Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a fene ez a sok kamu...

Mi a fene ez a sok kamu álláshirdetés? Nektek is elegetek van belőlük!?

Figyelt kérdés

Beírom a googléba például: "sofőr állások Budapest" és kidob mindenféle álláshirdető weboldal még további rákattintós weboldal címére szirszar angolul meghirdetett "developer" meg ilyesmi még hogy "senior, operátor, HR assistance, JAVA programmer" és akkor mérgembe már rá mentem egy ilyenre: SE cégnév... se elérhetőség semmi. Annyira kamu és akkor csak egy jooblés, vagy profession-os hivatkozási szám azt slussz. Ennyi? Ez az a sok "sofőr állást" keres lehetőség egy oldalon? Micsoda? Ugyan azok a cégek hirdetgetik magukat folyton-folyvást annyira unalmas, hogy végig se nézem. Felregisztráltak (ahogy én is csak Én álláskeresőként) és beírom hogy sofőr munka vagy valami más LEGALJA munka -és ugyan úgy Budapest.... Erre megint kidobja többek közt ezeket a hasonló sok szemetet is a valósakat meg ez miatt alig találni meg: cserébe mit dobál ki: Munkavégzés helye: Nógrád megye, akkor: Zalaegerszeg meg.... Őőő Középfokú angol nyelvtudás, érettségi JAVA fejlesztő és egyben developer meg minden legyél azt hót kamu 100-ból 88 álláshirdetés. Jobrapidon például állandóan van Management Consulting Analyst, stb stb stb.... a profession.hu-n Senior ASIC Design Engineer, SMED koordinátor elmondaná nekem valaki mi a tö..öm ezek a munkák? Hol, és kik végezték el ezeket a szakmákat ? Ráadásul rögtön a KIEMELT hirdetések közt látni akkor miféle 20.000 álláshirdetés van jelen? Ha ebből a valós csak jó ha kb 1000... A maradék 19.000 se elérhetőség, se állandó székhely, se kapcsolattartó csak egy nyavajás e-mail cím és azt látom, hogy hétről hétre ezeknek a száma csak növekszik (rákatinntási statisztika) mert Őfelsége aki feladta a hirdetést jön az emailje a postafiókjába -gondolom hogy lejár a hirdetése újítsa meg, fogja, rákattint és el is van intézve: ÍME megint egy új álláshirdetés....


Ízlik?



2013. júl. 18. 14:09
 1/9 acelsziv ***** válasza:
100%
Mert az állásportálok nem nézhetnek úgy ki, hogy 1-2 db kínálat... valahogy tömeget kell mutatni. Ezért egy rakat kamuval töltik ki a hézagot.
2013. júl. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amit mondasz abba van valami.
2013. júl. 18. 15:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem inkább azok zavarnak amik pl. irodai munkát ajánlanak, de ha jelentkezel rá akkor egyből jönnek a bioptron lámpások, biztosítósok, befektetési tanácsadók, hogy legyen én is tukmálós ügynök, mert az mennyire jó.

Plusz akik levélben teljes alakos képet kérnek, vagy az interjún megemlítik, hogy plusz szolgáltatások is lennének a pultozás mellett. Szájba***hatják magukat, ha qrva akarnék lenni nem fogok minimálbérért melózni nekik, hanem akkor már csak azt csinálnám, még jól is keresnék.


Google nem igazán alkalmas munkakeresésre, a Budapestre is egy csomó mindent kiad meg ha egy oldalon van a 2 szó, akkor a többit is kidobja.

2013. júl. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 acelsziv ***** válasza:
Újabban "operátor" címen keresnek camszexhez lányokat. Tele van velük az Expressz. A gyomrom meg háborgott, ahogy olvastam.
2013. júl. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Minden válaszolónak ment a zöld kezecske!

Jók amiket írtok! Azt hittem, csak nekem ennyire uncsi a netes álláskeresés...

2013. júl. 19. 12:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is belefutottam már sok ilyenbe, hogy az adott álláskereső portálon beírtam a helységnevet, és az ajánlott hirdetések legalább 70%-a külföldi volt. Még akkor is, ha letiltottam a külföldi állásokat. De olyan hirdetésekkel is nap, mint nap találkozom, amiket te is felsoroltál: JAVA fejlesztő, senior akármi, mert hasonlók. Na meg amikkel az apród.hu tele van, arról már ne is beszéljünk...
2013. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

léteznek úgynevezett aggregátor oldalak, amelyek más álláshirdető portálok állásait gyűjtik össze egy adatbázisba, ahol aztán elvileg egy helyen lehet köztük kulcsszó alapon keresni


a "kulcsszó alapon"-t úgy kell érteni, hogy ha bárhol az oldalon szerepel a keresőbe begépelt kifejezés, akár az állásajánlattól tök független részén az oldalnak, akkor a kereső felhozza találatként


ilyen a jobmonitor, a jooble, a jobrapido, meg az indeed, sőt azt hiszem a carrierjet is


ezeken persze lehet hibás a kereső, hogy irreleváns dolgokat dobál fel


nyilván úgy kell leszűkíteni a kifejezéseket, hogy az maradjon bent, amire kiváncsi vagy


sok olyan hirdetés is van, amit fejvadász cégek adnak fel, vagy olyanok, akik alapvetően önéletrajz adatbázisokat építenek


tehát ráveszi a látogatókat hogy töltsék fel az önéletrajzukat mint álláskereső, akár doc,pdf formában vagy ki kell tölteni egy formot

ezeket az adatbázisokat aztán rendelkezésre bocsájtják olyan cégeknek, akik embert keresnek, és így megfordul a dolog, a cég HR-ese keresi az embert, nem az ember az állásajánlatot, az ilyen cv gyűjtő hirdetéseknél nem feltétlen van konkrét állásajánlat is a háttérben


az ilyen cv adatbázisokban való jelenlét hasznos lehet az elhelyezkedésben, később viszont spam forrása

2013. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 7/8 !

Nagyon érdekes amit írták. Amúgy mi ez a fejvadász cég? Nem értettem pontosan. Kifejtenéd bővebben, ha megkérlek?

Köszi. Üdv.

2013. aug. 3. 11:50
 9/9 A kérdező kommentje:
*írtál*
2013. aug. 3. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!