Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Franciául érdemesebb inkább...

Franciául érdemesebb inkább megtanulni vagy japánul?

Figyelt kérdés
Beszélek két nyelven felső fokon (angol, német) és nem tudom melyik legyen a harmadik nyelvem. A szívem a japán felé húz, de a francia munkaerőpiaci szempontból hasznosabb azt mondják. Melyiket válasszam?

2013. jún. 25. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Egy felsőfokú japán az iszonyú erős munkaerő piaci szempontból. Franciául meg csak a franciák és a kanadaiak beszélnek érdemben, velük meg a kutya sem foglalkozik.
2013. jún. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
83%
Ez nem igaz. A francia nagyon fontos nyelv. De szerintem válaszd a japánt, mert igazán azt szeretnéd, nem?:) A harmadik nyelvnél szerintem már a szempont csak az legyen, hogy szeresd:) Én is így választottam.
2013. jún. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

300 millió ember beszél franciául összesen, ebből 78 milliónak az elsődleges anyanyelve (ugye kanadában pl. ez csalóka).


A japán a 9. legnagyobb nyelv a világon 126 millió anyanyelvi használóval. Viszont ironikus módon Japánon és a nagyon környező részeken kívül szinte alapfokon sem beszélik, pedig a japánok "híresen rosszul" beszélnek pl. angolul. Pedig japán világgazdasági nagyhatalom rengeteg multi céggel.


Ebből kiindulva a japán nyelv kb. 30x hasznosabb elhelyezkedés szempontjából, mint a francia.


De ez csak az én véleményem.

2013. jún. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Baromsagokat hordanak itt ossze.


Eloszor is valaszd azt, amelyik jobban tetszik.

Masodszor ne befolyásoljon az, hogy melyik nyelvet hanyan beszelik, melyik beszeloi "elszigeteltek". A francia-belga-svajci-magyar kapcsolatok meg mindig intenzivebbek, mint a japan-magyar, mivel Magyarorszag exportjanak nagy resze az EU-n belul marad.


Ha munkaeropiaci helyzetedet szeretned javitani, akkor elsosorban amugy is az fog szamitani, hogy milyen szinten beszeled a konkret nyelvet. Azert mert kevesen beszelnek Magyarorszagon japanul, az meg nem azt jelenti, hogy egy kezdoszintu japannal is fogsz valamire menni, tobbnyire semmire. De ez forditva is igaz. A japan eleg nagy idoraforditast fog igenyelni es nem kizarolag a klasszikus nyelvtanulasi folyamat (nyelvtan, szavak, kiejtes) szintjen, kulturalis ismereteket is kell szerezni. A felsofokig egy hosszu evekig tarto nagyon komolyan tanulasi folyamat vezet.

2013. jún. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Munkaerőpiaci szempontból több lehetőség van a franciával - és egyszerűbb is felsőfokon megtanulni, ez tény.


Én francia szakra is jártam (nem fejeztem be), végül japánból diplomáztam. Évente kb. 50-en diplomáznak japánból országszerte. Ez olyan középszintű tudást jelent, a jobbaknál (legyen ez mondjuk 10) felsőt, hiszen sokan nyernek el ösztöndíjat vagy tanulnak mellette magánúton is.


Mindehhez azt kell hozzátenni, hogy persze több mint a fele soha nem fog a japánnal foglalkozni, DE Magyarországon a japánnal elég korlátozottak a lehetőségek, kevés céghez keresnek tolmácsot, kapcsolattartót. HA kitűnően megtanulsz (de ehhez kelleni fog kint töltött idő is), akkor remek kereseti lehetőségeid lesznek, mert egy jobb japántolmács nettója a milliót verdesi havonta.


A franciát viszont középtől felsőig keresik széles körben; európában a politika és a diplomácia legfontosabb nyelve az angol után, így nemzetközileg is nagyon jó állásokra lehet szert tenni. Emellett a divat, szépségipar, kozmetika elsődleges nyelve, ha esetleg ez a terület vonzana. A fordítási munkákat tekintve is nagyobb a franciából fordított irodalom, mint a japánból (ez utóbbi minimális).


Magyarán franciául könnyebben megtanulsz és nagyobb az esélye, hogy egy középmagas fizetésű, jó állást tudsz vele szerezni, míg japánul nehezebben tanulsz meg, és csak kiemelkedő nyelvtudással tudsz állást szerezni; igaz, az az állás is kiemelkedő lesz :)

2013. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg annyit, hogy a nyelvtudas onmagaban nem garanciaja a karriernek es a magas fizetesnek. Szaktudas + nyelvtudas + "soft skills" (ebbe mindenfele olyan dolog beletartozik, amit nem tanitanak, de a kommunikacio, csapatmunka, masok munkajanak segitese, megszervezese, jo kapcsolatok kialakitasa a munkatarsakkal, stb.) Ezzel a harommal mar jomunkaeronek szamit valaki. Akik nalam kerdezoskodnek ismerosok, hogy erdemes-e kinaiul tanulni, kinai szakra menni, azoknak is ezt tanacsolom. Ha valaki japanul tanulna es palyavalasztas elott all, ne menjen kizarolag emiatt japanszakra. Szakmat/diplomat szerezzen es mellette tanuljon japanul, kinaiul, stb.


Ha szerencsed van, talalsz is japan nyelvtanfolyamot, Magyarorszagon viszonylag sokan tanulnak japanul egyetemi es nyelviskolai nyelvtanfolyamok kereteben.

2013. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a japánnal elég korlátozottak a lehetőségek


Mo-n 10-ből 8 ember stresszben él - 2 pedig külföldön. Itthon mindenkinek a lehetőségei korlátozottak, akik nem rokonok a fideszből.

2013. jún. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó jol mondta: hiaba tanulsz evekig/evtizedekig, hogy felsoku szaktudast szerezz valamibol es a szakmadban a legjobbak koze tartozz, eleg ha fideszes rokon vagy, kapsz egy trafikot es erettsegi nelkul is milliokat fogsz kaszalni havonta.
2013. jún. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam hogy a trafikkal ilyen sokat lehet keresni.
2013. jún. 26. 16:13
 10/10 anonim válasza:
A francia nyelv elég bonyolult, de a japánt se mondanám könnyűnek. Én nagyon imádom magát a francia nyelvet, a kiejtést, a hangnemet, a szavakat. De a japán viszont a szívem másik csücske. A japánnal szerintem NAGYON KICSIT tudsz csak jobban elhelyezkedni. Ha pl. elmész angliába, amerikába, akkor ha egy boltba elkezdesz japánul beszélni, nem nagyon értik majd. Lehet hogy egy pár szót kivesznek, de nem sokat. De mindenhol így van ez Japánon kívül. De a franciát jobban megértik. Mondjuk japánnak kicsit nagyobb a munkaerőpiaca, mint a franciának. Én nem tudnék választani, így mindkettőt megtanulnám. Mondjuk japánul megtanulnék, és utána kimennék franciaországba... de ezzel az a baj hogy a franciák CSAK franciául beszélnek normálisan. Ugye világnyelvként nem nagyon érdekli őket, hogy mit hebegsz másik nyelven! Vagy tudod, vagy nem beszélnek veled! Viszont ha meg megtanulnál franciául és utána kimennél japánba,.... hát elég kockázatos ott csak úgy lenni semmi tudással. De ha te a japánt szereted jobban, akkor azt válaszd! Aztán majd esetleg franciázgatsz egy kicsit.
2013. jún. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!