Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen hőségben is "kötelező"...

Ilyen hőségben is "kötelező" állásinterjúnál a szokásos kiskosztüm, vagy fehér blúz+fekete szoknya/nadrág?

Figyelt kérdés

2013. júl. 25. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Miért, miután felvesznek már bikinben fogsz betipegni dolgozni?


Nem értem én ezt a felfogást. Igen, 60 fokban is öltözz fel normálisan egy állásinterjúra.

2013. júl. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Te meg tanulj meg normálisan véleményt nyilvánítani, vagy inkább maradj csöndben!
2013. júl. 25. 22:00
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Persze hogy kötelező.

A szoknyával nem tudom hogy nyáron mi bajod van, igaz hogy az alá illik a harisnya de egy vékony harisnya vagy combfix is bőven elegendő. A Blúz sem olyan vészes én szerintem.

Ezt ki lehet bírni.

Én munkahelyemen állandó zárt ruházat kell, ráadásul jó meleg, és nagyon kellemes bent egy 40 fokos raktárban.

És ezt minden nap vagy délelőtt vagy délután elviselni.

2013. júl. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A fekete nem muszáj. Bármilyen nagy/erős mintától mentes,világos pasztellszín is jó.


Anno egy éve én apró kék kockás blúzban és bézs szoknyában mentem, harisnya nélkül. A bemutatkozásnál megemlítettem, hogy elnézést a harisnya hiánya miatt, de tekintettel az időjárásra hanyagoltam. Mosolyogtak, hogy ők férfiként nagyon is megértik, hiszen a nyakkendőt is a pokolba kívánják.

Felvettek, nem múlt rajta semmi.


Ami fontos: vállat, mély dekoltázst, combot és lábujjakat ilyenkor tilos mutogatni. Később, a napi munkavégzésnél úgyis látod, hogy mi a megengedett (sokszor nagyon lazán is felöltözhetnek a nem ügyfelező munkatársak), akkor annak megfelelően öltözz.


A harisnya manapság csak a nagyon magas pozíciókban feltétel, gondolom nem igazgatói posztra pályázol.

2013. júl. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy nagyon jó cikk a témában, szerintem minden kérdésedre választ találsz! Arra is, hogy a fekete-fehér öltözék miért kerülendő.

2013. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. júl. 27. 16:00
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

A feketét elhagyhatod. Vegyél fel világosabbat.

A kosztüm felsője nem kötelező, de ujjatlan blúzba ne menjél. Vékony harisnyát vegyél fel, és ne szandállal.


A legtöbb helyen légkondi van, kibírod.

2013. júl. 29. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi ez a kosztüm,fekete-fehér, vasalt nadrág mánia,azoknál is ahol nincs ilyen elvárás?

Másképp is lehet vki elegáns.Sosem venném fel egyiket sem,nincs kosztümöm,se rövid fehér ingem.Nem öltözök fel másképp,mint ami a stílusom.(de elegánsan)Nem hátrány sosem.26L

2013. aug. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!