Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azonnali hatályú felmondás...

Azonnali hatályú felmondás próbaidő alatt?

Figyelt kérdés
Köteles vagyok személyesen bemenni és vinni a felmondási papírt? Vagy elég aznap, a munkaidő kezdetekor (8 óra) felhívni telefonon a személyzetist + postán elküldeni a felmondási papírt?(3 nap után ezt sikerült eldöntenem, hogy nem akarok ott dolgozni.)

2013. júl. 18. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Betelefonálsz, nem kell megindokolnod, hogy miért mondasz fel, megmondod, pl. kaptál egy másik, jobb ajánlatot, ahol máris kezdened kell és emiatt nem tudsz személyesen becsámborogni. A felmondást elküldöd ajánlott levélben, kész vagy. Nem csinálnak belöle gondot, én egyszer a próbaidö legutolsó napján mondtam fel telefonon, nem estek le a székröl.
2013. júl. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen, de valahol azt olvastam köteles vagyok bemenni+ ott van még a cipőm a szekrényemben, ill. van nálam belépőkártya. Most mit csináljak? Ha a belépőkártyát feladom a felmondási papírral akkor az úgy jó? Ill. nem is akarom megindokolni, mert azt is olvastam hogy akár szóban teszem, akár írásban, visszaélhetnek vele és bíróságra vihetik az ügyet.
2013. júl. 18. 16:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt bármikor indoklás nélkül felmondhatsz azonnal, ezen nincs mit bíróságra vinni. Postázhatod nekik a felmondást és a belépőkártyát, de kétlem, hogy cserébe postázni fogják a cipődet. Ha szükséged van még rá, kénytelen leszel így is úgy is bemenni. Amúgy a próbaidő alatti felmondás teljesen normális, nem kell rettegned, nyugodtan bemehetsz, és szemtől szembe odaállhatsz megmondani. Senki nem fog lenyelni.
2013. júl. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hú hallod én is ugyanebben a helyzetben vagyok, én is félek bemenni! Csak én 2 hónap után mondok fel holnap! Szerintem azt fogom csinálni, hogy a munkaügyre elviszem a felmondópapirt,ott leadom a kártyát stb ( a cipömet és ruháimat ma hoztam el onnan sunyiban :) de a főnökömhöz nem merek bemenni,szerintem neki elküldöm postán.Vagy ez nagyon gerinctelen lenne? ( Mondjuk ő is az volt velem 2 hónapig terrorizált szó szerint ezért mondok fel.)
2013. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Próbaidő alatt bármikor indoklás nélkül felmondhatsz azonnal, ezen nincs mit bíróságra vinni."


Tisztázzuk: a próbaidő alatt megszüntetheti a munkaviszonyát azonnali hatállyal és indoklás nélkül. Felmondani pedig az Mt. szerint, indoklással tud. Jól tudta a kérdező, ha INDOKOL, akkor annak támadhatatlannak kell lennie. Nem szabad ebbe a hibába esni. Vagyis ha leírja, hogy megszünteti a munkaviszonyát próbaidő alatt akkor az oké, de ha azt írja, hogy azért, mert épp megjött a mensese, akkor az bizony bukovári, ha bíróságra viszik, mert indokolt, és az nem éppen "megfelelő". Tehát erre figyelni. Nem szabad indokolni.

2013. szept. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én azonnali hatállyal felmondtam...még munkaszerződés sem volt, viszont az OEP szerint be voltam jelentve. Most alá akarják íratni velem a munkaszerződést utólag..nem tudom mit kellene tenni
2014. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!