Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Túl sokat akarok elérni az...

Túl sokat akarok elérni az élteben?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok és a következő 12 évet szeretném még a tanulásnak szentelni - munka mellett természetesen.

A tervem: szerezni egy phd-t közgazdaságtanból (van egy msc-m eddig), majd elvégezni a fizika msc-t, majd abból is egy phd-t csinálni. Közben még megtanulnék felsőfokon franciául meg japánul. Jó terv? Megvalósítható?



2013. jún. 28. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Jó terv-e? Neked jó?


Értelme nem sok van. 40 éves korodra lesz egy csomó címed, de nem éltél és egzisztenciát sem építettél. Nekem ne gyere be...

2013. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De lesz egzisztenciám hisz közben dolgozok.....
2013. jún. 28. 13:51
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Azt megnézném, ahogy közgáz PHD és fizika MSC mellett tanulod a japánt és a franciát felsőfokon, miközben napi 8 órát dolgozol. :)


Ha a 4-ből csupán 1 célt tűztél volna ki magadnak még akkor is kétséges lenne munka mellett a pozitív kimenetel. Így sansztalan, ha csak nem vagy zseni. De ha zseni lennél akkor egyrészt nem itt kérdeznél, másrészt nem 28 évesen esnél neki.

2013. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Néhai mesterem (aki az MTA rendes tagja volt) mondta nekem: "Higgye el, akinek két PhD fokozata van, mindkettőt odaadná egy MTA doktoriért (DSc). Amúgy szimpi terv, de mi értelme a fizikának és a közgáznak együtt?
2013. jún. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Fizika + közgázzal együtt lehet nagyon jól keresni, quant lehetnék.... de ha nem jön be akkor elmennék csillagásznak, addig meg míg a fizika szakot elvégzem a közgázból élnék meg jobb híjján.
2013. júl. 1. 13:31
 6/12 anonim ***** válasza:
Most te tudós akarsz lenni, vagy pénzt akarsz keresni?
2013. júl. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez majd elválik, egyelőre a közgázzal pénzt kell keresnem, ehhez kell a phd közgázból, aztán jöhet a fizika. Ha a fizikával végeztem, és lesz elég pénzem, lehet tényleg elmegyek kutatónak, úgyis ez volt mindíg is az álmom.
2013. júl. 2. 11:09
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért ez olyan, mint a nemzetközi ügyvédi iroda: egy kor felett nem fogad be a közeg (PhD-val sem).
2013. júl. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jajj szegény én, akkor ezt a vonatot lekéstem? :D Sebaj akkor kimegyek hollnadiába recepciósnak, az kortalan :D
2013. júl. 4. 10:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos, csak ezzel a veszéllyel számolnod kell. Nem ismerem a közgazdászi és a fizikusi közeg szokásait, csak a jogász kutatók közül mindenki valamivel fiatalabban kezd, bár ez nem kizáró ok elvileg. Nem elkedvetleníteni akartalak, bocs. Amúgy szimpi arc vagy.
2013. júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!