Közös megegyezés?

Figyelt kérdés
Ha nem felmondani szeretnék a munkahelyemen, hanem azt szeretném,hogy közös megegyezéssel szűnjön meg a munkaviszonyom, akkor nekem kell kezdeményeznem azt a főnökömnél? És csak a főnököm jóindulatán múlik,hogy ebbe beleegyezik-e? (ő megtartana engem, különösebb problémája nincs velem, habár megjegyezte már,hogy lehetnék úgymond aktívabb, közösségibb ember). És egész pontosan mit jelent a közös megegyezéssel megszűnő munkaviszony? Bejelentésem után, ha elfogadja, már mehetünk is szerződést bontani, vagy le kell töltenem a felmondási határidőt (ami jelen esetben kb. egy hónap)?

2013. aug. 2. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, azon múlik, hogy a főnököd beleegyezik-e a közös megegyezéses megszűnéshez. A továbbiak pedig már a megegyezés tárgyát képezik, tehát például hogy le kell-e dolgozni a felmondási időt.
2013. aug. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Annak, hogy te felmondasz, kirúgnak vagy közös megegyezéssel megszűntetitek a munkaviszonyotokat semmi jelentősége nincs tulajdonképpen.


Annyi összesen a különbség, hogy közös megegyezés során BÁRMIBEN megegyezhettek - akár abban is, hogy pl. nem kell ledolgoznod a felmondási idődet.

2013. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

"Annak, hogy te felmondasz, kirúgnak vagy közös megegyezéssel megszűntetitek a munkaviszonyotokat semmi jelentősége nincs tulajdonképpen. "


Ez így nem egészen igaz. Munkanélkülit csak akkor kapsz, ha kirúgnak. És végkielégítés is csak ekkor kötelező (közös megegyezésnél a közös megegyezés tárgyát képezi).

2013. aug. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Munkanélkülit csak akkor kapsz, ha kirúgnak."


A közös megegyezésnek pont az a lényege, hogy KÖZÖSEN egyeznek meg a felek. Munkanélküli most már akkor is jár, ha a munkavállaló mond fel.


A végkielégítés tényleg csak akkor jár, ha a munkáltató kezdeményezi a munkaviszony megszüntetését. Érdemes lehet erre játszani, vagy kivárni, én is így jöttem el az egyik munkahelyemről.

2013. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kieg. az előzőhöz: persze az is igaz, hogy a közös megegyezés esetén BÁRMIBEN meg lehet állapodni, jog szerint a munkavállaló előnyére bármikor el lehet térni a szabályoktól.
2013. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 3


Ez butaság az egész, amit írsz...


Olyan, hogy "Munkanélküli" már vagy 2 éve nincs, csak munkakeresési járadék max. 90 napig. Az pedig MINDENKINEK jár, akinek megvan a 360 nap munkaviszonya az utolsó 3 (?) évben. Tök mindegy, hogy felmondasz, kirúgnak vagy bármi.


Végkielégítés pedig közös megegyezés szerint IS JÁRHAT, hogyha úgy egyeztek meg. Közös megegyezést ugyanis kezdeményezhet a munkaadó és a munkavállaló egyaránt.

2013. aug. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nincs meg a 360 nap munkaviszonyom, mert részmunkaidős állásról van szó.


Én is úgy tudom, hogy bármilyen juttatás (segély, akármi) csak akkor jár, ha kirúgnak, de lehet, tévedek.


Találtam amúgy egy másik, jobban fizető, és több munkaidejű állást, ez az oka a felmondásomnak, bár ez nem tudom, számít-e a főnöknél.

2013. aug. 2. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!