Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, lassan 25 évesen?

Figyelt kérdés

1. Fél éves recepciós gyakorlatom már van. Megcsinálnál még fél évet (ugyanott recepciósként), hogy a végén rendelkezz egy 1 éves tapasztalattal és ez idő alatt még letudnál egy-két fontos dolgot is (amit mindenképp Magyarországon végeznél el), de KEVÉS fizuért... + diákhitelt törlesztve. Ha megvan az 1 éves tapasztalat (+ egyéb elvégzendő dolgaid) azután indulnál el külföldre.


2. Vagy elég lenne ez a fél év recepciós gyakorlat és diákhitel miatt fognád magad, elmennél külföldre dolgozni most azonnal jobb fizetésért. Viszont akkor kétséges, hogy mikor fejezed be azt a 2 dolgot, amit még itthon elkezdtél és egyszer mindenképp szeretnéd befejezni.


(Mivel sokat tanultam, ennyi idősen mindenképp az egzisztencia felépítése lenne nekem most az elsődleges és évek óta vágyok külföldre. Viszont ha még itthon várok fél évet, h elvégezzem a dolgaimat, addig itthon nem tudok annyi pénzt keresni, hogy gyűjtögessek belőle. Ha meg külföldre már most elmennék, akkor annál előbb eltudnám kezdeni a diákhitel törlesztést nagyobb összeggel, aztán gyűjtögetni is tudnék.)



2013. júl. 12. 22:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Na most ez attól is függ hogy mik azok a dolgok amiket itt már elkezdtél?? Ha mesterképzés egyetemen, akkor azt mindenképpen csináld végig. Ha alapképzés és még messze a vége akkor hagyd abba és csinálj egy jó okj-t helyette (alapképzéses diplomával az adott területen nehezen vagy egyáltalán nem fogsz tudni majd elhelyezkedni). Az okj után pedig mehetsz.
2013. júl. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Van már okj-m és még fél év lenne az alapképzéses diplomáig. Ez az egyik dolog, a másik pedig, hogy elkezdtem a jogsit és már csak a forgalmi rész hiányzik..
2013. júl. 12. 23:13
 3/17 anonim ***** válasza:

Szállodásban melóztam, 3 országban is 1 év recepciós tapasztalat kevés.

Ha pedig felvesznek, akkor meg annyit kapsz, hogy épp hogy megélsz belőle.

Mert az albérlet vagy inkább szoba 200-700 euróig terjedhet, a fizú olyan 1600 euró lesz bruttó, kb 20% adó mínusz.

2013. júl. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Sulit fejezd be, mert különben csak ablakon kidobot pénz volt a diákhiteled.
2013. júl. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül szállodában akarok dolgozni, csak ha nem találok jobbat (egyelőre). A szakmán belül szeretnék elhelyezkedni, de nem szállodából szeretnék nyugdíjba menni. :) Az 1 év úgy gondoltam, h önéletrajzban is jól néz ki, meg az mégis azt mutatja, h "annyi ideig kibírtam egy helyen". No meg ha egyelőre tényleg nem találnék mást, akkor ott lenne ez - erre gondoltam.
2013. júl. 12. 23:22
 6/17 A kérdező kommentje:
4# Na az biztos :(
2013. júl. 12. 23:22
 7/17 A kérdező kommentje:
Az aggaszt kicsit, hogy nem tudom eldönteni, mennyire fogja befolyásolni az életemet ez a fél év. Hiszen minden perc számít, azt már megtanultam.. Csak talán "külső szemlélőként" és tapasztaltabbként hátha jobban látjátok..
2013. júl. 12. 23:25
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én még maradnék, mert ez a szezon a közepén tart... Jövő tavasszal/nyár elején mennék külföldre.
2013. júl. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 The Other ***** válasza:
100%

Ha már csak félév van a diplomáig, akkor azt tényleg fejezd be. Különben azok az évek és az arra szánt pénz lesz elvesztegetve!


Az érdemben nem fogja befolyásolni az életed, hogy félévvel később mész ki külföldre, viszont annak már nagyobb hatása lehet, ha nincs diplomád, csak elpazarold éveid, amiket ráfordítottál. Szívinfarktusnál és stroke-nál számít minden perc, nem a külföldi munkavállalásnál...

2013. júl. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mint mondtam éltem kint általában 2 évet kérnek minimum, csak szólok...
2013. júl. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!