Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak? Nem szeretnek...

Mit csinaljak? Nem szeretnek igy elni. Tehetek egyaltalan valamit? Nagyon jol esne valami segitseg.

Figyelt kérdés

Igaz hogy meg csak 13 eves vagyok, de mar sajnos sok dolog megtortent velem, ezert mar en is erettebb fejjel latom a vilagot.

Az egesz ugy kezdodott, hogy anyunak lett egy uj parja (8 eves voltam) , mert apukammal par ev egyutteles utan nagyon megromlott a hazassaguk, mindegyik megcsalta a masikat, es figyelembe se vettek h van 2 gyerekuk (en es a batyam, aki 15 eves) es elottunk veszekedtek es verekedtek. SZO SZERINT, anya kessel ,apa szekkel, es forditva. Szoval nagyon rossz volt minden.. Apukamat tobb helyrol is kirugtak mar,de ez nem lenyeg most..

Na es amikor kiderult hogy anyunak uj parja lett (mondom ez 5 eve volt) ,akkor apu szo szerint kilokte anyut az ajton a cuccaival.

Nyilvan beadtak a valopert, de nem tudtam megegyezni rajtunk, pedig egy gyereknek altalanosan az anyanal a helye (kiveve ha van valami kizaro ok). Es emiatt anyat csak 1 heten 2-szer lattuk par oracskara. Nagyon nehez volt igy iskolaba jarni, mintha mi sem tortenne, kozbe minden percben anyut akarom latni.:'( Rengeteg balhe volt ekozben is. Aztan egy kis idore megoldodtak a dolgok, Mar volt hogy 3 napig is anyaval voltunk. (Ekozbe anyunak szuletett egy kisfia az uj parjatol). Anya meg apa is egyre jobban joba lettek es ugy nezett ki h anyuhoz koltozunk, DE az volt a problema h nem volt helyunk, mert anyu parja nagyon kicsi hazban lakott. (1 haloszoba volt 5 embernek, meg egy nappali es egy raktar amibe volt egy agy). Es volt egy nagyon nagy garazs ami ossze volt kotve a hazzal es abbol 2 szobat lehetett volna csinalni.. Mar megvoltak a tervek is.

Teltek a honapok..semmi haladast nem lattunk. (Ez alatt az ido alatt apukam nagyon fuzte anyut h mennyunk vissza hozza). Tortentek dolgok. Es anyuval visszamentunk apuhoz..eltel egy nyar, SZORNYEN. Es visszamentunk anyu parjahoz.. Megint ugyan ez..telnek a honapok..semmi nem tortent, (ES NEM A PENZ MIATT, mert az volt.). Ezert megint vissza apuhoz..Onann viszza anyu parjahoz. Viszonylag minden rendben volt..

Egy nap anya vitt minket apuhoz es feljott apu lakasara megbeszelni a dolgokat, mert mar negyedik eve nem valtak el.

Es anyu uj parja ott volt az utcaban (kovette anyut), es felhivta anyut h neki elege van es takarodjon vissza apukamhoz.. Hat visszacuccoltunk es ugy volt h elkoltozunk az orszag masik vegebe (mert apu ott kapott egy jo allast.). Ja igen es ekozben a kisocsem 3 eves lett (es apu ugy szereti mintha a sajatja lenne). Csak az volt a baj h apu semmit nem valtozott, allandoan orditozott, stb. Es letelt egy ev..megint ugy nezett ki h vissza megyunk anyu baratjahoz. Es azota eltelt egy ev es meg mindig itt vagyunk apunal, most mentek el anyuek az utolso targyalasra, Egy reggeli hatalmas nagy balhe utan..tenyleg nagyon durva volt, ugy h ma van anyu szulinapja..

Es most nekem kell valasztanom h el megyek e a vilagvegere apuval ugy h jol elunk ,meg van mindenunk, Vagy anyuval a mamamhoz koltozunk 1 kis szobaba ugy h nagyon szegeny korulmenyek kozott.. En egyiket sem szeretnem...!!!!!!!! :'((

Bocsi h hosszu lett, de igy is sirva irtam ezt le:'(( Elore koszonom a valaszokat es annak aki egyaltalan elolvasta!!!!!



2013. júl. 3. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnállak az ostoba szüleid miatt :(
2013. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Hát sajnálom, hogy így alakultak a dolgaid. Szerintem ebben a helyzetben nem lehetünk okosak...

Neked kell eldöntened, hogy mi a jobb, kivel szeretnél jobban lenni, vagy hol. A pénz csak egy faktor a sok közül, nehéz döntés.

Hallgass a szívedre szerintem, mert hiába lenne jó anyagi körülmény, ha minden nap anyukád után sírnál, nem lennél boldog!

2013. júl. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

persze nekem a penz nem szamit, csak tudom h anyunak nagyon nehez lenne 3 gyerekkel 80000 ft-os fizetessel. :'((

de en vele maradnek igy is, csak neki nehez lenne nagyon.

2013. júl. 3. 13:07
 4/9 anonim ***** válasza:

És nem lehetne egy 3. variáció? Hogy a nagymamád átvállalja a nevelésed, és hozzá kerülsz.

Akkor sem anyukád, sem apukád nem ráncigálhatna ide-oda téged, soha többé. Továbbra is találkozhatnál velük.

Neked nyugodt körülményekre lenne szükséged, ezért talán az lenne a legjobb, ha a jövőben a nagymamád lehetne a gyámod.

2013. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyukád nem csak a fizetésből élne, hanem az apukádtól kapott gyerektartásból is.
2013. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hirtelen kell felnőnöd, őszintén sajnállak érte és együtt érzek Veled. A szüleid sokkal gyerekesebben viselkednek, mint Te. Talán inkább menj anyukáddal a mamádhoz, ha Tőle legalább némi józanság, életbölcsesség elvárható. Nyugalomra van szükséged. Édesapádnak pedig gyerektartást kell majd fizetnie utánatok.
2013. júl. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon szomorú történet, sajnos mi felnőttek, ilyen dilisek vagyunk sokszor, és ennek a gyerekek isszák meg a levét. Én is elváltam két gyerekkel, tudom kb milyen az, nem is részletezek semmit, csak adok egy tanácsot, hogy éld ezt túl. Ülj le magadban egyedül egyszer, nyugodt körülmények között. Képzeld el milyen életet szeretnél magadnak ha felnőtt leszel. Minden részletet, a munkáddal, pároddal, házaddal, mindennel kapcsolatban. Aztán gondold át, hogy tudnád ezt elérni. Még fiatal vagy, és megsúgom, hogy tanulással nagyon-nagyon sok mindent el lehet érni. Tanulj, minél többet, lehetőleg piacképes szakmát szerezz. Édesanyádon és édesapádon nem tudsz változtatni, csak a saját életed van a kezedben. De az tényleg a te kezedben van. Szóval képzelj el mindent, és ahogy kijössz a hétköznapokba, csak ez a cél lebegjen a szemed előtt. Mindent tegyél meg azért, hogy a magad ura lehess, hogy harmóniában tudj élni, ne kényszerítsenek a körülmények semmire. Ne merülj el a szüleid mindennapi harcaiba, emelkedj ezen felül gondolatban, és csak a kitűzött cél lebegjen a szemed előtt. Ha ezt teszed, szép életed lesz, mindennek ellenére. Ha kicsit idősebb leszel, olvass párkapcsolatról könyveket, és próbáld azonosítani, mit, hol rontottak el a szüleid, hogy te tudatosan másképp csináld majd. Lehet, hogy ez túl komoly programnak tűnik, de célra vezet, meglátod. És magad is írtad, hogy komolyabb vagy az átlagnál. Amit biztosan ne csinálj, pedig sanszos, hogy lesz rá késztetésed, hogy szerelembe esel nagyon fiatalon, és a fiúdat látod majd menekülési útvonalnak, szülsz neki fiatalon gyereket, stb... Ez az út pont oda vezet ahol most a szüleid vannak. Ha ezt nem akarod, akkor koncentrálj a tanulásra, az biztos, hogy előbbre visz! Nagyon drukkolok neked!
2013. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom mindenkinek,nagyon jol esett. utolso: nagyon nagyon koszonom, ugy lesz :'))
2013. júl. 3. 13:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen:-) Biztos sikerül, ügyes lánynak tűnsz! Hajrá!
2013. júl. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!