Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek a mai magyar...

Szerintetek a mai magyar háztartások hány százalékában van meg 200 000 Ft/hó/fő?

Figyelt kérdés

2013. júl. 9. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi jól keresünk az átlaghoz képest, a család összjövedelme majdnem 700ezer forint, de a 200ezer egy főre jutó jövedelmet még mi sem érjük el. Szerintem kevés családban keresnek meg ennyit, ehhez vagy tényleg nagyon jól menő saját vállalkozás/cég kell, vagy két kifejezetten jól fizetett, magas pozícióban lévő ember.
2013. júl. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
5-6% legfeljebb.
2013. júl. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Kevésben, de nem rinyálni kell (ezt nem rád mondom, ne értsd félre), hogy nincs meg, hanem tenni érte, hogy mondjuk 5 vagy 10 év múlva meglegyen (és nem az infláció miatt, hanem mai értéken).
2013. júl. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Egyre kevesebben,hála a szeretett kormányunknak és a hatalmi elitnek...
2013. júl. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

"Egyre kevesebben,hála a szeretett kormányunknak és a hatalmi elitnek"


Ezt kifejtenéd? Mire alapozod??


Egy átlagos két gyerekes családban ez ugye egy szülőre nézve 400ezer forint. Mit tett a kormány, hogy az ilyen emberek száma jelentősen csökkent? Elvette a tudásukat, szakmájukat vagy mit?

Igazság szerint ők csak nyertek a jelenlegi kormánnyal: egykulcsos adó illetve rezsi csökkentés is nekik kedvez igazán.

2013. júl. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én vagyok a kérdéskiíró. Szóval a kérdés kiírásakor elég röviden, pongyolán fogalmaztam. Konkrétan azt szerettem volna megtudni, hogy hányan élnek a nevezett, jólét kezdetének tekinthető szinten, vagy afelett. Illetve kiegészíteném azzal, hogy a 200 000 Ft/fő kicsit rugalmas, mivel pl. egy társasházban élő és helyben dolgozó ötgyermekes család esetén a kevés utazási költség és az alacsony, közös rezsi miatt kevesebb is elég a jóléthez, mint pl. egy gyermeknélküli, ingázó, nagy házban lakó házaspár esetében.
2013. júl. 10. 06:33
 7/11 anonim ***** válasza:
1%
2013. júl. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem is kevés, de azért 1% túlzás, inkább 7-8%, max 10%.

ez is nagyon kevés.


mondjuk ilyen hozzáállással, hogy ezeknél a kérdéseknél állandóan lepontozzák azt, aki megmondja az igazat (itt a 3. válaszoló), soha nem is lesz jobb, úgy tűnik az emberek még mindig jobban szeretnek panaszkodni, mint tenni a saját érdekükben.

2013. júl. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Mit tett a kormány, hogy az ilyen emberek száma jelentősen csökkent? Elvette a tudásukat, szakmájukat vagy mit?"


Arra alapozom, hogy a mélyszegénység egyre inkább jellemző, nemcsak ebben a régióban de Pesten is. A kormány pedig a szakmájukat és a pénzüket vette el ötvenezer féle adó formájában.

2013. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Arra alapozom, hogy a mélyszegénység egyre inkább jellemző, nemcsak ebben a régióban de Pesten is. A kormány pedig a szakmájukat és a pénzüket vette el ötvenezer féle adó formájában."


Akkor te valami egész másról beszélsz. Nem tudom értetted-e a kérdést? 200 ezer forint per fő! Ez egészen konkrétan egy 2 gyerek 2 felnőtt háztartásban azt jelenti, hogy a szülők összesen 800 ezer forintot keresnek. Ez nem a mélyszegénység! Nagyon nem! És nem is az a kategória ahol a kormány miatt szokás rinyálni. (Sőt, igazából a rezsicsökkentés és az egykulcsos adó nekik kedvezett igazán jelentősen!)

Aki ennyit keres annak jellemzően olyan szakmája, tudása van, hogy kormány nem nagyon tud olyat tenni, amitől ezek az emberek hirtelen mélyszegénységbe zuhannak. Vagy az akkor már nem demokrácia.


Úgyhogy teljesen másról beszélsz azt hiszem. A kormánynak ehhez aztán semmi köze.

2013. júl. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!