Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óceánjáró hajóra még mindig...

Óceánjáró hajóra még mindig érdemes kimenni? Teljesen eltérő véleményeket hallok. Csak irigységből, magyar mentalitásból próbálnak elrettengetni, vagy tényleg semmi értelme már?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez szemely fuggo is... Van ismerosom aki 4eve csinalja es azt modnta amig nem fog kioregedni o addig aztan abba nem hagyja es elvezi.... Viszont van a masik oldalrol is aki azt az 1 szezont is szinte bogve huzta ki..

Tehat azt mondanam attol fugg mennyire birod az ilyen fajta eletetett, mert ha csak a penz motival akkor valoszinu beletorik a bicskad viszont ha elni akarsz es "vilagot latni" akkor menj es elvezni fogod valoszinu.

2013. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező az anyagi részre gondolt.

Én is voltam kb 10 éve. Akkor még jó volt, de már nem annyira mint mondjuk 15-20 éve. Nyilván már nem annyira jó, de azt a pénzt amit keresel nem költöd el. Lehet, hogy van aki otthon is megkeresi ugyan azt a pénzt, viszont a hajón nincs kötelező kiadásod. Tehát a tisztálkodási cuccokon kívül nem nagyon kell költened semmire. Az élmény meg megfizethetetlen. De ahogy az első is írta, nem való minden embernek.

2013. júl. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
En csak azt irtam amit a barataimtol, rokonoktol hallottam szoval a #2 a sajat tapasztalatatt mondta!
2013. júl. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Attól függ, milyen munkát végeznél a hajón. Egy barátnőm zongoristaként dolgozik néhány éve hajókon, és istenes dolga van. Esténként kell pár órát játszania, amúgy egész nap szabad. Azt viszont mondta, hogy a vendéglátósoknak elég kemény munka, azok egész nap güriznek.
2013. júl. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén annak mennék dolgozni, aminek felvesznek. Mostanra jutottam el odáig, hogy hiába szeretem, nem csinálom tovább itthon a járőr (rendőr) melót havi 100 e alatti pénzért, 0 megbecsülésért. Tisztességesen szeretném eltartani a családomat és egyről a kettőre jutni. Tudom, hogy ez a biztos, és örülni kell manapság ennek is, mert mindenki ezzel macerál. De nem hagyom magam végre lehúzni, mert tudom, hogy ennél többet érek. És ezt szeretném bebizonyítani elsősorban magamnak. Ezzel a végzettséggel nem tudom minek alkalmaznának, de ha megfizetik, az itthoni dolgok után én már bármit kibírok, megcsinálok. És iszonyatosan vágyom látni a világot, még ha csak a felszínt karcolgatva is. A hajózás tűnik a legkézenfekvőbbnek, mert itt tényleg marad pénzem is, mert nincs mire elköltenem, vagy legalább is nem kell ha nem szeretném. Egyszóval tökéletes! Szerintetek mire van esélyem?
2013. júl. 12. 00:08
 6/13 anonim ***** válasza:

Esélyed van, persze, de arra készülj azért fel, hogy már nincs a hajókon se "hawai habzsi döbzsi". Oda se szívesen hívnak 0 tapasztalattal senkit.


Ha jól beszélsz nyelvet lehet én inkább a hajó biztonsági szolgálatához jelentkeznék! Ott tuti előny, hogy rendőr voltál, kaptál kiképzést, stb... Kevésbé "f*s" meló, mint a konyhán rohadni napi 16 órát (ahol amúgy csak összeesni van időd este, világot tuti nem látsz...), jobban is megfizetik és emberileg is vállalhatóbb.

2013. júl. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát, pénzben már nem annyi, mint régen. Amúgy meg nem nagyon van szabadidőd, szóval kb napi 16 órát dolgozol. Mivel ez a duplája a 8 órás állásnak, eloszhatjuk a fizut ketté, hát, akkor már kifejezetten nem sok. Szóval inkább arról van szó, hogy egy szolid órabérért dolgoztatnak nagyon sokat.


Világot látni jól hangzik, de azért nem arról szól a dolog, hogy bejárod a Karibi térséget, kincset keresel és kocsmázol, hanem van 3-4 fix bázis, ahol időnként eltölthetsz 10 órát (jellemzően este, alvás idő helyett).


Pénzben még így is megérheti, de nem egy hatalmas jövedelem, világlátásra szerintem abszolút nem alkalmas, családdal pedig teljesen elképzelhetetlennek tartom. 3-6 hónapokra leszel távol a családodtól, internet nélkül (szinte egyik hajón sincs normális net a személyzetnek, vagy egyáltalán időd rá), totál lemaradsz a gyerekeid felnövéséről..

2013. júl. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Hogy ne csak rosszakat mondjak, én személy szerint nagyon tisztelem és becsülöm a rendőröket, mondjon aki amit akar. Brilliáns volt, hogy végre nekimentek a Hajógyári maffiának, az indexen szokott lenni cikk, hogy hétvégén elfogtak 500 körözött személyt, stb. Engem rendőr sohasem büntetett feleslegesen, hanem tisztességesen az igazi bűnözőket keresik és jó eséllyel el is kapják. Ha ezt kevesebb, mint 100 ezerért csinálják, hát részemről tisztelet.
2013. júl. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért ne állítsátok már be olyan borzasztónak, anélkül, hogy lettetek volna ott! Én 3 szerződést húztam le. Minden kikötőben kitudtam menni. Minden nap internetezhettem volna ha akartam. Az új hajókon már a kabinban van a wifi lehetőség, persze nem ingyen, sőt még hazatelefonálni is lehet a kabinból. Soha nem dolgoztam egyhuzamban 16 órát!
2013. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Annyira jól esik, hogy ilyeneket írtok. Végre nem csak a negativitást olvasom. Abból itthon is van elég. A rengeteg munkát itt is ismerem, mert a körülmények miatt rengeteg tiszthelyettes szerelt le mostanában. Ezért gyakoriak a túlórák, többször volt, hogy 4-5 óra időd volt a köv. szolgálatig. (Persze teljesen tvtelenül. De bárkit is érdekelt!? Parancs értettem!) Haza sem mentünk, az öltözőben aludtunk. Persze 150 túlóra eléréséig ki sem fizetnek. Csúsztasd le. De mikor. Naponta min. 3 helyről kapsz ellenőrzést csupa értelmes dolgokra. Pl. hogy áll a sapkád, 2 napos a borostád. Fenyítés! A párommal meg csak álmodozunk, hogy egyszer könnyebb lesz, de csak az idő telik. Úgy gondoltam én is lelépek, mielőtt én is kiégek és abszolút negatívba süllyedek, mint a környezetem. Tudom,hogy megállom a helyem, ha lehetőséget kapok rá, de azért az is fontos, hogy ha hónapokra nem látom a szeretteimet, legalább anyagilag megérje. + gyakorlatot szerzek, kiszélesedik a látóköröm és fejlődik az angolom. Tiszta haszon..gondolom..
2013. júl. 12. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!