Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 20 évesen érdemes elkezdem...

20 évesen érdemes elkezdem dolgozni, vagy még túl fiatal vagyok hozzá és inkább tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Most június.18.-án végeztem egy két éves felsőfokú OKJ-s képzéssel. Csecsemő -és kisgyermeknevelő gondozó lettem. Érettségim is van. A második OKJ-s képzés már fizetős és arra a szüleimnek és nekem sincs pénzem. Pedig van, ami érdekel és szívesen tanulnék ettől eltérő szakmát is. Egyetemre, fősulira már nem tudok jelentkezni. OKJ-ra meg állítólag augusztusba lehet. Erről tud valaki valami biztosat? Mikor lehet rá jelentkezni? Igazából fogalmam sincs mit kezdjek ezután magammal. De egyre jobban úgy néz ki, hogy szeptembertől dolgoznom kellene. Én viszont nagyon félek tőle, mivel hiába végeztem el a szakmát mégsem érzem magam elég felkészültnek és képzettnek, okosnak, hogy profin tudjam a dolgokat. A másik amitől félek, hogy 0-3 éves gyerekekre vigyázni hatalmas felelősség és ha valami baja van, azonnal tudni kell a teendőt. Ezek a félelmek szerintem attól vannak, hogy ovis korom óta zárkózott vagyok és nincsenek nagyon barátaim sem. Eddig még egy közösségbe se tudtam igazán beilleszkedni, a munkatársakkal viszont jó lenne jóba lenni, mivel ha ott is ilyen leszek tuti kiutálnak és már nem fogok örömmel bemenni dolgozni. Ezzel a végzettséggel bölcsibe, csecsemőotthonban, családok átmeneti otthonába, házi gyermekfelügyeletre, és családi napközibe lehet menni. A bölcsis gyakorlat és a vizsga a lakhelyemhez közel volt. 13 bölcsőde van a környékünkön, ebből az egyik bölcsibe volt a vizsga, másikba a gyakorlat( itt 5 hetet voltam). 2 csecsemőotthon is van, itt az egyikbe szintén voltam 1hetet gyakorlaton. Nem tudom, de ahol 5 hetet töltöttem nem akarok jelentkezni, mivel az hogy nézne ki, hogy vissza akarok oda menni dolgozni. A vizsgahelyen meg a bölcsivezető tanított a 2 év során és ő is ott volt a szóbelin. Most így ide se merek menni. Abba a csecsemőotthonba, ahol voltam gyakszin, középsulis koromba egyszer voltunk látogatni is. Először ide szerettem volna menni, mert nagyon családias környéken van, kis létszámmal, de a gyakorlat során találkoztam egy-két fiatal gondozó lánnyal, akik nem igazán kedveltek és konkrétan utálattal néztek rám, míg ott voltam. Akkor most mit csináljak, hova jelentkezzek?

Ti megpróbálkoznátok a gyakorlati helyeken is?


2013. jún. 23. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Tanulj.
2013. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Jó sok problémát összeszedtél. Ha zárkózott természetű vagy, nem biztos, hogy gyerekekkel kellene foglalkoznod. Majd meglátod, hogy megy. A felelősségtől félni nem kell, nyilván lesz a munkahelyen, akitől segítséget kérhetsz. A munkahely kiválasztásánál próbálkozz a gyakorlati helyekkel is.
2013. jún. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!