Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyen a próbaidő alatt...

Munkahelyen a próbaidő alatt ki lehet venni 2 nap szabadságot?

Figyelt kérdés
2013. júl. 16. 18:20
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
28%

Ráadásul ahogy egy másik topicban is mondták (ami igaz is), nem az iskolázottságtól lesz valaki sikeres. Sok nyolcosztályt végzett embernek lesz cége. Na ab aj itt van.


Minél alacsonyabb iskolával rendelkezik valaki, annál jobban vágyik a sok sok pénzre, persze munka nélkül. Mi lesz? Céget alapít. A cégvezetők nagy része primitív. Nagyon szánalmas látvány, hogy azok, akik döntenek a munkavállaló sorsáról, meg irányítják, buta, primitív emberek, akik összetett gondolkodásra nem képesek.


Szánalmas dolog, ha a beosztott okosabb, mint a főnök. Ezért tart itt ma Magyarország.

2013. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
79%

12: "Nem baj, kormányváltás lesz és visszakapják a munkavállalók a jogaikat, hogy emberszámba vegyék őket a munkáltatók.


Élvezzétek ki a munkavállalók szadizását! Nem sokára vége!"


Van egy rossz hírem, én akkoriban kerültem egy céghez, amikor épp a maszop volt hatalmon, és az akkori főnökömmel megbeszéltem, hogy lenne egy 2x félnapos továbbképzés, amire saját pénzen elmennék. Azt mondta, hogy nem, próbaidő alatt nem kell kiadnia a szabadságot. Ja, és 20 éve is ez volt a szabály, akkoriban kezdtem dolgozni, az interjún elmondták, hogy 3 hónapig nem mehetek szabira.


Semmit nem jelent az, hogy ki van épp hatalmon, fityisz vagy maszop, ezen a gyakorlaton akkor sem fognak változtatni, mivel a próbaidő arra van, hogy kölcsönösen megismerjék egymást, a dolgozó meg betanuljon.

2013. júl. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
71%

#21

"Minél alacsonyabb iskolával rendelkezik valaki, annál jobban vágyik a sok sok pénzre, persze munka nélkül. Mi lesz? Céget alapít."


Elég téves elképzeléseid vannak a cégalapításról. Az nem úgy megy, hogy alapítok egy céget, felveszek munkásokat és ügyvezetőt, aztán elmegyek nyaralni a Bahamákra. A legtöbb cégtulajdonos Magyarországon napi 14-16 óra kemény munkával és kilincseléssel kezdi, és jó pár év eltelik, mire meg tud fizetni annyi alkalmazottat, hogy legalább csak napi 8 órában kelljen dolgoznia, mint egy mezei munkavállalónak. Sajnálom, ha te csupa primitív főnököt fogtál ki, de azért nem csak ilyenek vannak. Ismerek egyetemet végzett, jó szakember, intelligens, emberséges cégtulajdonosokat is. Jóval árnyaltabb a kép, mint ahogyan azt látod.

2013. júl. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Én az előző munkahelyemen megkérdeztem, hogy elmehetnék-e egy pénteki napon hamarabb munkából, mert a családdal pár hónapja lefoglaltunk egy utazást arra a hétvégére. Amikor az említett pénteki napon bementem dolgozni hagyták hogy megcsináljam a határidős dolgaimat, aztán a főnök kihívott magával és a kezembe adta felmondást. Ez próbaidő alatt volt, a harmadik hónap elején. Karácsony előtt 2 héttel :) Király wellness hétvége lett belőle. Fasza vó't a hangulat...
2013. júl. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
24-esnek: Az ilyen főnököt úgy küldeném el, hogy a lába se érné a földet. Tipikusan munkakerülő, iphone-os, még a WC papírt is adóból leíró kecseg.
2013. júl. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy elküldené bárki is főleg ha zsíros bukszát ad. :D


Ezért legyen olyan szakmája az embernek ahol nagyon szükség van rá,egy gyári melóst nem néznek sokba mert pótolható bármikor bárkivel,de egy jó szakember nem,és akkor még van,hogy ő szabja a feltételeket.

2013. júl. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!