Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha én súlyzós edzést végzek...

Medin kérdése:

Ha én súlyzós edzést végzek és fejlődést akarok elérni de közben futok is naponta edzés után ez nem akadályoz engem a fejlődésben?

Figyelt kérdés
Na már most olvastam róla hogy aerob edzés az jó de végülis nem értettem meg igazán most ha én súlyzós edzést csinálok és a kajám nem a legjobb így a hasam egyre csak nő ezért le akarom dolgozni futással ezt csinálhatom-e? Vagy így a súlyzós edzésemmel kicsit lassabban fogok elérni eredményeket? Igen tudom a 130pulzus alatti futás csak zsírt éget úgyhogy nem kéne hogy akadályozzon engem az edzésben de mégis csak ha véletlenül pár percre 130pulzus felé megyek akkor mi lesz? Mert nincs pulzus mérőm hogy tudjam mégis mérni hogy futás közben mennyi vagy ha van valami tanácsotok arra hogy futás közben hogy lehet megnézni nagyon jó lenne
2013. jún. 8. 11:53
 1/6 Linkoln ***** válasza:
Miután beledződsz a futásba (1-2 hónap) érezni fogod. Az aerob a legalsó tartomány, Kardio onnan számít ahonnan már intenzívvé válik a légzés, nem esik jól orron venni a levegőt. Az aerob futás inkább kocogás, kényelmes, légzés szempontjából. hosszú Órákon át tartható alap edzettséggel.
2013. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Linkoln ***** válasza:

Maga a futás nem fogyaszt. Kis érv a szervezet háztartásának hogy aggat a súly, de ennyitől nem adja le. KAlória minuszban kell lenned. Ha pedig kalória minuszban vagy akkor minél jobb kajákat kéne enni, és nem tudsz izomban nőni!

Ha edzel is mellé az jó, kevésbé hajlika szervezet az izomból fogyásra, hisz látja hogy kell! DE!!!!!!!!! Ha nincs miből akkor nem fogja fenntartani fogyás alatt! Szálkásíts. Azért! mert ha futsz, az jó energia fogyasztásnak anyagcsere javításnak, stb stb. Kel a szálkásításhoz. De ahhoz hogy a szervezet izmot akarjon építeni, sok fehérje kell, mivel sokat eléget a szervezet hogy az izmaidnak legyen energia! A maradékból építené, de túl kevés. Inkább cska regerenálja az edzés okozta sérüléseket. Ezáltal tónusosodik, és nem esik össze, csak picit. Ha ügyesen kiszámolod az étrended.

Sok pihenés. (Nem tudom hogy érted-e. Nem lehet izmosodni fogyás alatt. Annyit tehetsz hogy izmosodnál!!! csak nem tudsz. De ez miatt látja a szervezet hogy izom kell, zsír kevésbé)

2013. jún. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Linkoln ***** válasza:
Ha már nem fogyás végett akarsz futni hanem a többi nagyon hazsnos tulajdonsáa miatt, akkor mehet kardio intenzitáson is inkább, és edzés után. Nem hátráltat. Ha még is az alig észrevehető. Jobban kell figyelni a kajára, hisz elvonna némi nyersanyagot. Több idő kellene a regerenációra, kevesebbet súlyzózhatnál, nem érhetnél el olyan eredményeket mint nélküle. De nem drasztikus a különbség, csak pici. És ha kaja okés akkor meg egyenesen észrevehetetlen, még géppel is.
2013. jún. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor sajnos én elég nagy gondban vagyok hiszen a kajám nem éppen a legjobb erről azért is tehetek mert 16 éves vagyok és nem tudom megvenni magamnak azt amit szeretnék nem tudok húsokon élni egyfolytában örülök ha egy héten 1-szer 2-szer sikerül húshoz jutnom! Na már most akkor ez azért is gond mert így nem építek izmot viszont a zsírfeleslegem meg megy lefele és szálkásodok ugye? Javíts ki kérlek ha rosszat írtam de én ezt értelmeztem le belőle. Viszont ezzel annyira nincs túl nagy gondom mert ezzel is tudok szépen ki nézni gondolom én és hogyha már teljesen le csökkent a zsír feleslegem akkor úgy gondolom a futást abba is hagyhatom és megint kezdhetek izmot építeni hogy azért növekedjek is aztán megint jöhet a futásos rendszer ezt én úgy gondolom azért is jó mert így van kihívás amiért küzdenem kell nem de?:) De tényleg most fontosabb hogy izmot építsek mert még kicsi vagyok mertt ahogy tudom 32-33as kar nem a legnagyobb ( nem csak erre edzek, ezt azért írom mert sokan bele kötnek a másikba hogy csak a karral foglalkoznak! ) nah már most akkor ha én izmot akarok építeni a futást felejtsem el ugyanis a kajám nem a legjobb? Viszont van egy ilyen U-Slender fitneszgépem vagy mi a csuda ez én úgy vettem észre hogy ha használom egy kicsikét segít rajtam nah már most ez futás helyett megteszi-e nekem, vagy írtó nagy hülyeség volt pénzt költeni rá?:D
2013. jún. 8. 22:19
 5/6 Linkoln ***** válasza:

A szálkásítás messze a legkényesebb diéta sajnos. Amikor szintentartassz, figyelni kell a kajára. Amikor tömegelsz akkor különösen figyelni kell a kajára. Amikor szálkásítassz, akkor ultra brutál módon figyelni kell a kajálásra. Az ideális az 3g fehérje testsúlykilógrammonként, és valamivel kevesebb CH. Összesen 2000kcal alatt kell kijönni (Nagy átlagban emberek között). Ezt sima ételekből fedezni nem lehet. Egy negró sem fér bele.

Ha most neked nincsen fehérjéd, és ritkán eszel húst, és nagy vagy zsíros, akkor sajnos nem fogod leadi az összes zsírt ami aggat, hanem átmész tisztán izomból fogyásba.

Szálkásítani nem kell sűrűn, de amikor még is pl egy hónapot szálkásítassz, akkor arra be kell ruházni, kis táplálék kiegészítőre. Ugyan úgy, ha picit rosszabb a kajád, tehát nem 3g fehérje kgonként meg kicsit több ch nem vészes, pusztán nem udsz addig leszálkásodni amíg lebírnál jobb kajával. De a szálkásítás, sima hétköznapi étrenddel nagyon távoli sjanos.

Sok izom kárba vész érte, és nem leszel 12% alatt sehogysem ha engem kérdezel. (Persze nem láttalak, nem ismerem a genetikád sem semennyire) Utána pedig mehet a tömegelés ezerrel, ami megint csak étrendet igényel valamelyest. Nem irreálisan nagy súlyokat szintentartani lehet úgy hogy ha megteszed étrendben ami tőled tellik. Húsok heti párszor, tojás, naponta, gyakori kis étkezések, tejtermékek, fölösleges energia kerülése, stb.

Elég nehéz ügy sajnos elmozdulni jó irányba egy férfinak...

HOgy mit javaslok?

Én a helyedben edzenék, alapoznék, aerob mozognék, esetleg kardio, és kicist sportosabb lenne a tartásod, az izmaid formája. Majd szépen nagyon lassan adnék le a zsírból. A lassú fogyás kevésbé veszélyes. Majd ha már 18 körül vagy, és kapsz valami ösztöndíjat, vagy keresel, vagy akármi, akkor meg ráérsz réfeküdni a témára. Nem testépítő akarsz lenni. A sportos forma meg elérhető.

2013. jún. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Linkoln ***** válasza:
Meg ne feledd. Amíg nem vagy kalória minuszban addig nem foghatsz. (Max dekákat)
2013. jún. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!