Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bébicsősz vagyok de a helyzet...

Bébicsősz vagyok de a helyzet bonyolódik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mivel van két gyerkőcöm itthon vagyok ezért elvállaltam az egyik ismerősnek hogy vigyázok a gyerekére amíg ő dolgozik. Lejárt neki a gyed, vissza kellett mennie dolgozni.Nem állnak túl jól anyagilag, az anyósa házában laknak. Tegnap azzal állított elém a nő, hogy elhagyja a párját a gyerekkel együtt lelép, mert állítólag a pasi alkoholista, minden másnap részeg, és veri őket. És hgoy ő inkább szenved a kisfiával ketten mint hogy azzal az emberrel éljen együtt. Ezt még meg is érteném, de félek hogy ez hazugság. egyáltalán nem úgy néz ki a pasi mint aki iszik és agresszív. Már többször rajtakaptam ilyen apró lényegtelen füllentéseken a csajt, így alapból bizalmatlan vagyok vele. Nyomokat még sem a gyereken sem rajta nem láttam hogy megverték volna. Fizetést még nem kaptam mert júli 1-vel kezdtem, így kb augusztus elején lenne esedékes a fizetés. Félek hogy ez az egész elköltözök, vernek, történet csak azért lett kitalálva hogy megússza a fizetést. augusztus közepétől bölcsis lesz a gyerek, elméletileg addig dolgozom csak. Azt sem tudom hogy pontosan hogy képzelte hogy egy fizetésből ami kb 70ezer albiba megy a gyereket is bölcsibe járatja és még engem is kifizet? Félek hogy nincs is szó semmi családi drámáról hanem arra gndolt hogy majd egyszer csak eltűnik, és nem kell fizetnie. Jó persze tudom hol lakik meg ismerem az anyósát de akkor is félek. Szerintetek mi lehet az igazság? Egyébként államilag gondozott volt a nő, családja nincsen. Csak a férje a gyerek meg az aynós após. Egyszerűen nem tudom mit higgyek? át akar vágni vagy tényleg baj lehet? És nem utolsó sorban a pénzemmel mi lesz? így is kiszámoltam hogy ha órabérre leszámolom kb 80ft/óra bérért vigyázok a gyerekére. MIt tegyek? kérdezzem meg az anyósát hogy tényleg van e gond? áááá teljesen elbizonytalanodtam. kívül állóként mit gondoltok erről? és ha tényleg baj van mit lehet lépni?

2013. júl. 25. 12:12
 1/5 Argloss válasza:

Mivel ez baráti alapon megy és nem hivatalosan így semmit se tehetsz ha lelép fizetés nélkül. Előre kellett volna elkérned a pénzt, vagy esetleg elkérheted tőle a legközelebbi alkalomnál.

Egyébként ha nézel híradót akkor felfigyelhetsz rá, hogy sok gyilkosról is azt mondják a szomszédok, hogy rendes gyerek volt és sohasem tudtak volna ilyesmit elképzelni stb.

2013. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát azért nem igazán baráti, csak ismerősök vagyunk. Nem szoktunk össszejárni meg semmi. De amúgy még választ nem kaptam a kérdésemre.
2013. júl. 25. 12:42
 3/5 anonim válasza:

Bocsi kérdező, de kaptál választ, kérd el a pénz legközelebb, ha tudod. A baráti alapon megy, pedig nem azt jelenti hogy barátok vagytok, hanem azt, hogy nem hivatalosan, nincs szerződésetek.

Nem lehetsz biztos benne egyébként, hogy tényleg nem alkesz és agresszív alak, sokan el tudják rejteni a külvilág előtt a természetüket, azt meg nem olyan nehéz megoldani, hogy olyan helyen üsse, ahol nem látszik. Ha meg nem igaz, az is tök mindegy, gondolom a gyereket nem dobod ki, ha eltűnik a csaj az anyóson apóson behajtod... Esetleg szorgalmazd hogy menjen rendőrségre a nő, akkor meglátod kamuzik e még, hogy ó hát nem mert izé nem is látszik/már elmúlt... Azt nem ajánlom, hogy az anyóst meginterjúvold amúgy, mert abból az lesz, hogy milyen mocskot beszélsz a kicsi fiáról, szól a nőnek aki szintén behisztizik hogy milyen alapon szólsz bele az életébe és erre fogja hogy nem fizet, ha tényleg kamuzik.

2013. júl. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért nem hetente kérted a pénzt ?!

Ne kavarj be a családjánál. Késő bánat, akárhogy is vannak. Ne gondold, hogy ők majd kifizetnek téged helyette.


Kérd, hogy fizessen ki téged eddig. Ha nem tud, én nemfogadnám a gyerekét tovább, de nem ám!

2013. júl. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát elméletileg úgy egyeztünk meg hogy augusztus elején fizet. ha most elkérem a pénzt a másik oldalt nézve nem tul fair. És ha azt is számításba vesszük hogy lehet hogy minden igaz, akkor még én is rúgjak bele egy ilyennel hogy a pénzem követelem? Lehet megmondom neki hogy fizessen ki most, mert ha elköltözik úgysem lesz pénze kifizetni engem.
2013. júl. 25. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!