer forint lenne. Ez kerülne körülbelül olyan 50-60 millióba.


A maradék pénzt pedig betenném a bankba, hogy kamatozzon (pl 50 millió forint mondjuk 8%-os kamattal havi: 333 ezer forint..)


Az eredmény:

-A passzívház miatt nem kell aggódnom többet a rezsiköltségek miatt és van egy házam ahol álom élni.

Ezzel egy hosszútávú, mondhatni életre szóló alapvető és szükséges környezetet teremthetek meg magamnak és/vagy majd a saját családomnak.

-A havonta több mint 300 ezer forintot hozó kamatból már gond nélkül meglehet élni, főleg ha alig kell költeni a lakhatásra.

-Ha emellett van munkám is, az már csak unaloműzés, és plusz pénz és nem kell aggódni akkor sem ha épp nincs állás, mert a munka itt már csak a JOBB ÉLETMINŐSÉGET jelentené és nem a MINIMUMOT.


-Megtehetem azt, hogy a legegészségesebb és legjobb minőségű ételekkel táplálkozhassak, van SZABADIDŐM a mozgásra, családra, szórakozásra.



Én ezt tartanám a legjobb stratégiának amivel GONDTALAN, BOLDOGABB lehet egy ember, főleg itt Magyarországon.



Egy pár megjegyzés:

Olyat ne írjon senki se, hogy előbb legyen 100 millió, meg kinek lehet annyi pénze.. nem érdekelnek az ilyen válaszok. Nekem sincs annyi, a kérdést csak azért tettem fel mert érdekel más emberek gondolkodásmódja, véleménye.


Amit fontosabbnak találtam azt nagybetűvel írtam.


Minden válaszoló írjon nemet, kort, és komoly választ :)


20/F



2012. okt. 3. 21:09
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

hmm.. gondolkodtam még abban is, hogy a maradék pénzből saját vállalkozást csinálhatnék ami több pénzt hozhatna mint a kamat, csak 2 okból nem azt írtam, hanem a kamatosat.


1. Szerintem sokkal kockázatosabb, még annak is aki ért hozzá. A kamat TUDTOMMAL egy biztos pénzforrás.

2. A saját vállalkozással törődni kell, figyelni rá.. terhet jelent..



A kérdést igazából azért tettem fel mert vannak olyan ismerőseim akikről tudom, hogy elherdálnák, amivel csak rövidtávon tennék magukat boldoggá.. pl: vennének valami sport autót.. amit vagy össze törnek, vagy nem tudják később fizetni :) vagy elmennek belőle nyaralni.. bejárják a világot.. kokain, heroin.. elbulizzák., igaz a világ körüli utazás egy jó élmény és azt már nem lehet elvenni, de ezt az én megoldásommal is ellehet érni.. csak később.

van egy olyan ismerősöm is aki biztosan el tipp mix-elné :D aminek a legkevesebb értelmét látom...


Mindenki komoly válasza érdekel :)

2012. okt. 3. 21:16
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
50 millióból alapítanék egy útépítő céget, 50 millióért politikusokat vesztegetnék, hogy nekem adjanak 1-2 autólya építkezést és máris milliárdos vagyok
2012. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

ja, közlekedni is kell valamivel.


Autóból és bicikliből is két járművem lenne.


Bicikliből: 1 normális, városi bicikli, amit nem is nagyon akarnak ellopni. Meg egy hobbi bicikli is.


Kocsinál más a helyzet: Lenne egy autó ami a városi közlekedésre lenne.. lehetőleg hibrid, vagy sima elektromos, egy kisméretű, nagyon alacsony költségű autó.

És szintén egy szabadidő autó ahol már nem számít igazából, hogy mennyi a költsége (racionális keretek között persze..) és élvezet menni vele.

2012. okt. 3. 21:25
 4/21 anonim ***** válasza:
47%
*autópálya
2012. okt. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
36%

az autopalyas dolgok mar le vannak jatsza sajnos...


amugy en vallalkozast alapitanek, van egy rakat otletem, de nyilvan nem indithatok a legnagyobbal mert kell hozza toke

jovoheten kapok tobb mint felmillat, abbol indul egy UK-ben regisztralt weboldal miutan ujbol kontaktolok a partneremmel egy ugyes designerrel megbeszeljuk a weboldal koncepciojat es juheee :)


am 100millanal mar nem pepecselnek a kisebb dolgokkal, de nem irom le mire menne :) sajnos azt a rendszert nem csinalnak meg nekem olcson az biztos belekerul parmillaba es meg kell hozza egy rakat dolgozo az viszont tuti hogy forradalmasitana az eddigi dolgokat es szinten tuti hogy offshore menne mert ha kitudodna a nevem par nap alatt a tonkrement cegek kozul biztosan lennenek paran akik szivesen latnanak hullakent...


egyebkent 100milla meg csak a kezdet, a nagy almom 20 milliard korul mozog...


mindenesetre az elet nagyot fordult mostansag velem, a jovom es jelenem egyre fenyesebb :)))

2012. okt. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%

elozo vagyok 21/L


es tudom hogy a kamatok biztonsagosabbak, de engem nem tenne boldogga hogy otthon ulok es varom a penzt.

nekem kell a kihivas, el akarom erni a celjaimat!

2012. okt. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%
Régi álmom, h nyerek 50 milliót és a kamatokból vígan megélnék, esetleg alapítanék egy kis vállalkozást is belőle.A magam ura akarok lenni, elegem volt a munkahelyeimen a hülyébbnél hülyébb, betegebbnél betegebb főnökökből.
2012. okt. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom ki volt aki leszavazott, de a kerdes ugy szolt hogy ki mit csinalna 100 millaval, szoval koszi, remelem faj az elet kis nyomoronc :) :P
2012. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

Én nem hamarkodnám el, és nem vennék belőle azonnal ingatlant sem.


A célom az lenne ugyanis, hogy ezt a 100 milliót úgy forgassam (földekbe téve, majd azokat kiadva, vagy valamilyen vállalkozásba forgatva), hogy az egész pénz folyamatos dolgoztatásával még párszorosát megkeressem, és az is hozzáférhető legyen.


CSAK AKKOR ÉPÍTENÉM MEG ÁLMAIM INGATLANJÁT, ha megvan egy akkora összeg, hogy


1) Tudom finanszírozni az ingatlan megépítését

2) Emellett a maradék pénz dolgoztatásával ki is tudom termelni az álomingatlan fenntartásához szükséges összeget

3) Ezek mellett még a kényelmes élet egyéb kellékeihez szükséges összeget is ki tudom vele termelni (utazások, bulizások, luxus dolgok stb.)


Szerencsére örököltem egy elég nagy összeget a szüleimtől (nem százmillió de pár tízmillió), amiből azt hiszem ezt fogom tenni, amit fentebb leírtam. Persze sokkal lassabb lesz, mintha egyből százmillióm lenne, de meg lehet oldani.

2012. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó vagyok. Amúgy 25/L
2012. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!