Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Veletek előfordult már, hogy...

Veletek előfordult már, hogy olyan sok munkahelyre jelentkeztetek, hogy mikor végre visszahívtak az egyik helyről már nem tudtátok, hogy melyik is az?

Figyelt kérdés

Én most végeztem el egy OKJ-s felsőfokú szakképzést és mivel jelentkeztem még egyetemre vállalhatok diákmunkát is. Viszont diákmunka nem igen van, ezért már 3 hete folyamatosan keresgetek a neten irodai munkákat, ami tetszik arra pedig jelentkezek is. Már nagyon kezdett reggel elegem lenni, hogy sehonnan se hívnak vissza, se diákmunka, se rendes munka, ezért a mai nap folyamán jelentkeztem még kb. 10-15 munkahelyre.

Meglepetésemre az előbb hívtak az egyik helyről, a nő elég halkan beszélt, a cég nevére pedig egyáltalán nem emlékeztem, nem mertem bevallani, hogy nem emlékszem és milyen munka lenne ez, inkább ijedtemben azt mondtam, hogy már találtam munkát, amit pár percre rá meg is bántam. :(

Veletek is fordult már elő ilyen, hogy nem emlékeztetek melyik cégről van szó a sok közül, amikre jelentkeztetek? Ilyenkor mit csináltok? Elgondolkoztam azon, hogy fel kellene írnom a cégek nevét és pozíciót, amire jelentkezek, de értelmetlen, mivel kb. 100-ból egyszer hívnak csak vissza. :(


2013. júl. 12. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Ilyenkor vagyok annyira felnőtt, hogy VISSZAKÉRDEZEK, hogy ne haragudjon hölgyem, nem értettem, melyik cégtől is keres?


Ilyet, hogy megijedtél és azt hazudtad, hogy már találtál... Eszem megáll komolyan.

2013. júl. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ilynekor azt kell mondani, hogy köszönöm hogy hívott, nagyon örülök és mikor mehetek be személyesen, és pontosan hogy találok oda, hova menjek? Ebből pedig majd csak kideríteném melyik cég, vagy legkésőbb ha odaérek, tudni fogom.
2013. júl. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Basszus ez mekkora sztori! xD


Anyummal is megesett mar es o is ugy csinalta mint ahogy felettem irtak. Kert cimet hogy hova menjen... Aztan google az kidobja a cegnevet aztan rakeresunk a hirdeteseknel. :)

Nah meg a profibb amikor ker visszaigazolo e-mailt az interjurol mondjuk szoktak kuldeni es abban az alairasban minden bennevan ah meg a poziciot is irjak.


Amugy meg ne legy gyoker adj neki egy lehetoseget es hivd vissza majd oket hogy elnezest, de kozben ugy dontottel megis megnezned mit ajanlanak mert lehet hogy az az allas jobbnak igerkezik mint amid most van. :)

nem a legjobb de jobb mint a semmi nah meg gondolhagjak ugy is hogy nah ennek mar van ajanlata akkor lehet nem is rossz

munkat meg ugy mondd hogy szinten egy nagyon jo ajanlatod van tehat nem dolgozol meg sehol mert azt talan le is ellenorizhetnek...

2013. júl. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Első válaszoló! A cég nevét értettem, csak a sok közül nem ugrott be, hogy melyik lehet az. A nő utána még mondta, hogy "Xy cégtől hívom, ahol ->ÖN XY ÁLLÁSRA JELENTKEZETT<- .." ezt nem értettem.

Na most itt elgondolkodtam 1-2 másodpercre, hogy most kérdezzek vissza, hogy "tessék, milyen állásra jelentkeztem?" vagy "nem értettem, kérem ismételje meg, milyen állásra jelentkeztem?"

Ezt elég égőnek éreztem volna és a baj az, hogy ma kb. 4-5 olyan állásra is jelentkeztem idegességemben, ahova nem is szeretnék menni, mert elég messze van (70-100 km, úgy voltam vele, ha eddig nem hívtak sehonnan akkor mért pont onnan hívnának..), tehát ha egy ilyen helyről hívtak vissza, ahova még a bejárás is 2 óra lenne, akkor oda nem szívesen mennék. Különben nekem is eszembe jutott közben, hogy elkérem a címüket, hogy hova menjek, de aztán ha mondja, hogy Budapesten a ... utcába várom ekkor meg akkor oda nem szívesen utaznék 2 órát.

Közben eszembe jutott, hogy legközelebb majd rákérdezek úgy, hogy "pontosan melyik városban kellene a munkát végezni?"

2013. júl. 12. 19:02
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom olyan munkákra jelentkeztél, ahol "tök mindegy" melyikre hívnak be. Ergo nem mindegy, hogy milyen munkakörnek hívott irodai aktatologatásra hívnak be?


Elkéred a címet aztán vagy elmész vagy nem...

2013. júl. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az, hogy mit kell csinálni tényleg mindegy csak nekem bűntudatom lenne, hogy megbeszélem vele hogy megyek állásinterjúra, ő ott vár én meg el se megyek. Amúgy az volt a gond az egésszel, hogy nagyon váratlanul ért, épp ettem, meg se néztem ki hív, nem számítottam arra, hogy épp egy cégtől. Na mindegy, ezt már elszúrtam, majd legközelebb felkészültebben, jobban csinálom. :(
2013. júl. 12. 22:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát én is jártam már így, hogy felhívtak, és nem is tudtam hirtelen, hogy melyik állás volt az. De szerencsére elmondták a cég nevét, és én vissza tudtam keresni a hirdetések között.

Azóta elmentem az összes hirdetést, amire jelentkeztem.

De én eleve csak olyanra adom be, ami tutira érdekel.

2013. júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok hirdetésben oda sem írják milyen cég, csak mondjuk asszisztenst keresnek. Nem égő megkérdezni sem, de ha behívnak a címet úgyis megmondják, abból meg rájössz.
2013. júl. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!