Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Írhatok véleményt a biztosítók...

Írhatok véleményt a biztosítókról?

Figyelt kérdés

Szeretnék megosztani egy tanulságos esetet.



2012 február 1-től 2013 március 1-ig voltam a biztosítási ügynöki pályán.

Úgy érzem, hogy csapdahelyzetbe kerültem. Ezt a pénzügyi tanácsadói munkát nem nekem találták ki. Úgy érzem megtanulni megfelelően kommunikálni, érvelni, kifogásokat kezelni stb. nem 60 évesen kellene elkezdeni. Hideg telefonlistákat kezelni, ebből kiszedni olyan embereket, hogy életbiztosításaim is legyenek számomra nagyon nehéz dolognak tűnik. A múltamban még közelítőleg sem végeztem olyan munkát, hogy zökkenőmentesen le tudjak tenni az asztalra annyi szerződést, hogy a kapott jutalékból a családomat is el tudjam tartani és a járadékaimat is ki tudjam fizetni, és ugyanakkor még visszaírásra se kerüljön sor.

Borzalmas, hogy milyen mentorokat kaptam, hogy így 60-évesen nem tanácsoltak el a pályától, mert nincsenek meg az empatikus készségeim, még 2012 szeptemberében is buzdítottak és hajtottak a nagy semmi felé. Először napi 20 telefon volt az elvárás, majd májusban 50, szeptemberben 70 végül januárban 150 hideg telefonhívás volt az elvárás. Így utólag az lett illúzióm, hogy azért vannak ott, hogy tönkre tegyék családomat és elvegyék a lakásomat. Amikor kiváltottam a vállalkozásomat, az induláshoz szükséges pénzt sem kaptam meg a munkaügyi központban, mert a mentoraim azt is "pongyolán" adták elő, hol, mikor és mit kell tenni. Az a 20 éves hölgy járt jól, aki az első héten még a vállalkozását sem tudta határidőn belül elindítani, és a vezetők azonnal eltanácsolták a pályáról. Induláskor félre kellett volna tennem annyi pénzt, hogy ha a munkehelyi rendszer kidob, akkor a visszafizetéssel ne legyen baj. Ehhez már akkor év elején sem volt annyi pénzem. Mentoraim nem figyelmeztettek, hogy ehhez a pályához nagyon kevés 400.000 Ft. A visszafizetés idejére félre kellett volna raknom még további 900.000 Ft-ot. Nagyon furcsa volt a számomra az is, hogy 2013 február végén írtam egy méltányossági kérelmet a vezetésnek, amit mai napig nem válaszoltak meg, ehelyett kaptam egy fizetési meghagyást a MOKK-tól. Komolyan tartok attól, hogy elveszik a lakásomat, mert minden tartalékom elfogyott. Együtt élek egy betegeskedő hölggyel a fiam édesanyjával, a fiam pedig 2012-ben végzett egy szakmunkásképzőben és már több mint fél éve nem talál munkát. Már évtizedek óta a matematikának élek, egy geometriai ötletekből álló rendszert szeretnék publikálni.

A vezetők paradigmaváltást vártak el dolgozóiktól, de nem voltak hajlandók tudomásul venni egy 60 éves nyugdíj előtt állók gondolkodásmódját, beidegződéseit. Nagyon rossz érzés úgy nyugdíjba vonulni, hogy nincs megint lakásunk, esetleg még a hajléktalansággal is meg kellene rövidebb időre barátkozni. Közel 40 éves voltam, amikor lakáshoz jutottunk...



2013. júl. 7. 21:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Őszintén, mit vársz, mit mondjunk?


Már 15 éve tudni lehet MO-n, hogy az összes ilyen hálózatépítős beszervezős "pénzügyi tanácsadós" cucc lehúzás. Először még a gyanútlan ügyfeleket húzták le képzetlen, pénzügyi szakképesítéssel nem rendelkező ügynökök, mostanra, hogy már elfogytak a balekok így a cégek ugyan ezt a lehúzást már nem az ügyfeleiken, hanem a saját "alkalmazottaikon" (ami ugye nem igaz, mert te is vállalkozóként vagy alkalmazva...) teszik.


Te sem gondolhattad komolyan, hogy majd "eltanácsolnak" azért, mert 60 éves vagy... Akkor be sem szerveztek volna. Itt az volt a cél, hogy te majdnem ingyen hozz nekik pár ügyfelet.


A fluktuáció ezeknél a cégeknél hatalmas (nem véletlenül), egyáltalán nem érdekli őket, ha a munkavállaló lekopik, mert a képzésüket nem cég költségen végzik, hanem kifizettetik velük, így kutyát nem érdekel, ha te pl. holnaptól nem csinálod ezt. Majd lesz helyetted másik palimadár, aki csinálja.

2013. júl. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!