Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetés ebben az esetben?

Fizetés ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Voltam egy állásinterjún egy multinacionális cégnél (áruházlánc) ahol megkérdezték "mennyiért vállalnám el ezt a munkát", amire én adtam egy viszonylag reális választ mindent mérlegelve, fel is vettek, aminek nagyon örülök, és a szerződéskötésnél pontosan az az összeg szerepelt amit mondtam. A kérdésem az lenne, hogy ez csak véletlen és tényleg ennyi fizetés jár az adott pozícióért, vagy mivel ezt mondtam ezt adják, és az ugyanebben a pozícióban dolgozó többet is kaphat?

2013. júl. 13. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Kizárólag kétféle opción gondolkozol:

1: "tényleg ennyi fizetés jár az adott pozícióért"

2: "az ugyanebben a pozícióban dolgozó többet is kaphat"


Az miért van, hogy az fel sem merül, hogy többet kaptál, mint amennyit mondjuk más kap, aki ugyanilyen pozícióban dolgozik?


Ennyit kértél, megkaptad. Miért nem teljes az örömöd?


(- Mennyi ez a ruha?

- 27000,-

- 23-ért megveszem!

- Rendben, áll az alku!

- Basszus, lehet, hogy olcsóbb is lehetett volna?)

2013. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, az már ebben a pozícióban nem merülhet fel, hogy kevesebbet kapjak. :D (Nem nagyképűségből mondom ezt)
2013. júl. 13. 11:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor viszont felmerül, hogy miért olyan összeget kértél, ami a lehető legkevesebb? És hogy azt miért írod "reálisnak"?
2013. júl. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mert olyan összetett dolog, hogy miért annyit kértem...és csak kíváncsi vagyok más emberek véleményére, hogy szerintük a 2 opció közül melyik lehet igaz ebben az esetben.
2013. júl. 13. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd, mosmár kár találgatni, majd ha elkezdesz ott dolgozni, úgy is megtudod, hogy a többiek mennyit keresnek, és megkapod a választ.

Így most nem lehet tudni, mert nézőpont kérdése.

Ha azt veszem, kevés esélyt adnék arra, hogy pont eltaláltad azt az összeget amiért ott alkalmaznának, tehát így nézve arra voksolnék, hogy akár többet is megadtak volna, de te ezt kérted, ezt kapod.

Másik szemszögből nézve meg mivel amúgy is (a te elmondásod alapján) a lehető legalacsonyabb összeget mondtad, lehet, hogy pont eltaláltad, mert eszük ágában sem volt többet megadni ennél a minimálisnál.

2013. júl. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!