Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munkáknál a munkáltat...

Külföldi munkáknál a munkáltatók is átszokták verni az embert?

Figyelt kérdés
egy ismerösöm tud munkát angliába és az önéletrajzunkat beküldtük és azt monda hogy vigyázunk mert átszokták verni az embert de én azt hitem hogy a munkaközvetitök szoktak vele csalni mert igy csak nekik van haszon.

2013. júl. 24. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nemcsak Magyarországon divat, hanem itt is. Általános esetben átverés a munka, rosszabb esetben kiközvetítenek, és heti 2 pennyért melózol, és mivel nemvagy bejelentve, a munkáltató simán megteheti hogy egyszerűen nemfizet ki ha úri kedve úgy diktálja
2013. júl. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha magyar a főnök, az nagyobb eséllyel ver át. vagy ha nem európai a tulaj, akkor is érdemes figyelni. 5.5 éve élek Angliában, előtte 2 évig Ausztriában dolgoztam, soha nem vertek át. Persze ehhez az is kell hogy ismerd a jogaidat, beszéld a nyelvet, ha esetleg gond van, tudd kihez kell fordulni.
2013. júl. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

" Általános esetben átverés a munka, rosszabb esetben kiközvetítenek, és heti 2 pennyért melózol, és mivel nemvagy bejelentve, a munkáltató simán megteheti hogy egyszerűen nemfizet ki ha úri kedve úgy diktálja"


Igen, megtörténhet, ha hagyod magad! takarítói, mosogatói, hasonló állásoknál történik ilyen, ahol általában kelet európai vagy ázsiai a főnökség.

2013. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!