Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyen a próbaidő alatt...

Munkahelyen a próbaidő alatt ki lehet venni 2 nap szabadságot?

Figyelt kérdés
2013. júl. 16. 18:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt is lehet menni szabadságra, azonban a munkaadó szemében ez bizony rossz pont. Egy 20 fős cégnél vagyok, nálunk a 1,5 hónapja érkezett srác kért 2 nap szabadságot, mikor visszajött, egy felmondólevél várta. Ennyi. Normál munka esetén, a próbaidő lejárta után már nem téma mikor mész, de próbaidő alatt elég necces, mert sok főnöknek böki a csőrét!
2013. júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
28%

Nem baj, kormányváltás lesz és visszakapják a munkavállalók a jogaikat, hogy emberszámba vegyék őket a munkáltatók.


Élvezzétek ki a munkavállalók szadizását! Nem sokára vége!

2013. júl. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Én próbaidő alatt 6 hét után vettem ki egy napot, azt is kényszerből, hivatalos vidéki ügyintézés miatt, megbeszélve a főnökkel hogy kényszerhelyzet. De eszembe sem jutott volna hogy magamtól kérjek szabadnapot. Igazából ezt az időszakot én magam is intenzív betanulásnak éreztem, nem is hiányzott az alatt a szabadság.


Sajnos az a tapasztalatom, hogy aki próbaidő alatt tényleg fontos indok nélkül szabira megy, arra furcsán néznek. Lehet hogy vannak kivételek, de én eddig csak azt tapasztaltam, hogy ilyen esetben nem sok jóra számíthatok tőlük. Hangsúlyozom, vannak kivételek, ez csak az én személyes tapasztalatom.



Ha az lenne az indok, hogy nagyon kimerítő az első két hónap ezért menne valaki szabira, az olyan a legtöbb ember szemében, (én is így érzem), hogy ha két hónapig nem bírja valaki, akkor mi lesz vele később?

2013. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Voltam annak idején próbaidő alatt nyaralni (bár ezt már szerződéskötéskor közöltem), és az új kollégák is mindig ugyanúgy kapnak szabit az első naptól kezdve, ha szükségük van rá. Szerintem cégfüggő, hogy mennyire veszik komolyan a próbaidőt. Nálunk a szerződésben ugyan benne van egy hónap, de ez inkább csak névleges, soha nem éreztették senkivel, hogy ezen az egy hónapon múlna bármi. Pláne hogy az ember az elején bénázik legtöbbet, mielőtt belejön a dolgokba.
2013. júl. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Ha főnök lennék,én se nézném jó szemmel,ha az alkalmazottam az első pár hétben már szabadságra akar menni.Pláne,ha nyaralgatni szeretne...


Szerintem az első időszak minden munkahelyen a bizonyításról szól,igenis "meg kell feszülni",aminek később meg is lesz az eredménye. Másrészt a próbaidő (ha rendesen dolgozik az ember)úgyis hamar elrepül...

2013. júl. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Hülyeség.


Nálunk például úgy működik, hogy 4+4 órában dolgozom, de összesen jó, ha napi 6-ot bent kell töltenem. 2 hete összesen 3 napot mentem be, mert nem volt mit csinálni, és felesleges lett volna bent ücsörögnöm.

2013. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Nem érdemes,próbaidő alatt ,,meg kell feszülni" és mint egy őrült teperni hajtani aminek ha ügyes vagy meg lesz a gyümölcse.
2013. júl. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
52%
Érdekes látni, hogy a legtöbb embernek milyen elképzelései vannak itt a munkáról. Mintha a munkáltató valami istenség lenne, aki kegyként osztogatja a munkát az arra érdemes, neki tökéletesen behódoló dolgozóknak. Eddigi tapasztalataim szerint a munkavállalás úgy működik, hogy nekem van egy tudásom, amit pénzzé lehet tenni, a főnöknek pedig van pénze, viszont szüksége van a tudásomra, így lényegében üzletet kötünk, egyenlő feltételekkel, amikben közösen állapodunk meg. Nem értem, ez a rabszolga-mentalitás honnan szorult az emberekbe. Soha nem csináltam a szabadságból problémát. Jár évi 29 nap, azt betartom, hogy ne lépjem túl, viszont soha életemben nem kéredzkedtem, egyszerűen szólok, hogy mikor nem jövök. Soha egyik főnököm sem kötözködött miatta.
2013. júl. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó: az eltérés valószínűleg abból fakad, hogy ki mennyire pótolható munkás. Egy minimál béres vagy nem sokkal magasabb fizetésért dolgozó esetén a munkáltató rabszolgaként tekint a dolgozóra, és ami ennél még rosszabb: a dolgozó is elhiszi magáról, hogy ő csak egy rabszolga.

Te pl biztos nem ilyen munkát végzel, hanem valami komolyabbat :-)

2013. júl. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy Magyarországon a cégvezetők 90%-a munkakerülő semmire kellő. Nincsenek tisztában a saját vállalkozásukkal ,hogy ki dolgozik, honnan jön a pénz, hova megy. Ezért is csődöl be 1-2 éven belül a nagy része.

Én a főnököket lenézem, mert vacakok.


Ha én vezető lennék (nem főnök, hanem vezető), nálam lehetne menni próbaidőben is szabadnapra. Hiszen lehet, már fél éve lefoglalta magának az utazást. Ha visszamondja, csak bukik, mérges lesz, nem tud úgy dolgozni.

Menjen, nyaraljon, vissza jön és bizonyít.

2013. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!