Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A cégem már 3 hónapja nem...

A cégem már 3 hónapja nem küldi a kilépő papírjaimat. Kértem tőlük már nem egyszer. Ha kártérítési pert indítok, megnyerhetem a 3 havi fizetésemet?

Figyelt kérdés
2013. júl. 27. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. Nem dolgoztál ott 3 hónapig, miért kapnál fizetést?


Azért esetleg kaphatnál, hogy 3 hónapig nem tudtál munkába állni máshol, de gyanítom a kártérítés összege kisebb lenne, mint a perrel járó ügyvédi költségeid.


Első lépésként szólnék újra (személyesen) a cégnél, majd ha nem lépnek pár napon belül akkor feljelenteném őket.

2013. júl. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kilépő papírok nélkül be lehet állni máshova, el tudja intézni a másik cég.


Én sem kaptam meg, főleg mert személyes nézeteltérésem volt a cég tulajdonosával. (Sőt még ő akart jogalap nélkül kártérítést tőlem, nagyjából 22 havi fizetésemet. Amire én azt találtam mondani, hogy persze, forduljon bírósághoz és amint az úgy ítél, hogy fizetnem kell már fizetek is...)

Azóta szépen, különösebb gond nélkül elhelyezkedtem.

2013. júl. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ehm.. igazad van, kilépő papírok nem is kellenek az új munkába álláshoz, jó nagy hülyeséget írtam elsőre.


Ezek után főleg nem a válasz az alapkérdésre.

2013. júl. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Haveromnak nem tetszett a munkahelye (személyi asszisztens, külföldi kapcsolattartó. Feladatkörét tekintve a nagyfőnök személyes parancsait hajtotta végre, főként otthonról dolgozott, levelezési feladatokat látott el, de napi 12-14 órája ráment!), felakart mondai.


Tanácsoltam neki, hagyja a fenébe a felmondást, simán ne menjen be munkába és ne vegye fel a telefonját mikor a főnök keresi. Ha kirúgják akkor jár neki a munkanélküli. Nos időközben a főnöket kirúgták , ő még mindig nem mondott fel és lassan fél éve kapja a fizetését 210e nettó!


Az állásod megszűnéséről van papírod?

2013. júl. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van, igen. Kirúgott a felettesem.
2013. aug. 3. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!