Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért jött el az korábbi...

Miért jött el az korábbi munkahelyéről? Bűvös kérdés az állásinterjún, mi a megfelelő válasz?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elvileg semmi közük hozzá, de mégis szinte mindenhol megkérdezik, és az hogy "közös megegyezéssel" nem elég nekik... Mi a korrekt válasz rá? Igazat mondjon az ember kicsit kozmetikázva? Vagy valami általános diplomatikus választ adjon? De mi van ha megkeresik a volt munkáltatót, tudom elvileg nincs joguk hozzá, de most ki az aki be tudja bizonyítani...

Ti mit szoktatok mondani? mit mondanátok?



2013. júl. 1. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hianyzott a motivaltsag, kihivas nem terheltek ram eleg munkat es nem ereztem, hogy a rendszer szerves resze lehetek, nem volt elorelepesi lehetoseg stb! Ezek kozul kell valamit de ha mindent elmondasz azzal a halalos iteletett is alairtad :) Meg persze fugg attol is eddig hol voltal es milyen helyre fogsz most menni.
2013. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jó és diplomatikus válaszok :) Honnan szedsz te ilyeneket, nekem magamtól eszembe nem jutna :)
2013. júl. 1. 14:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szemlelet kerdes es fonok voltam hosszu eveken keresztul csak a tul fizetettseg miatt valtottam :))
2013. júl. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Végül is... érthető :)
2013. júl. 1. 14:46
 5/11 anonim ***** válasza:
De arra azert figyelj, hogy csak olyat mondj ami utanna "szamon" kerheto rajtad! Tehat ha mondjuk azt mondod nem volt elorelepesi lehetoseg uj helyen meg akad de ezert nyilvan picivel tobbet kell letenni az asztalra es lazadsz ellene az ugy szarul jon le... Meg hasonlok, szoval lehet dumalni csak VALOSAGOT :))) A tobbi meg nem szamit!! Es arra azert figyelj, hogyha beakarnak huzni olyanba, hogy felhoznak negativ dolgokat a cegrol abba ne menj bele! Mert sokan tesztelik mennyire kikotyogo vagy hasonlo az uj joveveny, es ha regirol mindent elhord akkor ez jelen esetben is megeshet. Es lehet hogy csak bloffoltek :)) De mondtam ez poziccio es hely fuggo mindig ugyhogy csak okossan! A munkabernel ugyszint!!
2013. júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat :)

Hát igen a unkabér is egy érdekes kérdés, arra nincs valami jó tanáCsod? :)

2013. júl. 1. 14:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Tudkalod meg ott mennyi a kezdo atlagber adott munak korben es azalatt mondj 10%rovidebb fizut!!! Nehez dolog mert van olyan ceg ha sokat mondasz es nem voltal annyira meggoyzo akkor viszlat, ha keveset mondsaz oylan munkakorben akkor ugyszitn hogy viszlat, de lehet felvesznek nevetseges osszegert! Dolgoztam olyan helyen ahol adott munkakornek a szorasa 90-130ezer forint volt :) Ez kozel 50% szoval csak okossan es ne probalj meg mindig "elso"kezbol infot szerezni!
2013. júl. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Csak infokat elég nehéz megszerezni, ha meg még is abból meg ki tudja mennyi igaz... Az lenne a legjobb, persze a munkavállalók szempontjából :) a munkáltató mondaná meg hogy ő ennyit szánt rá, és megfelel vagy nem :D de ilyen szerintem sose lesz... :)

Mindenesetre még egyszer köszi! Lehetne minden főnök ilyen min Te :)

2013. júl. 1. 15:34
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Engemet is csak a dolgozok 70% szeretett viszont a managment tagjainak jo ha a 10%ka :))) SZoval en sem voltam igazan jo fonok de ahol akinek tudtam segitettem legyen akar munkahelyi vagy otthoni gond!
2013. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabad túl kevés fizetést mondani, mert akkor kb. annyi is marad. Aki olcsón megvehető, azt nem fogják túlfizetni.


A miért jöttél el kérdésre valójában nem kíváncsiak, valami általánosságot kell mondani, nem volt fejlődési lehetőség, nem túl jó hangulat, bizonytalannak láttad a cég jövőjét. Szidni az előző helyet valóban nem kell, a személyes konfliktust is tartsd meg magadnak, Magyarország kis ország, főleg vidéken.

2013. júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!